LOT 3a leaderboard

Velká modernizace stanice metra Jiřího z Poděbrad začala, výluka přijde v lednu 2023

Zahájení modernizace stanice Jiřího z Poděbrad, (září 2021). Pramen: DPPZahájení modernizace stanice Jiřího z Poděbrad, (září 2021). Pramen: DPP

Modernizace začíná budováním výtahů, vyústění na povrch bude u Vinohradské ulice poblíž zastávky tramvaje.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ketchup1970

Jsem zvědavý jak se vyporadaji s fontánu pana Šedivého. Výjimečné a nadčasové sochařské dílo …

Přemek

Kašna se bude přesouvat blíž ke křižovatce, tohle je ale součástí akce rekonstrukce náměstí, která jde mimo rekonstrukci stanice. Bohužel autoři počítají i s nahrazením současného výdechu za nový.

kozel

Výtahy jsou další drahá zbytečnost.

Jelen

Výtahy do metra rozhodně zbytečnost nejsou.

Roman Soudný

Až skončíte na vozíku, budete mluvit jinak.

Kalanis

RIP další ruské rychloschody. Na hlubinných stanicích opravdu budete chybět.

Jan

Stačí aby ty nové jezdily maximální povolenou rychlostí a nebyli uměle zpomalovány dopravním podnikem.

Bjorn

No a zase kaskáda výtahů a přestupní chodba. Z nástupiště to na povrchu spravidla nikdy nejde trafit na nějaké rozumné místo, ale tohle se dá vyřešit šikmým výtahem, kterého se tedy opět nedočkáme. O to víc nechápu, proč se kope uprostřed trávníku a výtah blíž k povrchu nepostaví vedle chodníku. Ideálně na rohu u křižovatky, nebo poblíž přechodu a podobně.

Jiří Kocurek

Někam asi chtějí dát zařízení staveniště. A trávník se k tomu tak nějak nabízí, stačí pak vrátit ornici a osít. Ten bagr tak nemusel nutně hrábnout v místě výtahu.

Dachs

OSM, bezpečnost nebo i stavební nutnost kvůli stropu stanice. Jiřák čeká (snad zároveň) velká a potřebná revitalizace, třeba mají chodníčky a trávníky naplánované úplně jinak než dnes. Umístění výtahového kiosku nebo že se nejde cestou šikmého výtahu, mohlo také vzejít z nějakého kompromisu ohledně nákladů na stavbu. Jde o druhou nejhlubší stanici metra v síti, takže úplně sranda to nebude.

P_V

Výtah by zde vyšel ideálně do volného prostoru vedle kostela. Jenže památkáři řekli ne, žádné škatule narušující pohled na kostel. Dokonce i přístřešky nad nynějšími schody do podchodu se musejí zbourat. Tak se dělá kaskáda výtahů. Není mi však jasné, proč se ta kaskáda dělá s hlubinným přestupem, čili nejdražší možné řešení. Zda se zvažovalo, že by třeba ten výtah zdola, místo do budky na povrchu, ústil do suterénní kobky 4m hluboké, z níž by na povrch šla jen nezabudkovaná rampa. Nebo pokud je vedle kostela nepřijatelná jakékoli trvalá díra, že by tedy ta přestupní chodba nebyla 20m hluboko ale… Číst vice »

MaT

Asi by to v textu článku u těch časových údajů chtělo uvádět, který rok je tím vlastně myšlen. Napsat třeba „práce potrvají do konce února“, tak si pod tím představím, že v únoru 2022 bude hotovo… Tak proč v další větě je, že stanice bude uzavřena od (nějakého) ledna do října 2023. Jestli je to leden 2022, tak to není uzávěra na 10 měsíců, ale na 22 měsíců a to je sakra rozdíl… A kéž by se už také konečně začalo pracovat na těch přechodech na rohu u Slavíkovy ulice. Chodím tam skoro denně, do podchodu se mi fakt nechce,… Číst vice »

Jarda 2

Aha – tak proto se tak strašně dlouho nic nedělá s kompletní revitalizací náměstí Jiřího z Poděbrad, které v současnosti vypadá opravdu ostudně – už to víme, čekalo se na opravu a výtah do stanice metra, která vypadá taky doslova strašidelně – stanice je příšerně ponurá (=tmavá), obložení eskalátorovýho tubusu je taky příšerný, těžce za zenitem a navíc sníženej podhled aby se klaustrofobici při jízdě na eskalátorech nenudily a horní vestibul i výstupy na povrch jsou nevěřitelně špinavý! – skoro jak podchody na nádraží v Brně.. takže ještě 2 roky… A to náměstí jako takový je taky pěknej dezolát! Navíc… Číst vice »

Jiří Kocurek

Bacha na ty podchody v Brně. SŽDC již objevila vapku, snad na ni přejmenovaná SŽ nezapomene.

Juraj

Jiřák sice asi není nejmalebnější místo Prahy, ale zase pokud by to byla taková tragédie, tak tam od jara do podzimu neustále nesedí takové davy lidí. Jako veřejný prostor je to docela fajn místo s několika zásadními nedostatky – mezi ty patří právě ten nešťastný roh Vinohradská × Slavíkova, kde se stále ještě drží přežitý model nahnat všechny chodce do podchodu.
To se prý má změnit a křižovatka se má zprůchodnit, což by mohlo pomoci i celému prostoru kolem.