Velká prázdninová výluka v Porubě. DPO investuje do vylepšení tramvajové tratě 236 milionů

Ostrava, zatravněná trať ve Výškovické ulici, ilustrační foto. Pramen: DPOOstrava, zatravněná trať ve Výškovické ulici, ilustrační foto. Pramen: DPO

V Porubě vznikne nejdelší zatravněný úsek tramvajové trati v Ostravě.

Ostravská Poruba se může těšit na výrazné vylepšení přes 1,6 kilometru dlouhého úseku zdejší tramvajové tratě. Nejprve se ale bude muset zdejší obyvatelstvo vyrovnat s „tramvajovým“ odříznutím od zbytku Ostravy. Výluka potrvá po celý červenec a srpen.

Jde o největší letošní investici Dopravního podniku Ostrava (DPO) do infrastruktury, celkem si vyžádá 236 milionů korun (85 pct. činí dotace). Tramvajová trať v Opavské ulici se mezi křižovatkami s ulicemi 17. listopadu a Martinovskou dočká výměny konstrukce, klasický kolejový rošt bude vyměněn za systém pevné jízdní dráhy. To má zajistit snížení hluku a vibrací.

DPO také úsek zatravní a zrekonstruuje i nástupiště tří tramvajových zastávek: Telekomunikační škola, Poruba vozovna a Rektorát VŠB, směr centrum. Nástupiště zastávek budou osazena novým mobiliářem ve standardu města Ostrava, obdobně jako na zastávce Kotva nebo Důl Jindřich.

„Po rekonstrukci tratě ve Svinově a po loňské úspěšné revitalizaci smyčky Vřesinská teď v Porubě vznikne nejdelší zatravněný úsek tramvajové tratě ve městě. Jedná se o stejný koncept, který naši cestující znají už z ulice Výškovické,“ uvedl šéf DPO Daniel Morys.

Kvůli nové výluce na Opavské a pokračující výluce na Plzeňské budou upraveny trasy linek 3, 4, 7, 8, 11, 12, 17, 18, 26, 43, 46 a 59. Všechny tramvajové spoje budou ve směru do Poruby odkloněny do Martinova. Cestující budou přestupovat na zastávce Třebovická. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Tagy DPO ostrava Poruba
10 komentářů