V Třebíči začala rekonstrukce výpravní budovy. Potrvá rok

Nádraží Třebíč. Autor: Vojtěch Dočkal – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42953664Nádraží Třebíč. Autor: Vojtěch Dočkal – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42953664

Správa železnic zahájila kompletní rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Třebíč. Práce potrvají do února příštího roku, zahrnují například opravu fasády

Správa železnic zahájila kompletní rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Třebíč. Práce potrvají do února příštího roku, zahrnují například opravu fasády nebo modernizaci interiéru. Celkové investiční náklady stavby dosahují 27,5 milionu korun.

„Hlavním cílem stavby je kompletní obnova celé výpravní budovy. Dojde tak ke stavebním úpravám na obvodovém plášti, během kterých dostane fasádu se zateplením, dále se vymění okna, dveře a střešní krytina. Součástí prací jsou také stavební úpravy interiéru s dispozičními změnami pro oživení a modernizaci stávajících prostor a pro zvýšení komfortu cestujících a zajištění bezbariérovosti. V celém objektu se provede sanace sklepních prostor, ústředního vytápění a elektroinstalace,“ uvedla SŽ v tiskové zprávě.

Stavební práce přinesou omezení pro cestující. Po dobu výstavby bezbariérových toalet budou muset cestující využívat mobilní WC. Pro pohyb cestujících bude na 1. nástupišti vytvořen koridor z dřevěného bednění.

 

Tagy nádraží Třebíč Správa železnic
21 komentářů