LOT 3a leaderboard

Václav Fischer opět křísí leteckou společnost. Zatím na Facebooku

Nová podoba letadel airFischer. Foto: airFischerNová podoba letadel airFischer. Foto: airFischer

Václav Fischer po více než roce opět vzkřísil své plány na obnovení vlastní letecké firmy. Bývalý senátor a podnikatel, který

Zpět na článek
31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
xyz

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1026278&typ=UPLNY Společnost Air Fischer s.r.o.: – Založena v září 2018 jako tzv. „ready-made“ společnost (speacializovaná firma založí firmu, zařídí zápis do OR; následně ji přeprodá příslušnému zájemci, který si případně změní název či sídlo; do doby přeprodeje je firma neaktivní). – Vzápětí byla přeprodána a přejmenována na Air Fischer s.r.o. – Jediným společníkem firmy však je úplně jiná osoba než Václav Fischer. Je jím jistý Robert Erhart z Brna. – Sídlo firmy zůstalo na původním, „předzakládacím“ místě – na virtuální adrese Rybná 24, Praha 1. Jde o nejčetnější adresu co do sídla českých firem. V tomto domě „sídlí“ přes 5000… Číst vice »

Jan

Takze je to jen dalsi podvod. Pracka na prachy??

ald

Erhart je „jen“ jednatel, Fischer je jediný společník.

xyz

Máte pravdu, přehlédl jsem se.

(I tak je ale pádnou otázkou, proč jednatelem – tedy osobou, která zastupuje firmu navenek a koná za ni zásadní rozhodnutí – je někdo jiný než sám Fischer.)

ald

S tím souhlas, taky mi to nedává logiku;)

Laik

No blbší dobu si vybrat nemohl, že? Anebo je to geniální záměr jehož genialitu nerozpoznávám……

M H

Může se mu podařit sehnat levně letadla a lidi. Horší to bude se zákazníky…

noerf

Laik: pokud se letecký byznys vrátí do stavu roku například 2018, tedy to znamená zvyšující se poptávka cestujících a část leteckých firem zkrachuje, protože se prakticky nalétá a leasingy a další provozní výdaje se musí platit neustále, tak v roce 2021 by vstup nové letecké společnosti na trh mohl být investičně zajímavý. Letadel bude volných dost za zajímavé ceny a poptávka cestujících také.
Ale bude to vyžadovat určitý kapitál, marketing a prodejní kanály. A většina toho panu Fischerovi dnes chybí.

Y.K.

Nejsem si jistý, jak moc je investičně zajímavé vstupovat na právě rozoraný trh s podnikatelem co už jednou zbankrotoval. Já bych do toho teda nedal ani stovku. 🙂

Tomas

Leasingovky budou rády, že si někdo to letadlo vůbec pronajme. Pokud padne více společností, nebudou vědět co s těmi plechy dělat. Trh bude strojema přesycený….

Y.K.

Možná bude, možná nebude. Ale leasingovky sliby nezaujmete, buď máte kapitál na rozjezd nebo ne, to je celé.

xyz

Druhou možností je, že vzhledem k situaci budou leasingovky k nynějším čerpatelům leasingu shovívavé – právě proto, že problém se týká celého odvětví a že případné propadnutí letadel zpět do rukou leasingové společnosti by nic moc neřešil, protože by moc nebylo komu dále „přeprodat“ ta propadnutá letadla.

Jan

Ten pan na to nema a nikdy nemel. Je to zmatenec. Jestli to vznikne tak se mu to do dvou let zase rozpadne

Y.K.

Zajímavé, že se mi nepodařilo najít jediné letadlo registrované na A. M. F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. Tedy kromě té prohrané arbitráže, kdy dělali zpětný leasing Fisherovo Boeingům.

VýpravčíXY nebo koloťuk

V dubnu 2021 celou flotilu představí , ale létat , asi tajně , budou už letos na vánoce . Píše Fišera sám a mimo jiné i toto : Moderní letecká společnost s tradicí od roku 1997. Navazujeme na úspěchy původní Fischer Air, kterou založil a úspěšně provozoval Václav Fischer v letech 1997 – 2003.

