V Praze začnou jezdit elektrické koloběžky Bolt. Nesmí být odstavené kdekoliv

Elektrické koloběžky Bolt v Praze. Foto: BoltElektrické koloběžky Bolt v Praze. Foto: Bolt

Firma slibuje minimum poválených koloběžek.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas

V Hamburku jsem si zvykl na nich jezdit do práce. Jen je legrační, že v Německu stojí 5 centů za minutu a v Praze 10. Ale možná to je dotacemi co v Německu dostávají.

Joe

Tak on to není vysloveně špatný prostřed pro přesuny po městě. Já bych ty koloběžky přirovnal k vozům BMW – jsou dobré a bohužel nemůžou za to, že s nimi většinou jezdí ti největší kreténi.

Vladimír

Do Vltavy, Botiče, Rokytky se jich vejde…

Šejdr

A už se v Boltu naučili seřizovat přední světlo, aby nesvítilo směrem nahoru? To je totiž to, co mi na těchto koloběžkách vadí nejvíc. Člověk jede v noci autem a najednou 2-3 ostré paprsky z chodníku do očí. Lidi, co na koloběžkách jedou, za to nemůžou, ty šroty to evidentně mají blbě nastavené už z výroby a servisáci se neobtěžují to zkontrolovat.
(Rady, ať to za trest peru koloběžkářům do očí dálkovými, fakt nepotřebuju, jednak už to dělá kdekdo, a především to je pomsta někomu, kdo za tak mizerný technický stav nemůže.)

Avanti

Hoďte to do kontejneru stejně na tom nikdo jezdit neumí.

Luftdroid

Tak proto teď z Pardubic mizí. Bohužel se v okrajových částech města prakticky nedá najít volná kolobrnda. Jinak je to za mě suprový dopravní prostředek. Aktuálně tu jezdíme za 1,25 Kč za minutu a v tu chvíli je levnější než MHD. Myslím, že se za těchto podmínek ani nevyplatí pořizovat svoji. Za sebe nechápu, jak se může koloběžka někde povalovat, protože mně aplikace neumožní ukončit jízdu mimo virtuální parkoviště. Asi někdo má potřebu přemisťovat již zaparkované. Dodržování nebo nedodržování předpisů se týká všech účastníků provozu, takže bych neosočoval speciálně elektrovozítkáře.

dopravak

asi tak nějak, pitomce jde najít všude. To jenom někteří jedinci ze staré školy mají tendenci přestupky vidět jenom u některých a neustále hejtovat všechno nové. Třeba v Ostravě těch vozítek jezdí taky hodně a většinou jsou zaparkované ve stojanech. Pokud někdo jede ohleduplně po širokém chodníku a nikoho tím neohrožuje, tak mi to zas tolik žíly netrhá.

Jakub P

Ony ze začátku žádná virtuální parkoviště neměly, to si až časem vymohly některá města jako podmínku pro povolení jejich provozu právě po zkušenostech s odkládáním a parkováním všude možně i nemožně (blokování chodníků, přechodů pro chodce, atd.). Holt je to furt celkem novinka, se kterou se města pořád ještě učí pracovat. A rozumný stanovení virtuálních parkovišť je jedna z věcí, který se ukázaly jako potřebný k tomu, aby ty elektrokoloběžky nedělaly ve městě víc škody než užitku.

Miroslav Zikmund

Bude umět aplikace zabránit jízdě po chodníku, na vozovce v protisměru v jednosměrce ?
Pokud vjede na chodník nebo jede v protisměrce, měla by aplikace umět naúčtovat pokutu v maximální výši a odeslat na příslušný účet ….

dopravak

A bude se podobná aplikace montovat i do aut? Při špatném parkování, při překročení rychlosti, při vykuchaném DPF. Takovou aplikaci by musel mít každý řidič měla by umět naúčtovat pokutu v maximální výši a odeslat na příslušný účet ….

kik

Hmm, podle zkušeností z HK by taková apka nebyla od věci. Tyhle krámy se tu objevily cca před 2-3 týdny a už je dost lidí naštváno protože uživatelé jezdí často jak prasata – chodníky či dopravní značky a předpisy jim nic neříkají. Oni jsou přece in…..

dopravak

Nechci se zastávat nikoho, kdo porušuje na koloběžce předpisy, ale někteří dělají, jako by předpisy porušovali jenom cyklisté a koloběžkáři. Když už chce být někdo přísný, tak aspoň stejným metrem. Jestlipak pan Zikmund už volal policii na nevhodně zaparkovaná auta na některých pražských sídlištích. Ty stojí nezabržděná v druhé řadě. Co kdyby takové auto někoho zajelo?

