Velké vlakové putování Švýcarskem

Vlak Rhätische Bahn na trati ze Svatého Mořice do Tirana, v pozadí Morteratschgletscher a Piz Bernina. Foto: Rhätische Bahn.Vlak Rhätische Bahn na trati ze Svatého Mořice do Tirana, v pozadí Morteratschgletscher a Piz Bernina. Foto: Rhätische Bahn.

Do konce října platí speciální slevová akce na Swiss Travel Pass.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr z Olomouce

Pro mě ideální nabídka, jedeme s manželkou na 4 dny 7. – 10.4. Takže jsem už kúpil 😀. Dík za článek!

Rdkpdk

V červenci jsem projel z Itálie přes celé Švýcarsko do Kostnice. Kdo chce cestovat pouze vlakem ,tak si myslím že výhodnější je koupit Interrail swiss pas za 149eur na 3dny v měsíci.

EC104

Byl jsem tam začátkem července a něco tak úchvatného jsem ještě nezažil. Ano ceny jsou opravdu vysoké, takže s touto akcí se to určitě vyplatí. Jungfraujoch top of Europe, v červenci ve sněhu jsem ještě opravdu nikdy nebyl. Ještě bych doporučil vyjet si zubačku Gronergrattbahn z Zermattu na Gronergratt ve výšce 3100m. Něco neskutečného. Nádherné panaromata na ledovce v okolí Matterhornu.

Vtvt

Proč ve Švýcarsku neplánují měsíční za 50 franků na místní dopravu, podobně jako v Německu? Nebo plánují?

mgr.pavel

Tipuji protože tam nelákají do hromadné dopravy nízkou cenou, ale vysokou kvalitou (pravidelné rychlé spoje s dobrou návazností apod.).

Pavel

Lákají na nízkou cenu, předplatné na všechny druhy hromadné dopravy za 10% minimální mzdy. To je levné.

Pavel

GeneralAbo stojí asi 320 CHF / měsíc. Vzhledem k příjmům, je to za babku. Na rozdíl od Německa to platí i na dálkovou dopravu. Je hojně využívaná.