LOT 3a leaderboard

V Plzni přestali se škrty v MHD, některé spoje už jezdí posílené, aby měli lidé dostatek místa

Nová tramvaj EVO2 pro Plzeň. Foto: PMDPNová tramvaj EVO2 pro Plzeň. Foto: PMDP

V záplavě zpráv o rušení spojů v městské hromadné dopravě přišlo první město s částečným posílením spojů. Plzeňské městské dopravní

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Nick

tuto je dobré, ne? Zase se to rozeběhne.. Jen vydržet

Standa

Už se ve či vrací do normálu.. Objednával jsem si jízdenku u RJ a tak koukám o něco dal a od 6. už nabízí 3 spoje denně a dál už normálka ale To se může změnit..

Tobi96

3 spoje denně normálka určitě není, ALE pravda, že od 14.4 obnovu psanou mají, ale to jen proto, že nouzový stav off. končí 12.4,, je ale dost jasný, že bude prodlouženej, tudíž dost pravděpodobně ty spoje od 14.4 zase zruší …

Vít Jůza

Nouzový stav končí 11.4., nebo v případě počítání času podle občanského zákoníku první následující pracovní den, tedy 14.4. 15. 4. by tedy už mělo být po nouzovém stavu …. pokud ho neprodlouží, nebo nevyhlásí nějaký zbrusu nový, jak to odpovídá jejich stylu.

Kulový blesk

Nezaměňujte nouzový stav a opatření vydaná v nouzovém stavu. Opatření se klidně během nouzového stavu mohou měnit, rušit nebo naopak přidávat. Nouzový stav je jen legislativní rámec, který vládě umožňuje, aby ta opatření vůbec mohla vydávat, resp. aby občané měli důvod ta opatření respektovat. Nouzový stav může být klidně ještě půl roku, aby pánové nahoře mohli nakupovat bez tendrů a od toho, koho si sami vyberou. Ale mezitím dávno nemusí platit ani omezení vnitrostátního pohybu, ani zákazy provozu obchodů, ani zákazy provozu škol.

Jiří 2

Na druhou stranu dělat na respirátory a další materiál výběrové řízení… Ano, není v době nastupující krize vhodné, když se kupují z ciziny a ne od tuzemských dodavatelů, také se mi to nelíbí, ale vypisovat tendr, vypořádávat se s připomínkami, …, to bychom je mohli mít také až v říjnu.