Miroslav Zikmund

Nevolal, pan Zikmund totiž nebydlí na sídlišti a nemá potřebu „z nudy“ šmejdit po sídlištích … Pan Zikmund nezná nezabržděná auta, pouze auta / vozidla nezabrzděná … Co to je „nevhodně“ zaparkované vozidlo. Vozidlo je zaparkované podle „pravidel“ nebo není … pravda, i předpisově zaparkované vozidlo může být zaparkované nevhodně… Při pěších pochůzkách s sebou nemám pevnou telefonní linku – technicky nelze …. volat někam „po návratu“ nedává smysl … to už může být vozidlo pryč … A propó, vy telefonujete na policii když vidíte „nevhodně zaparkované vozidlo“ … Nicméně auto nekličkuje mezi chodci na chodníku – na rozdíl od… Číst vice »

dopravak

Pokud je chodník plný lidí, tak tam nikdo na kole zpravidla nejezdí. Spíše jde o méně používané chodníky, kde se kolo bez problémů vejde a v případ ohleduplné jízdy chodcům žádné riziko nehrozí. Tak se zajeďte podívat na některá sídliště. Auta stojí příčně zaparkovaná a v druhé řadě ještě podélně další bez zatažené ruční brzdy. To asi podle zákona není, co? Míchaný salát to není. Jak ohleduplná jízda na chodníku, tak tenhle typ parkování má jedno společné – nesmí se to, ale společenská nebezpečnost je zhruba stejná, takže se to dá všeobecně tolerovat. Jenomže zrovna vy máte trošku selektivní vidění… Číst vice »

dopravak

Jinak já opravdu nemám potřebu někam volat, když vidím u řidiče nějaký přestupek. Zmiňovaná zaparkovaná auta chápu, protože tam zkrátka není místo a tolerovat se to dá. Jenom upozorňuji na vaši demagogii „všichni všechno dodržují, jenom zlí pumpičkáři jezdí bez pravidel“.

Liboros

jak jim říkáme ve štatlu – jezdící zlo

Poudy

To nechtějte vědět jak ostatní říkají vám z toho štatlu!

Greta

V Brně byla vždycky nuda.

Liboros

No nuda – když jdeš a spadne ti to na hlavu tak bys bral radši tu klasickou nudu

Michal80

No nevím, v Ostravě jsou ty koloběžky pohozené všude i uprostřed silnice. Prostě jak to komu odpadne od prdele, tak to tam nechá. Snad si to v Praze ohlidaji lépe.

Poudy

To není většinou vina uživatelů ale tupců kteří proti těmto službám demonstrují takovýmto způsobem.

Miroslav Zikmund

Nejlíp vzít a hodit do kontejneru na stavební suť nebo někam za ohradu / plot, pokud je to možné ….

dopravak

Já myslím, že by stačilo více porozumění a tolerance ve společnosti. Nikdo vás na koloběžkách jezdit nenutí, takže byste zároveň mohl respektovat ty, co na nich rádi jezdi.

Gale

Ha! V článku není ani jednou použito slovo „sdílené“!
To jdete do sebe, nebo jen Bolt není ta správná značka? 😉

Jiří Kocurek

Sdílenou koloběžku jsem viděl. Jeli na ní dokonce 4 sdíleči. Bangladéš hadra.

dopravak

Trochu mi uniká pointa příspěvku. Mám to chápat tak, že když jsem někde na vesnické zábavě viděl jet 10 lidí ve felici, tak jsou automaticky auta špatně?