Infrastruktura Stavebnictví Železnice

V Třebíči začala rekonstrukce výpravní budovy. Potrvá rok

Nádraží Třebíč. Autor: Vojtěch Dočkal – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42953664
Nádraží Třebíč. Autor: Vojtěch Dočkal – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42953664

Správa železnic zahájila kompletní rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Třebíč. Práce potrvají do února příštího roku, zahrnují například opravu fasády nebo modernizaci interiéru. Celkové investiční náklady stavby dosahují 27,5 milionu korun.

„Hlavním cílem stavby je kompletní obnova celé výpravní budovy. Dojde tak ke stavebním úpravám na obvodovém plášti, během kterých dostane fasádu se zateplením, dále se vymění okna, dveře a střešní krytina. Součástí prací jsou také stavební úpravy interiéru s dispozičními změnami pro oživení a modernizaci stávajících prostor a pro zvýšení komfortu cestujících a zajištění bezbariérovosti. V celém objektu se provede sanace sklepních prostor, ústředního vytápění a elektroinstalace,“ uvedla SŽ v tiskové zprávě.

Stavební práce přinesou omezení pro cestující. Po dobu výstavby bezbariérových toalet budou muset cestující využívat mobilní WC. Pro pohyb cestujících bude na 1. nástupišti vytvořen koridor z dřevěného bednění.

 

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michellini

JO Trebisch… To je Rakousko-Uhersko. V Ostmarce už nejsou tyhle starý nádraží skoro k nalezení. Vše až na výjimky zbouráno. Český skansen ovšem zvládne vše.

dopravák

Jistě – „zvládne“ ve zcela dokonalé podobě takových řešení, jaká popisuje „Pietro“ a jeho spolukomentátoři …

Pietro

Pěkné nádražíčko… Zateplit, narvat plastová okna. Pěkně vykleštit poslední zbytky architektury. Oklepat fasádu, zbavit ji všech architektonických článků, aby se dobře lepil polystyren a udělat z krásné budovy odpornost. Další vandalizační akce projektantských nedouků co si hrají na architekty. A nesmíme zapomenout na kilometry zbytečného zábradlí, protože jinak by se nám lidi houfně vrhali pod kola vlaků, případně by dostali smyk nebo alergickou reakci při šlápnutí na trávu.

Bazy

No upřímně řečeno ona ta fotka není zrovna aktuální a to o čem tu píšete už dávno proběhlo

xyz

„A nesmíme zapomenout na kilometry zbytečného zábradlí, protože jinak by se nám lidi houfně vrhali pod kola vlaků“
Už tam to zábradlí je. A také podchod.

Pietro

Kdepak, zábradlí není nikdy dost. Na nástupištích to zábradlí evidentně chybí. Cestující mohou kdykoliv skočit pod jedoucí vlak a neorganizovaně nastupovat do vlaku. Ok, když už ten můj příspěvek přišel s křížkem po funuse, realita mi dala za pravdu. Co se týče opravy fasád, tak bohužel mám dost zkušeností s tím, jak SŽDC nenávratně zničila kvalitní budovy.

xyz

Podle jiného článku na zdopravy.cz rekonstrukce této budovy začala již v roce 2019. Mimo jiné, v tomto článku https://zdopravy.cz/prehled-projektu-sprava-zeleznic-letos-rozkope-107-kilometru-trati-40783/ není uvedena coby „zahájená v roce 2020“.

Hen ten oný

Na obrázku vypadá staniční budova jako již opravená.

xyz

Však k její rekonstrukci došlo v průběhu 90. let 20. století. Její další rekonstrukce znovu proběhne po plusmínus jen 25 letech.

Lektor

Taky tam je napsáno NEJVÝZNAMĚJŠÍ STAVBY a to stavba za 27mil opravdu není.

pozorovatel

Záleží ovšem především na tom, co má ta stavba ve skutečnosti přinést (a v Česku samozřejmě i především komu): bude-li její součástí třeba výtah nebo eskalátor do a z podchodu (pokud to tam už není), tak minimálně z pohledu cestujících pro to místo nejvýznamnější určitě bude, i když nebude patřit mezi ty celkově „nejvýznamnější“ svými vysokými náklady.

Elb

Třebíč bez nástupiště, kde ty loňské sněhy jsou…

xyz

Přes stanici v této podobě přestaly vlaky jezdit na sklonku července 2016.

Ondřej

No a kde jsou ty letošní sněhy?

Hen ten oný

Protější hospoda je nadále v provozu, doufám. 🙂

Pavel

Ano

Elb

Hostan už pijou jen bezdomovci.

Pepa

U Kopečků mají sice na čepu stále Hostan, ale jen pár metrů vedle v staronovém podniku Podlipný nabízí kvalitně ošetřená Plzeň a Kozel. Je z čeho vybírat při čekání na vlak. 👍🍺

Alf

Osobně preferuji podnik U Kopečků, kromě Hostanu a Starobrna mívají i speciály + obědy vcelku ucházející.

Pavel

Doporučuji zkusit i nového podlipneho ve stylu nadrazacke hospůdky s výborným pivem a příjemnou obsluhou

Hen ten oný

Můžete si tam dát i limo. 🙂