V Plzni začíná stavba nové tramvajové tratě. Hotovo bude koncem roku 2020

Plzeňské dopravní podniky mají ve flotile celkem 114 tramvají. Foto: PMDP.Plzeňské dopravní podniky mají ve flotile celkem 114 tramvají. Foto: PMDP.

V Plzni se po dlouhých letech přiblížila stavba nové tramvajové tratě do bouřlivě se rozvíjející oblasti Borských polí. Město podepsalo

V Plzni se po dlouhých letech přiblížila stavba nové tramvajové tratě do bouřlivě se rozvíjející oblasti Borských polí. Město podepsalo smlouvu se stavebními firmami TSS Grade, Doprastav a Doprastav CZ, které zvítězily v tendru s cenou 479,8 milionu. Ještě předtím město investovalo 170 milionů korun do získání pozemků. Stavba začne 3. září.

Nová 1,3 kilometru dlouhá trať bude vybudována od křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku po ulici U Letiště, součástí stavby bude i přemostění silnice I/27. Zároveň vznikne i terminál městské hromadné dopravy v Dobřanské ulici. Na Borská pole by mohla tramvaj začít jezdit koncem roku 2020.

„Prodloužení tramvajové trati jsme připravovali tři volební období. Pevně věřím, že tato stavba bude sloužit k rozvoji Borských polí a také především zpříjemní cestování studentům do kampusu Západočeské univerzity,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Na novém úseku trati vzniknou tři zastávky, a to u úřadu práce, před přemostěním silnice I/27 a na konečné. Kromě trati a nového terminálu v Dobřanské ulici je součástí projektu také odstranění napojení trati do původní tramvajové smyčky v ulici U Borského parku, přestavba světelně řízené křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku nebo přestavba křižovatky Kaplířova – Dobřanská na okružní křižovatku.

Stavba tramvajové trati má pomoci vyřešit dopravní situaci v expandující lokalitě Borská pole. Lokalitu zatím obsluhují pouze autobusy a jedna linka trolejbusu. Po vybudování tratě nebudou muset lidé přestupovat při cestách z centra k univerzitě, odpadne nárazové přetížení autobusů a vytvoří se podmínky pro vybudování chybějícího záchytného parkoviště.

Lokalita Borských polí má zhruba 150 hektarů. Území prodělalo v posledních 20 letech výrazný rozvoj s různými typy zástavby. Nachází se tam průmyslová zóna, obchodní centra, administrativní domy, bytové domy a univerzita.

Tagy Borská pole MHD Plzeň tramvaje trať
26 komentářů