V Ústeckém kraji vyjíždí zítra většina turistických vlaků, mají jezdit do konce října

Motorový vůz M131.0 na trati mezi Velkým Březnem a Zubrnicemi. Foto: Zubrnická museální železniceMotorový vůz M131.0 na trati mezi Velkým Březnem a Zubrnicemi. Foto: Zubrnická museální železnice

V pátek nevyjedou jen dvě plánované turistické linky a přeshraniční spoje.

Zpět na článek
40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bjorn

To je dobře, že to v ÚK neodpískali a turistické vlakové linky budou nadále v provozu po celou sezonu. Až se situace zlepší a otevřou se kraje, potom přibudou další. Sám jsem velmi zvědavý na ten koncept turistické linky Slaný-Zlonice-Straškov, kde na úseku trati 095 byl ke konci roku 2020 zrušen pravidelný provoz v relaci Zlonice-Straškov.

Galbavy

Promiňte, ale ozvat se musím. O jaké revoltě se zde hovoří. Pohyb v rámci okresu je přece dovolen. A.cestování vlakem není po okrese také omezeno. Doba jízdy těch turistických vlaků je většinou pár minut. Není lepší, aby lidé sami nebo s dětmi vyjeli do blízké přírody než aby se shlukovali ve městech, na náplavkách a podobně? Není to lepší i pro jejich mnohdy již tak pošramocenou psychiku? To mají být zavření v bytech a nevytáhnout paty? Místo, abychom ocenili, že pro lidi venku někdo něco vymýšlí a připravuje – a dělá se alespoň okresní malá turistika, tak někteří šíři jen… Číst vice »

Gejza

Já to vedení Ústeckého kraje nechápu. Při opravách silnic a mostů se dvakrát obrací každá koruna, cyklosíť není zdaleka dostavěná a oni v době epidemie a propadu příjmů budou vyhazovat peníze na turistické vláčky, kterými by zatím správně neměli lidé vůbec cestovat.

pohledem realisty

Ony ovšem ty vaše „turistické vláčky“ v mnoha případech doplňují i nepříliš vyhovující nebo (o víkendech občas) dokonce vůbec jinak neexistující ZDO tam, kde v létě už i nějaká poptávka je.

Honzak

Pokud si Severočeši mysli že je to taková viditelná revolta proti vládním opatřením tak je ve větší míře sebeposkozovaní těch kteří se zúčastní a myslí si totéž.

-TR-

V Ústeckém kraji vládne hnutí ANO, jestli jste si toho nevšiml.

ABC

myslím že ani hejtmani za ANO nejsou ve všem s vládou ve shodě.

-TR-

Hlavní důvod, proč vlaky jedou, je strach z říjnových voleb. Záměr škrtat vlaky v Ústeckém kraji o 20 %, který tady koloval, přinesl velkou kritiku z řad opozice na kraji, především z řad STAN, Pirátů a KSČM. Vzhledem k tomu, že na posledních zasedáních rady a zastupitelstva kraje nebyly probírané žádné smluvní dodatky, vypadá to, že z těchto plánů možná sešlo. Ale třeba se mýlím. Uvidíme.

Šejdr

Můžete to napsat znovu, ale tentokrát česky?

robert

Doprkvančic s tím omezením!!!!! Nic mi není, nebyl jsem nemocný a stejně jsem tady jako ve vězení! Jestli to neuvolní, tak tahle turistická sezóna bude minimálně na vláčky stát za houby. Moře nepotřebuju, hory taky ne, hotely taky ne. Ale aspoň to cestování po Česku by se povolit mohlo. Nebyl jsem na tolika místech… 🙁

-TR-

Pište poslancům KSČM, aby zkusili podmínit další toleranci Babišově vládě zrušením zákazu cestování mezi okresy. Čím víc lidí se ozve, tím lépe.

robert

Komoušům? To ani náhodou. TI už by dávno neměli existovat.

-TR-

Komu jinému? Na jejich hlasech v současné době závisí existence Babišovy vlády.

robert

To je Sophiina volba tohle… 🙁

adamgolias

uz jste slysel o tzv bezpriznakovem prubehu? bohuzel i tento stav je infekcni. nesnazme se vyznat ve vsem . stejne jako se mnozi nevyznaji v konstruovani jadernych reaktorů , a nechavaji to na odbornicici , nechme i eliminaci respiracni infekce na lidech , kteri vedi jak .

robert

Už jsi slyšel o tom, že někdo může být přirozeně rezistentní? Tak to je přesně můj případ. Kovid nechytnu, i kdybych se motal na JIP bez toho skafandru.

