Doprava ve městě Dopravci Lidé Železnice Zprávy

V Praze a Hostivici bude dopravní sláva. Arriva ji chce využít k náboru, stevard zve na kus řeči

Lokomotiva 759 zvaná kyklop. Autor: Rainerhaufe, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6448611
Lokomotiva 759 zvaná kyklop. Autor: Rainerhaufe, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6448611

Prahu a okolí čeká sobota plná dopravních oslav. Od 10:00 do 18:00 se uskuteční dvě velké dopravní akce, které budou vzájemně propojeny historickými i současnými vlaky, tramvajemi a autobusy. Na vlakovém nádraží Praha-Smíchov se uskuteční další ročník Pražského železničního dne, v Hostivici se pak odehraje další z regionálních dnů Pražské integrované dopravy. Slavit se bude mimo jiné 25 let od integrace veřejné dopravy v oblasti Hostivice do systému PID.

Vedle Českých drah se premiérově zúčastní i společnost Arriva vlaky, která od prosince zajišťuje městskou linku z Roztok do Hostivaře. Arriva chce přitom akci využít k náboru nových zaměstnanců, především průvodčích. Tváří firmy bude stevard Tomáš. „Zastavte se za ním na kus řeči, Tomáš vám moc rád ukáže vše, co vás o práci stevarda zajímá,“ zve Arriva i s pomocí videa na facebooku.

Organizátor ROPID v tom zneužití oslav nevidí. „Naopak, nabádáme dopravce, aby využívali podobných akcí k náboru zaměstnanců, kteří v dopravě zejména v dnešní době zoufale chybí a kteří budou ve výsledku také vizitkou systému PID. Podobně například využili někteří dopravci akce Autobusový den PID v Letňanech letos na jaře,“ uvedl mluvčí Filip Drápal. Doplnil, že Arriva náborový vlak provozuje za své peníze.

„ČD jsou pouze jedním z přizvaných dopravců na Dni PID, který organizuje ROPID, proto se k tomuto tématu nebudeme vyjadřovat. Děkujeme za pochopení,“ doplnil na dotaz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Atrakce:

– parní vlak vedený lokomotivou řady 556.0 „Štokr“ ze Smíchova do Hostivice či do Řevnic
– motorový vůz řady M 131 „Hurvínek“ na okružních jízdách ze Smíchova přes Rudnou u Prahy a Hostivice zpět na Smíchov.
– vlak vedený lokomotivou řady 759 „Kyklop“ také na okružních jízdách do Rudné u Prahy a do Hostivice.
– elektrická jednotka řady 660 „InterPanter“ ze Smíchova přes Radotín do Krče a zpět
– historický vlak Pražský motoráček mimořádně prodloužený až do Hostivice
– mimořádná jízda výletním vlakem Cyklohráček na oslavy 140 let SDH Zlonice
– motorová jednotka řady 845 dopravce Arriva vlaky na trase mezi Prahou-Veleslavín, Hostivicí a Kladnem
– třívozová souprava historických tramvají mezi Smíchovským nádražím, Andělem a Sídlištěm Řepy
– historické autobusy po okolí Smíchova či Hostivice
– spanilá jízda veteránů po Hostivici včetně výstavy vozidel
– jízdy na šlapací drezíně na nádraží v Hostivici (inspektorská dresina z roku 1851)

Podrobný program akce je na stránkách PID.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Novotny

Dobry den, prijde mi prijde ne zcela stastne agitovat s naborem zamestnancu na dni zeleznic..to uz je Ariva na tom tak spatne, ze na vysoutezene spoje nemuze sehnat lidi? Pripadne jen strojvudce ze Srbska a dalsich pobaltskych statu, kteri umi spatne cesky a za to malo penez to vezmou??. Na portalu z dopravy neni zadna zminka o nabizenem zakladnim platu, tak se neni co divit. Ze by to nejaky nabor zachranil a byla zverejnena vyse vydelku, vyhod a dalsich v reslne vysi vsem uchazecum, tak to asi nebude.

Jiří 2

Loni v Uhříněvsi agitovalo ČD Cargo a vedle něj Metrans. Dneska má ČD Cargo agitační stánek na Smíchově…

Karlos S.

Tak vzhledem k tomu, že Arriva vyjede v prosinci na Zlínsku a také s rychlíky v Čechách, tak je vcelku logické že začíná shánět v září stevardy, bude mít mnohonásobně větší potřebu zaměstnanců, než má teď. V Hostivici je to den PID a už i tyhle zelené vlaky jsou součástí PIDu. A od prosince budou ještě víc. Sejně jako jezdí v Hostivici dnes KŽC, to je také pidový dopravce. Tak se neni co divit, že se do akce chtějí zapojit. A nábor? Vzhledem k zoufalé situaci na trhu s profesemi řidičů, strojvedoucích, mechaniků i stevardů bych se nedivli, kdyby to… Číst vice »

Vbb

“ ze Srbska a dalsich pobaltskych statu,“
Kupte si nový glóbus. Srbsko není v Pobaltí 🙂 .

Jiří Kocurek

“ a za to malo penez to vezmou?“

Nedávno tady několik diskutujících popsalo pořádný kus diskuze ve snaze dokázat, že až 50 tisích hrubého u soukromníka je méně než 40 tisích hrubého u ČD. A to protože režimka, fipky atp.

Gogo

Problém je v tom slůvku AŽ, to může být rozmezí 0 až 50 000, zatímco u ČD těch 40 000 teď mám jistých i kdyby trakaře padaly. Pro někoho může být komplikací i smlouva jen na rok, zatímco u ČD ji mám ne neurčito, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Signum Diabolicum

Viděl někdo tu smlouvu na dobu určitou?

Jiří 2

Mám nárok na FIP, ale nevyužiji je. A je nás víc. Pak je lepší nějaká koruna ve výplatě navíc, za kterou si člověk koupí roční tramvajenku, která mu přinese větší užitek

Jiří 2

Loni byl program lepší. Exkurze na ONJ (komentované prohlídky), exkurze na Metrans Uhříněves (projížďka po areálu – interní bezpečnostní předpisy neumožňují volný pohyb). Na letošní ročník jsem si vzal záměrně dovolenou (loni jsem měl náhodou volno) a program je celkem zklamáním… Tak snad příští ročník bude lepší, laťka je nastavena vysoko…

Glo

Bude možné projet spojku Odb. Jeneček výh. č. 7 – Odb. Jeneček výh. č. 5 ?

Via Rhetica

Ne,je tam zarážka a je to zarostlý náletivými dřevinami

Jiří 2

Tak zarážka je asi to jediné, co tam není. Je tam výkolejka. 🙂

Jiří 2

Těžko. Respektive určitě ne. Místy chybí koleje, rostou tam stromy poměrně širokých kmenů, počítám, že i most bude v nedobrém stavu. Výhybka na rudenské straně pak v současnosti odbočuje z traťové koleje (vjezdové návěstidlo na odbočku je mezi ní a odbočkou, bývalé St. 1 je již řadu let zrušeno), zabezpečena je jako vlečková kolej na širé trati.

Kamui

A já jsem zase v práci…

Marťas

Inu to jsme na tom stejně ;+). Osud zaměstnanců v dopravě… (samozřejmě nejen těch :-).