Letecké společnosti Letectví

Soumrak Brussels Airlines. Letadla pro evropské linky budou v barvách Eurowings

Airbus A320 společnost Brussels Airlines. Foto: Alan Wilson from Stilton, Peterborough, Cambs, UK [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]=
Airbus A320 společnost Brussels Airlines. Foto: Alan Wilson from Stilton, Peterborough, Cambs, UK [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]=

Z provozu na evropských linkách postupně zmizí letadla v barvách belgické společnosti Brussels Airlines. Lufthansa jako stoprocentní vlastník sice v minulosti oznámila, že chce tuto značku udržet, poslední vývoj ale ukazuje spíše opak.

Brussels Airlines tento týden zařadily do flotily Airbus A320, který má sice belgickou registraci OO-SNN, ale bude plně v nátěru Eurowings, dcery Lufthansy zaměřené hlavně na nízkonákladové lety. Jde o letadlo, které dříve létalo pro Air Berlin a LaudaMotion. Na přelakování do barev Eurowings upozornil server Aerotelegraph.de.

V Belgii jde o citlivé téma: Brussels Airlines i přes vlastnictví Lufthansou považují za národního dopravce a dřívější pokusy o integraci pod značku Eurowings řešili nejen zaměstnanci, ale i cestující. I když Lufthansa uklidňovala, že chce značku zachovat, posledním krokem se to úplně nezdá.

„Všechna další letadla pro krátké trasy pro Brussels Airlines budou v barvách Eurowings,“ potvrdila mluvčí aerolinek, podle které je ambicí Eurowings stát se celoevropskou značkou.

Lufthansa už loni odvolala šéfa Brussels Airlines, který nesouhlasil s integrací pod Eurowings. Tehdy Lufthansa uklidňovala, že značka Brussels Airlines zůstane. Zatím se to ale jeví tak, že bude jen pro dálkové lety. Vedení firmy převzala Christina Försterová, která dříve pracovala právě pro Eurowings.

Brussels Airlines letos využívá i airbusy po ČSA, nasazuje je i na linky do Prahy.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rail2005

Das ist Neu Europa. Formálně hlavní město Brusel, fakticky pod vedením Německa z Berlína. A to je teprve začátek. Na druhou stranu čistě osobně na služby EW si stěžovat nemohu. Rozhodně lepší než ČSA.

Georg

ano, varovani o tom, ze si nas nemci vsechny jednou koupej, zni nejlip od cloveka, ktery se tam odstehoval za lepsima prachama… 🙂

železničář v důchodu

Zase ale díky tomu může mít s lecčím vlastní zkušenosti …

Rail2005

Lepší prachy, to je jen půl pravdy. Další věc je uplatnění. Raději bych zůstal v Praze nebo šel někam úplně jinam. Fakt, že jsem se najednou ocitnul v Německu je jen čistá náhoda. Nikdy jsem s tím nepočítal ani se na to nepřipravoval. Takže ten můj komentář nahoře vůbec nesouvisí s tím, že se pracuji v Německu.

Tom

Koupili si to a drze aplikují vlastní bussiness plán!
Hrůza. Chtělo by to nasadit jako CEO Luftjardu. Problem s názvem by byl brzy trvale vyřešen.

Martin

Hmm, něco mi to připomíná

Jen tak

Myslite to, ze majitel si se svym majetkem dela to, co uzna za vhodne?

Martin

Myslím, že jsem nenapsal nic hrozného, aby jste se tady takhle dotčeně ozýval.