V pražském metru přibyly další čtyři stanice s vysokorychlostním internetem
Souprava metra na trase C. Foto: DPP
Mobilní operátoři začali se zkušebním provozem vysokorychlostní mobilní sítě v pražském metru na trase C mezi stanicemi Muzeum a Nádraží
Ještě bych do tunelů metra vypustil pár stacionárních družic, aby mi tam fungovalo GPS.
Pokud by opravdu přibyly čtyři stanice, tak bych je bral i bez internetu.
Proste cesky starosti – sice MHD krome metra nefunguje (pomala, spinava), ale nejdulezitejsi je Web Connection. to aby cesi nemeli cas premyslet..
Takže na jedné staně malujeme panáky na chodník co by varování před nesledováním provozu, na straně druhé technologie toto nesledování z velké části zaviňující zavádíme tam, kde případná nehoda bývá „konečnou“ pro datového závisláka s nepříjemným dopadem na tisíce cestujících na trase s nehodou zastaveným provozem… Aneb když jeden ouřada neví, co dělá druhý, měla by se zřídit koordinační komise (blijící smajlík).
Chcete říci, že je nebezpečné přecházet koleje v metru nebo co? 😀
Co je nebezpečného na tom, že si během cesty metra přečtu maily nebo třeba nějaké zpravodajství? Nebo jste to myslel tak, že by do toho mobilu čuměl fíra z té soupravy metra?
Jen patologicky zavislej clovek nevydrzi 20 minut bez mobilniho signalu. Posledni, co mi v narvanym metru chybi je, aby kolem me lidi nahlas probirali venceni psu a zahejbani manzelek.
O internetu jste někdy slyšel?
To jsou takovy ty wifiny, co se sem pres ne pise?
jj… to jsou ty internety… 😉
Já v metru netelefonuji, je tam hluk. Ale data ocením. Jestli Vy si nedovedete představit jiné využití mobilu, než na telefonování, je to spíš Váš omezený rozhled…
Připojím se k vám. Asi jsem už starej 🙂 , ale mě taky neexistence signálu v metru nějak netrápí(netrápila).
A svítit by se ve vagónech taky nemuselo. Kdo nevydrží dvacet minut potmě, je rozmazlenej.
Ne, to nemuselo. 🙂 Na výstup a nástup by postačilo světlo ve stanici. A tunelech za jízdy… 🙂
Místo, aby se dívali z okna nebo do stropu, tak čumí do displeje.
Místo, aby poslouchali bouchání podvozků, poslouchají Umbrtku.
Je ostuda, že v dnešní době není metro pokryté celé. Operátoři a DPP mají skluz cca 20let.
Mno v roce 1999 nebyl ani EDGE, natož vysokorychlostní internet. Což ovšem neomlouvá absenci hlasových služeb.
Nicméně místa bez signálu se najdou i v mnohem příznivějších podmínkách, než je 30 metrů pod zemí. Například na prvním koridoru v Polabí jedno takové místo je, u Chvaletické elny, jestli se dobře pamatuju.
Testovací provoz v tunelu pro GSM byl zahájen v březnu 1999. V té době jsem jako mladý naivní očekával zavedení signálu v celém metru do dvou let. Za těch 20 let operátoři dokázali jen dojit nás jako zákazníky a investovat minimum do rozvoje sítě. Bohužel jedna z ukázek, jak to v ČR chodí.
Takových míst je daleko více. Proč asi se uvádí pokrytí populace 99% a nikoliv pokrytí území. Protože bychom se dostali na daleko méně % . Nemusíme chodit daleko Praha a střední Čechy kde se celkem dost pohybuji. Občas když jsem na WC tak si chci něco přečíst budete se divit na kolika místech a to je v městě můžete být rád, že máte jen EDGE. Takže na přečtení „novin“ smůla. Takže TM s CETIN by měl korigovat výstavbu sítí tak, aby nebyl signál jen na ulici, ale i pořádně v domech.
Operátoři prostě chtěli, aby jim to DPP zaplatil a když nezaplatil, tak ho chtěli vydusit. No a nepovedlo se – teď to naštěstí platí operátoři.
Rekl bych, ze hlavni ostuda u tak mladeho metra je, ze dosud neni 100% bezbarierove. Ale absence 100% signalem je take ostudne.
Království za realizovatelný bezbarierový projekt pro stanici Kačerov…