Někde už se míchá modrá na lak …………..

Ivan

Už spustil i webové stránky, ale po jejich prostudování bych nechal raději obsah bez komentáře. http://www.fischergroup.co

Marek Turnovec

Ano, ta doména je celkem výstižná:

Fischergrgroup. Co?

Ale existuje i TLD (top level domain) .wtf, myslím, že pokud se chce uplatnit i v zahraničí, tak ta by byla daleko příhodnější. 🙂

Jiří Kocurek

Kolumbie. Kdo chce medvídka z Bogoty?

ABC

A taková to byla sláva když byl více než 70% hlasů zvolen do Senátu. V podstatě typická ukázka jeho užitečnosti….

xyz

Do senátu byl v jednom pražském obvodě na jaře 1999 zvolen ve specifické situaci, kdy:
– šlo o doplňovací volby s mandátem 1,5 roku (= mj. o to nižší volební účast)

– část veřejnosti byla znechucena tzv. Opoziční smlouvou, což mohlo znevýhodnit kandidáty tehdejších velkých stran (kde mimochodem kandidátkou ODS byla jedna herečka).

xyz

Pro upřesnění: https://volby.cz/pls/senat/se2111?xjazyk=CZ&xdatum=19990828&xobvod=27

– Volby byly koncem srpna 1999 (na jaře, které jsem uvedl výše, zemřel senátor, kvůli kterému se pak volby konaly)

– Volební účast 33,7 %

– Zejména kanditát soc. dem. úplně pohořel

Vůbec ale trvalo vcelku dlouho, kdy byl Fischer vnímán jako úspěšný podnikatel. Až v tom roce 2003 se to nějak zvrtlo jako domeček z karet.

xyz

… a v situaci, kdy ty volby byly až na sklonku léta 1999, platí, že jeho senátorský mandát netrval ani toho 1,5 roku, ale jenom rok a cca 2,5 měsíce.

ABC
GPGP

Jedná z mála let. společností která vrací lidem peníze za letenky a „veštila“ i koronavirus a proto spoje nepustila. 🙂
Teď když už nebude svět jako dříve by se možná i Fischer chytil :-)))

MPE

Tak to už je diagnóza…

Ryk Mat

Václav Fischer je učebnicovou ukázkou. Dokazuje, že společnost od určité velikosti nelze řídit jako malý nebo rodinný podnik. Společnost b´d přejde na standardní korporátní řízení nebo zkrachuje.

Jarek

Zajímavý na něm je, že bez zkušeností, z nuly jako čerstvý emigrant, jen s dobrým podnikatelským nápadem předvedl před 40 lety neuvěřitelnou success story. A o 20 let později, s penězi, zkušenostmi, renomovanou značkou, na mnohem menším trhu všechno tak kolosálně posere. A za dalších 20 let nedokáže ani pochopit, že to posral…

Nicky

I slepé kuře občas sezobne zrno…

Jarek

Stejně jako asi většina lidí tady si myslím, že V.F. v dnešní podobě je neschopný zoufalec. Nicméně úspěch Fischer Reisen v NSR se nedá brát jako výsledek řetězce šťastných náhod, to se opravdu muselo trefit podnikatelsky a zároveň odmakat, takže za to mu plný respekt náleží…

Zdeněk

souhlas, kritizuje se snadno. Ano V.Fisher určitě udělal některé manažerské chyby, ale doplatil mimo jiné na to, že ho prostě konkurence odstřelila. Nikdo neznáme všechny informace jak to funguje v tomhle velkém byznyse, konkurence je obrovská, tlaky na to udržet si svoje koryta obrovské a rozhodně tam není všechno košér…

Aleš

Třeba Jančura (jehož firma je IMHO větší než kdy byly všechny fischerovy firmy dohromady) podle mě řídí svoji firmu jako malý podnik. A zatím nezkrachoval.