Velké stěhování je tu. Ode dneška zamíří pravidelné lety na nové istanbulské letiště

Nová řídící věž na novém istanbulském letišti. Foto: PininfarinaNová řídící věž na novém istanbulském letišti. Foto: Pininfarina

V Istanbulu se dnes po několikerém odkladu završuje velký přesun provozu ze starého Atatürkova letiště na nově zbudované mezinárodní letiště

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asdf

Dost dobře si nedokážu představit těch 200 miliónů cestujících za rok. Přes Atlantu jsem měl tu čest letět a tam je to opravdový šrumec. Je fakt, že přes 90 % je vnitrostátních letů. To v Istanbulu to budou asi jiné proporce. Jsem na to zvědav. V každém případě to letiště bude i nadčasové a bude to i zážitek jím projít. Jestli bude na úrovni Turkish Airlines,bude to paráda, neboť po řadu let jsou tyto aerolinky vyhlašované mezi nejlepší na světě a to můžu potvrdit z mé zkušenosti.

petr.r

Oni se v tym turecku snaží a tych 200m si dovedu představit, jeno třeba v AYT je odlet každých 5minut. Stačí se zajímat o dopravu z letišt a je to uplně jiné než v eu.

Nicky

Návratnost té investice asi nebude nic moc (ale asi pořád lepší než to co mají v Berlíně), letiště Sabiha Gokcen má stále volnou kapacitu na případné navýšení letů a konkurenční huby z oblasti zálivu jako Qatar a další se podbízejí cenou.
Jinak do konce roku by mělo být dokončeno metro z letiště do centra.

Jen tak

Turci nahradu za IST potrwbovali tak jako tak. Ataturk byl maly, nemel dostatecny pocet stani, a nebylo ho kam rozsirovat.

I velky longhauly se tam casto boardovaly autobusama, protoze nebylo kde parkovat.

Petr

Otřesné nízkonákladové letiště Sabiha Gokcen se právě zbavilo jedné z konkurenčních nevýhod, a sice vzdálenosti od centra.

Nekdo

pokud je to jen trochu mozne, tak zasadne neletam statnimi (at uz oficialne, nebo skryte) aerolinkami diktorskych a ideologicky podivnych zemi. takze ani nepouzivam jejich huby. a je docela jedno, zda TK nebo EY, zda IST nebo DXB…

Michal Novotny

EY leta do AUH

Richard

Dalsi fanousek TravelService? 🙂 nedela mi problem transferovat cez DXB, DOH, AUH, IST, PVG, atd. Jedine co bych doporucoval se vyhnout letisku JED v Saúdské Arabii, to letiště je hnus, je v top 10 nejhorších letišť světa… Btw, kam vlastne litate, s Ryanair-em do Bergama..? .

TPal.

JED je Džidda? Tam má být velká modernizace, pokud to Arabové neodpískají. 🙂

Jméno

Standardní megalomanie v soutěži lokálních autokratů „mám z vás největší péro“.