LOT 3a leaderboard

Velká komplikace pro stavbu metra D. ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu s vítězem

Stanice Olbrachtova. Pramen: IPR PrahaStanice Olbrachtova. Pramen: IPR Praha

Dopravní podnik hl. m. Prahy musí počítat se zdržením nejméně několik měsíců v případě soutěže na stavbu prvního úseku metra

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef

Praha a její zakázky. Stále totéž dokola, ať vládnou rudí, černí, modří nebo duhoví – výběr dodavatele předem a pak odrbání ostatních. Terminál Smíchov, geotechnický monitoring či metro D jsou jen špičkou pyramidy. Dokud nebudou mít politici koule k razantním změnám, nic se nezmění.

Jiří Kocurek

Tak tentokrát Eurovia. Už jsem se lekl, že zase Deštruktprojekt s.r.o a zase napadl diskriminační požadavek v podobě kvalifikace eletkro.

Zdravý sluch

Námornej lúpežníci v praxi.

Bob

Pokud je investorem DPP, tak bych se divil, kdyby v tom nebylo žádné šméčko. Ale upříměn věřím tomu, že pan Scheinherr za nic nemůže, protože vůbec netuší, o co kde jde. Ten se jen nechá vyfotit tam, kde ho postaví.

Jenda-71

Divil bych se, kdyby se nenašly komplikace ještě před prvním kopnutím.

Jindra

No zrovna Eurovia… Ta ať se radši stará o kvalitu svých staveb, aby jim napadaly mosty, nevlnili se silnice apod., a stavbu metra nechali na někom zkušenym…

Vojtěch

V Polsku taky mají problemy z kvalitou a dodržovanim termínů.

none

Námitky Eurovia sepsala na celkem 131 stran 😀

Anonym ze severu

A napsal Eurovii někdo námitky na jejich „povedené“ stavby? 😀

Jiří Kocurek

Ano, používají ten svazek jako stůl pro kopírku.

PatriK

Bude třeba to celé přesoutěžit, za cenu odpovídající aktuální situaci a úspora bude v miliardách.

kanafasik

no a takhle si tu žijeme..

Jackub

ÚOHS byl této zemi čert dlužen. Jen zdržení, případy se vlečou a uživatelé infrastruktury a cestující trpí… 🙄 Svůj vliv mají i špatně napsané zákony – proč se může odvolat někdo, kdo se soutěže ani neúčastní??! 😱🤔🙄 Některé firmy už si na tom postavily svůj byznys – vy nám dáte část vyhraného objemu jako subdodávku a my se neodvoláme k ÚOHS… 😠😏

Tomas

to je vcelku logicke, proc se mohou odvolat i neucastnivsi se firmy.

kdyby nemohly, nastavil bys pravidla konkretni souteze tak, ze se prihlasi jen jedna firma… a bylo by vymalovano.

Pražák

Přesně tak, nastavím kvalifikační předpoklady tak, aby je splnil jeden, předem vybraný, zájemce. Ostatní se ani nemohou přihlásit, nesplňují kritéria, tím pádem se ani proti nefér podmínkám bránit a je vymalováno.

thegrid

Dokonce i zahraniční neznámé firmy :/

XXXD

Na tom, že se můžou odvolávat i firmy, které se nepřihlásily do výběrového řízení nic špatného nevidím. Je sice pravda, že řada firem toho zneužívá, na druhou stranu některé firmy mohou být skutečně znevýhodňovány až tak, že se třeba nemohou reálně přihlásit, protože by nesplnily podmínky. A zdá se mi zbytečné mít povinnost poslat nabídku, která by jednoznačně nesplňovala podmínky a byla poslána jen kvůli tomu, aby se to mohlo dát k ÚOHS. Je spíš třeba odradit firmy od toho, aby si bezdůvodně stěžovali. Jedno z možných řešení by mohla být například pokuta stěžovateli, v jejíž výši by se pravděpodobně… Číst vice »