Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

V Praze začalo velké omezení na Štěrboholské spojce, potrvá nejméně do srpna

Štěrboholská spojka. Foto: SOKP511.cz
Štěrboholská spojka. Foto: SOKP511.cz

Řidiči na jednom z nejvytíženějších úseků české silniční sítě musí čelit od víkendu až do srpna velké uzavírce na části úseku Štěrboholské spojky.

Technická správa komunikací zahájila rozsáhlou opravu další části Štěrboholské spojky. Oprava je ve směru  z centra v úseku od nájezdové rampy na Průmyslovou ulici až po výjezd z čerpací stanice MOL. Dá se očekávat velké zdržení, což ukázal už provoz během soboty a neděle.

Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu všech vrstev vozovky, která je v havarijním stavu. Práce potrvají do srpna 2019. Součástí stavby je i rampa z ulice Černokostelecká na Štěrboholskou spojku ve směru z centra.

V první etapě bude opravena pravá polovina vozovky ve směru z centra. Doprava v tomto směru bude vedena jedním jízdním pruhem mezi středním dělicím pásem, staveništěm a druhým pásem, který bude převeden do protisměrného jízdního pásu. Dále pak v protisměrném jízdním pásu zůstanou zachovány dva jízdní pruhy. Na první etapu zhruba v květnu naváže další úsek, který bude delší: od Nedokončené ulice až za odbočku ke sjezdu na Dolní Počernice a Štěrboholy (zhruba k přemostění Hostavického potoka). Opravy mají skončit v srpnu.

TSK v materiálu pro výbor pro dopravu vysvětlila nutnost oprav především stavem vozovky. „Z důvodu velmi intenzivního provozu těžkou nákladní dopravou jsou v některých úsecích vozovky klasifikovány stupněm „havarijní stav“ a nesplňují požadavky na provozní způsobilost,“ uvádí se v materiálu.

Mapa omezení na Štěrboholské spojce. Foto: TSK Praha
Mapa omezení na Štěrboholské spojce. Foto: TSK Praha

Po Štěrboholské spojce projede denně 80 tisíc aut, kvůli neexistujícímu Pražskému okruhu v úseku od Běchovic k D1 je i silně zatížen provoz na tomto úseku kamiony.  TSK za opravu úseků zaplatí celkem 195,5 milionů korun, zakázku získaly společnosti Strabag a Porr.

V Praze čeká od pondělí komplikace i na spojkách mezi Prahou 4 a 10. V souvislosti s probíhající stavbou železnice mezi Hostivaří a Vršovicemi bude docházet k variantnímu omezování provozu formou uzavírání podjezdů Petrohradská – Bartoškova a U Seřadiště – Nad Vinným potokem. Provoz bude také omezován u podjezdu pod železnicí v ulici v Korytech, od 20. 3. do 3. 4. 2019 dojde k jeho částečnému uzavření. Více informací je na stránkách Prahy 10.

Nezačne naopak původně plánované omezení kvůli stavbě protihlukových zdí na Jižní spojce.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
DRABADURA

Jestli jednou bude dostavěn Pražský okruh, tak by za něj měli dostat stavitelé medaily mistrů světa, za nejpomaleji stavěnou, nejdůležitější silnici v zemi.

snad

Doufám, že taky někdy začnou pravidelně uklízet ten chlívek okolo cest, někdy se to válí i přímo na vozovce.

Hanzi

S absencí východního pražského okruhu, no potěš hrábě. Parking frei 24 Stunden. Opravit se to musí, to chápe každý, co ale chápe asi málokdo je nedokončenost okruhu , který se začal stavět v osmdesátých letech minulého století a ani za cca 40 let se nedokončilo 80 km dálnice. Francouzi s dálnicemi přes Alpy by se u nás mohli učit.

Tomáš V.

Pecicka. To mame polovinu SOKP 511 prevedenou do jednoho jizdniho pruhu. Bez objizdky. Doufam, ze RSD zapracovalo k 511 vsechny opodstatneny pripominky dotcenych obci, a ptakoviny zamitne. Predsedu z Tetcic by mohlo prejet auto. A ti, co si postavili barak 1 km od dalnice by si mohli uznat, ze za jejich blbost nemusi doplacet zbytek republiky (mam na mysli nekonecne odpurce, ne mnohe, kteri prisli se zcela legitimnimi pripominkami, nebot investor ma myslet dopredu a rovnou se snazit takovou stavbu co nejvic odstinit: kvuli lidem, usetrenymu casu atd). Kdy ze to maj zacit vrtat? 2021? Podle jakyho kalendare? Nevite k… Číst vice »

Jen tak

Ja teda nevim, ale v clanku ctu, ze prihy budou v obou smerech zachovany dva

Tomáš V.

Mate pravdu. Ma chyba. Prehledl jsem tu druhou cast souveti, kde se pise, ze druhy pruh bude prevedeny do protismeru. Diky za pripomenuti. 🙂