Václav Fischer nabídl státu smír v arbitrážích. Když mu zaplatí téměř půl miliardy

Václav Fischer. Foto: facebookové stránky air FischerVáclav Fischer. Foto: facebookové stránky air Fischer

Podnikatel Václav Fischer, který od září 2018 mluví o svém návratu do letecké dopravy, přišel podle svého vyjádření vůči Česku

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tomáš

Šmejd šmejdem zůstane a nic se na tom nemění….

Tom

Pane Sůro, mám vaše webové stránky rád, moc rád je čtu, líbí se mně a vždy se těším co nového se dozvím. Nicméně, a teď se nechci pana Václava Fischera zastávat ani nezastávám, protože to o čem tady píšete vypadá v souvislosti s jeho aktivitami značně nestandardně a nepůsobí to určitě vzhledem k jeho údajně chystaným aktivitám vůbec dobře, ale není ta poslední věta ve Vašem emailu (…..“Těm také také nabídnete smír, že jim vrátíte 10 %….“) řekl bych zbytečná? Tak trochu dehonestuje to, co jste v něm výše napsal. Novinář by měl vystupovat objektivně a věcně, a ne, i… Číst vice »

Zdeněk Hruda

S panem Fischerem jsem zaplatil a nikam nejel. A tu už je dvacet let. A nic jsem nedostal.

Roman Petrlík

Honzo, ten třetí jsem já,nebo v tom „jel“ ještě někdo jiný? S odstupem času mě mrzí, že jsem si letenku na Krétu nekoupil, ono jeho tvrzení „stránka s poukázkami nebyla nikdy zveřejněna“ bych poslal hbitě do kopru…

Karel

Není to válka ve sklenici vody? Jestli dobře čtu, VF napsal:“…stránka… nikdy nebyla mnou nebo mými spolupracovníky zveřejněna“. …MNOU… Pokud jsem pochopil situaci, nějaký e-shop třetí strany omylem zveřejnil nehotovou nabídku na Fischerovy letenky (těžko by sám prodával pouze jednosměrné letenky jen na Krétu) a čeští sherloci ji vyčenichali. No, nemělo by se stávat, ale stalo se.
Je ale taková lapálie důvod k válce? Chápu, že i VF jedná zbytečně podrážděně, ale pro kritické čtenáře jsou výpady obou stran prostě politováníhodné. Samozřejmě, existuje skupina jihádistů proti VF, která válku ocení.

Jackub

Vskutku bizarní kauza… 😮 Je VF oběť, jak píše, nebo podvodník?

Roman Petrlík

Díky článkům, které můžete najít zde, na serveru zdopravy.cz a na Dopravním Magazínu pak poodkryté zázemí „skupiny Fischer“ (jak své firmy Fischer sám nazývá) lze snadno odvodit, že současná snaha o návrat je v podání Fischera jedna velká tragikomedie, u níž si nejsem jist, zda je k smíchu, nebo pláči.

petr.r

a existuje nějaký scan stránek, co umožnila koupi té letenky. Já létám na dovolenou s ck fischer a kdyby tady bylo deset národních prodejců zájezdů tak bych nezměnil . Musíte si uvědomit, že fischer jak zakládal cestovku, tak nalákal do letadel spoustu lidí co živořila v cizině na konzervách a já bych ho srovnal s novátorem dopravy jančurou.

Roman Petrlík

Zkusím to najít, možná ty screeny vyhrabu. Ale s klidem veřejně potvrdím, že Fischer lže, pokud říká, že stránka, kde byl aktivní „rezervační systém“ nikdy nebyla zveřejněna – byla. S cenou 44EUR za one way na krétu, return k dispozici nebyl, odlétat se mělo tuším z Pardubic a systém byl primitivně postaven na základech prodejního systému pro koncerty a podobné akce. Nebyly tam žádné T&C, nic. Prostě fiasko….

petr.r

no podle toho bych si letenku nekoupil a jestli někdo za něco dal peníze, tak je toho plný internet. Měl to v nabídce i student agency a další prodejci?

Yirina

Mám screeny těch stránek až do finálního kroku k platbě….stránky existovaly.

petr.r

tak sem to hoďte.

xyz

K článku doplním, že Václav Fischer by v současné době neměl mít české, nýbrž pouze německé občanství (stav platný již od roku 2007, viz https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/fischer-se-vzdal-ceskeho-pasu-nechal-po-sobe-dluhy.A070812_205728_ekonomika_zra); a snad i proto se může – coby cizinec – domáhat svých domnělých práv v rámci zahraniční arbitráže (zatímco osoba s pouze českým občanstvím by toto nemohla).

P. S. Novější fotku než tu cca 20 let starou (viz mladistvější vzezření V. Fischera + „desktopový“ počítač v pozadí) na těch jeho FB stránkách neměli? 🙂