2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

V Mladé Boleslavi začíná oprava mostu přes Jizeru, v červenci přibude omezení na Průmyslové

Most přes Jizeru na silnici I/38 v Debři. Foto: ŘSDMost přes Jizeru na silnici I/38 v Debři. Foto: ŘSD

Opravy Průmyslové ulice začnou během července.

Řidiče a cestující čeká na výjezdu z Madé Boleslavi po silnici I/38 směrem na Českou Lípu nové omezení a více než tři měsíce kyvadlového provozu. Začíná celková oprava mostu přes Jizeru a železniční trať v Debři.

K předání staveniště dojde zítra. „Celou opravu provedeme za provozu. V rámci první etapy, kdy se bude realizovat zejména bourání říms, bude na mostě zachován provoz v obou směrech jízdy. Ten bude přibližně do konce července veden v režimu 1+1 provizorní jízdní pruh. S přechodem na další etapu bude provoz po mostě veden kyvadlově 1 jízdním pruhem a řízen světelnou signalizací,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. Zakázku za 97 milionů korun získalo sdružení Metrostav a BES (patřící do skupiny Metrostav) za 97 milionů korun. Odhadovaná cena byla 120 milionů korun.

Podle něj je důvodem opravy mostu z roku 1994 jeho nevyhovující stav. „Mostní svršek je již v nevyhovujícím stavu a izolace je na konci životnosti, což místy způsobuje protékání vody na krajní nosníky a statiku pilířů,“ dodal Buček.

Už loni provoz na silnic omezily opravy na Radouči, teď se práce přesunou o pár set metrů dál. Úsekem denně projede kolem 15 tisíc aut. ŘSD chystá navíc další omezení na stejné silnici jen o pár kilometrů blíže D10. Půjde o opravu části Průmyslové ulice v Kosmonosech. Zakázku získala společnost Colas CZ za 25.59 milionu korun. Hotovo má být za 75 dní od zahájení stavby.

Opravou projde vozovka obou jízdních pásů mezi 13. bránou do Škoda Auto a třídou Václava Klementa včetně povrchu obou okružních křižovatek, přičemž okružní křižovatka pod Loretou bude přestavěna. Předpokládaný termín zahájení této opravy je začátkem července. O dopravně-inženýrském opatření dosud nebylo rozhodnuto.

Tagy BES Colas CZ I/38 metrostav Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
Žádné komentáře