V Přerově částečně zprovoznili průpich, stavba ještě pokračuje

Zahájení provozu po nové silnici v Přerově. Foto: Televize Přerov / https://www.facebook.com/televizeprerovZahájení provozu po nové silnici v Přerově. Foto: Televize Přerov / https://www.facebook.com/televizeprerov

Nový průtah má být hotový plně do konce roku.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kodl

Diky bohu za kazde dalsi jednotlive, ikdyz male, zlepseni prujezdu timto prokletym mestem zvanym Prerov.

Štěpán Mošovský

Proto je právě potřeba už konečně stavět dálnici D1!! Tyhleti projekty to stejně nevyřeší, D1 ano

David

Ten clanek je uplne mimo. Zadny prupich nebude, protoze k tomu bude chybet cca 250m, zase stavba k nicemu (planovano to snad melo byt tak, ze Albert a budovy za nim pujdou k zemi a pojede to az ven z mesta). Jedine co to udela bude, ze misto toho aby se ucpala jedna krizovatka u tesca, tak to bude stat v kolone az k Albertu a ucpou se 3 dalsi krizovatky, protoze ridici v nich zustanou stat. Ucpe se to u Alberta, kde se ze dvou pruhu stane jeden, nasleduje uzka cesta (bez cyklostezky, hrozne se tesim na ten provoz)… Číst vice »

zesp

Tak tem kruháč už je opravený. Nevidím moc důvod, že by se to významně ucpávalo na konci čtyřpruhu ven z města (směr Zlín). Tam už nemá ten provoz co zásadního zdržet. Kruháč má přímou větev na Zlín (kam pojede většina dopravy) a před ním je sice úzká cesta o ničem, ale není tam už ani semafor, ani přechod, který by dopravu brzdil. Tak jako se dnes nevytvářejí kolony na souběhu pruhů z estakády a od Lipníka před nynější stavbou kruháku s ul. Dluhonská, nevím, proč by se tvořily zde. Nárazově se kolony spíše tvoří ve směru od Zlína před kruhákem,… Číst vice »

Nyvlt

Ten váš kruháč stojí za to, jako ostatně vetšina.

zesp
Aleš K.

Zrovna ho projizdim. Vzhledem k tomu ze zaroven opet zprovoznili semafory na konci prupichu smerem na Olomouc, opet Prerov stoji. Staci jeden odbocujici doleva a razem je kolona. Ja stal uz u autobusaku a cely nove otevreny prupich jel na pet semaforu……..

zesp

Ano, toto bude problém, včera jsem si tam postál zrovna tak, a to mimo dopravní špičku. Oproti původnímu stavu tam prostě chybí ty odbočovací pruhy. Ty budou zase až po zprovoznení finálního řešení průpichu. Je pravda, že to ale asi jinak stejně nešlo….

Daniel Bečvář

Estakáda hotova, průpich téměř také, tak teď už jenom maličkost – dálniční obchvat! 😀

Otansiho

Vánoce 2025!

Nyvlt

2035? 🤣

Aleš K.

Haleluja! K dokonalosti pořad dál než k měsíci ale aspoň malý krůček pro lidi… 🙂

Stepan

Průpich? To je nějaké místní nářečí? Nebyl to dříve termín z oboru tunelářství?

Ondřej 2

Místní obdoba všeobecně užívaného slova průser. Halt hanáci, no..

Hajnej

Průpich je stavebně běžný průtah, od něhož se liší „vopichem“ při projednávání a schvalování… 😉