Kajman

A to jsou jako ti, kteří nás zásobují stále novými neúčinnými opatřeními?

Karlos

Záleží na jakých odbornících, těch máme prakticky neomezené množství. Od těch liberálních až po ty militantní, kteří by na 5 let vyhlásili stanné právo. Tak který „odborník“ je podle vás ten pravý? Ať jste na jakékoliv straně, tak vždy najdete odborníka, který bude podporovat zrovna váš názor.

Šejdr

Řekl bych, že omezení skončilo včera. Už dopoledne byly silnice plné aut a všichni určitě jen jeli z práce. Z práce, kde měli s sebou celou rodinu a zavazadla. 🙂

MaT

No že jste nebyl nemocný – a co jako? Právě kdybyste měl COVID-19 už za sebou, tak by to možná bylo lepší, protože šance, že ho během následujících 6 měsíců chytnete znova je o dost menší (byť ne úplně nulová)…

robert

Dobře víš, že jsou případy, kdy člověk virus chytí podruhé a průběh je ještě horší. Tak mě neuč znát moje tělo. Na to mám své lékaře, ne tebe. Buď tak laskav.

Karlos

Laik by řekl, že za to může vláda. Ve skutečnosti za to může opozice. Zatímco dřív, když byl premiérem např. Paroubek nebo Topolánek, tak se cca každé 3 měsíce ve sněmovně hlasovalo o nedůvěře vládě. Dneska tzv. opozice nejen že o nedůvěře vůbec nehlasuje, dokonce takové hlasování ani nepřipustí. Naoko Babiše kritizují, ve skutečnosti s ním táhnou za jeden provaz.

glosátor

Ale to je přece dávno známá pravda, že „kapři si rybník sami nevypustí“!

Gwann

hmmm, a v Praze se můžou akorát tak pořádat okružní jízdy na semmerigu….a v Brně ani to.

robert

Praha je ještě dobrá, ale kam chceš v Brně jezdit? Z Chrlic do Králova Pole?

Pája

Karolínka je na tom jak? Dlouho jsem o ní neslyšel.

robert

Co si pamatuju, viděl jsem ji naposledy předloni a vypadala skvěle. 🙂 Udělala si několik běžných koleček okolo centra.

Dominik

Okresy Brno- město a Brno- venkov jsou brány jako okres jeden

robert

No jo, ale pořád je víc tratí v Praze než v těchto okresech.

Fredrick

Ale jenom pro účely nakupování, nikoliv turistiky,.

MaT

Tak turistika byla sice nejdříve možná jen na katastru obce, po celém okrese se mohlo jen za takovými vznešenějšími cíli, jako je nakupování. Ale už asi přes týden se může i v rámci turistiky a sportu kdekoliv po okrese. V tom Brně bych si tipoval, že to platí i pro tu turistiku, pokud ne, můžete dát nějaké odkaz, kde je psané, že to tak není? Já v nějakých starších zprávách našel tuto informaci: „Dle sdělení Ministerstva vnitra ČR budou pro účely krizového opatření okresy Brno-město a Brno-venkov sloučeny do jednoho celku.“ Takže pokud to pro účely krizových opatření považují za… Číst vice »

Fredrick

Máte pravdu, má chyba, omlouvám se za dezinformaci. 28.2. byly okresy sloučeny pro účely nakupování do jednoho, od 22.3. i pro účely turistiky.

Gwann

asi max vyhlídkovou jízdu po vleckach kolem Cejlu…

Iveta

Hm ,tak linka na Vejprty a dál do Reichu začíná až od 1.5 tak asi dnes jezdit nebude a na Šenovku to není jen hranice okresu ,ale i kraje ,to už je kraj Liberecký okres Č.Lípa

-TR-

Minulý rok se do Německa taky nejezdilo už od 1.5., protože hranice byla uzavřená. Několik prvních týdnů vlaky končily ve Vejprtech. Opakování tohoto scénáře je velmi pravděpodobné.

Twix

A mimochodem když se pak do Cranzahlu jezdit začalo, zapomněl to v tabulkových jízdních řádech aktualizovat jak dopravce, tak kraj. Akorát u DB Erzgebirgsbahn se to najít dalo.

-TR-

Aktualizace proběhla, dopravce DLB o změně informoval. Nepište nesmysly.

Twix

Netvrdím že o nich neinformoval. Píšu že v červenci jsem na jejich webu stále našel tabulkový jízdní řád kde nebyla ani zmínka o tom, že ten vlak jede někam dál za Vejprty. Stejně tak vyhledávač DÚK mi psal že je to vlak do Vejprt. To nejsou nesmysly.