V soutěžích na autobusy v Libereckém kraji zůstal jen Busline, Zemkovu firmu vyřadili

Nové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway pro Busline. Foto: Jan Sůra

Společnost BusLine LK zůstala jediným uchazečem ve dvou zakázkách na zajištění dopravní obslužnosti ve dvou oblastech Libereckého kraje v hodnotě

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Moravec
Aslanex

Nechce se mi věřit, že by Arriva o tuto oblast neměla zájem. Možná by bylo vhodné připravit VŘ v součinnosti s ní, aby také byla schopna podat nabídku.

Petr.R

Ten Zemek nejstarší taky je obviněn, že cosi 300mkč se stalo a nebylo to vyzaření pro to? Že nemá záruku peněz? Vždyt musejí vracet tomu plzenskýmu kraji ty miliony.

Vít Jůza

Kdo také může vyhrát soutěž na takové balíky, než velká firma, která tam už má všechno … kdyby soutěžili víceméně po jednotlivých linkách, pak tu tam někde někdo může dát lepší nabídku.

Poutnik99

Přesně tak – stačí se podívat do JMK – tam bylo snad 50 výběrových skupin po cca 5-10 autobusech. Šanci tak dostali i malí dopravci. Ve výsledku je tak diverzifikace dopravců a případné trucování jednoho to nedělá takové vrásky. Jenže s tím je trochu více práce…

noerf

To je otazka, v jiznich Čechách bylo také nekolik dopravců a dneska přes 90 % zajišťují 4 dopravci. Na druhou stranu je urcite nekolik malých dopravců, které by ty linky po peti ci sedmi provozovanych autobusech zvladli také.
Spis me zaráží, ze kraje ci dopravni podniky nejsou schopni vypsat výběrové rizeni, aby to nebylo napadnutelne. Respektive, aby v případě namitek u odvolaciho orgánu uspěli.