LOT 3a leaderboard

V Praze a Hostivici bude dopravní sláva. Arriva ji chce využít k náboru, stevard zve na kus řeči

Lokomotiva 759 zvaná kyklop. Autor: Rainerhaufe, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6448611Lokomotiva 759 zvaná kyklop. Autor: Rainerhaufe, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6448611

Prahu a okolí čeká sobota plná dopravních oslav. Od 10:00 do 18:00 se uskuteční dvě velké dopravní akce, které budou

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Novotny

Dobry den, prijde mi prijde ne zcela stastne agitovat s naborem zamestnancu na dni zeleznic..to uz je Ariva na tom tak spatne, ze na vysoutezene spoje nemuze sehnat lidi? Pripadne jen strojvudce ze Srbska a dalsich pobaltskych statu, kteri umi spatne cesky a za to malo penez to vezmou??. Na portalu z dopravy neni zadna zminka o nabizenem zakladnim platu, tak se neni co divit. Ze by to nejaky nabor zachranil a byla zverejnena vyse vydelku, vyhod a dalsich v reslne vysi vsem uchazecum, tak to asi nebude.

Jiří 2

Loni v Uhříněvsi agitovalo ČD Cargo a vedle něj Metrans. Dneska má ČD Cargo agitační stánek na Smíchově…

Karlos S.

Tak vzhledem k tomu, že Arriva vyjede v prosinci na Zlínsku a také s rychlíky v Čechách, tak je vcelku logické že začíná shánět v září stevardy, bude mít mnohonásobně větší potřebu zaměstnanců, než má teď. V Hostivici je to den PID a už i tyhle zelené vlaky jsou součástí PIDu. A od prosince budou ještě víc. Sejně jako jezdí v Hostivici dnes KŽC, to je také pidový dopravce. Tak se neni co divit, že se do akce chtějí zapojit. A nábor? Vzhledem k zoufalé situaci na trhu s profesemi řidičů, strojvedoucích, mechaniků i stevardů bych se nedivli, kdyby to… Číst vice »

Vbb

“ ze Srbska a dalsich pobaltskych statu,“
Kupte si nový glóbus. Srbsko není v Pobaltí 🙂 .

Jiří Kocurek

“ a za to malo penez to vezmou?“

Nedávno tady několik diskutujících popsalo pořádný kus diskuze ve snaze dokázat, že až 50 tisích hrubého u soukromníka je méně než 40 tisích hrubého u ČD. A to protože režimka, fipky atp.

Gogo

Problém je v tom slůvku AŽ, to může být rozmezí 0 až 50 000, zatímco u ČD těch 40 000 teď mám jistých i kdyby trakaře padaly. Pro někoho může být komplikací i smlouva jen na rok, zatímco u ČD ji mám ne neurčito, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Signum Diabolicum

Viděl někdo tu smlouvu na dobu určitou?

Jiří 2

Mám nárok na FIP, ale nevyužiji je. A je nás víc. Pak je lepší nějaká koruna ve výplatě navíc, za kterou si člověk koupí roční tramvajenku, která mu přinese větší užitek

Jiří 2

Loni byl program lepší. Exkurze na ONJ (komentované prohlídky), exkurze na Metrans Uhříněves (projížďka po areálu – interní bezpečnostní předpisy neumožňují volný pohyb). Na letošní ročník jsem si vzal záměrně dovolenou (loni jsem měl náhodou volno) a program je celkem zklamáním… Tak snad příští ročník bude lepší, laťka je nastavena vysoko…

Glo

Bude možné projet spojku Odb. Jeneček výh. č. 7 – Odb. Jeneček výh. č. 5 ?

Via Rhetica

Ne,je tam zarážka a je to zarostlý náletivými dřevinami

Jiří 2

Tak zarážka je asi to jediné, co tam není. Je tam výkolejka. 🙂

Jiří 2

Těžko. Respektive určitě ne. Místy chybí koleje, rostou tam stromy poměrně širokých kmenů, počítám, že i most bude v nedobrém stavu. Výhybka na rudenské straně pak v současnosti odbočuje z traťové koleje (vjezdové návěstidlo na odbočku je mezi ní a odbočkou, bývalé St. 1 je již řadu let zrušeno), zabezpečena je jako vlečková kolej na širé trati.

Kamui

A já jsem zase v práci…

Marťas

Inu to jsme na tom stejně ;+). Osud zaměstnanců v dopravě… (samozřejmě nejen těch :-).