V Lysé začala stavba nové lávky přes Labe pro pěší a cyklisty

Zahájení stavby lávky v Lysé nad Labem. Foto: Středočeský krajZahájení stavby lávky v Lysé nad Labem. Foto: Středočeský kraj

Vybudováním nové lávky skončí nutnost překonávat Labe po silnici.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mikulik

Takže tady se dá nějak přejít přes řeku a přitom ty možnosti jsou krásné. Když to porovnám s Vltavou, dostávám neskutečný vztek. Trojská lávka a pak až most v Kralupech. Jezdí se tam přívozem jak za cara a přitom z Úholiček chybí udělat 300 metrů !!!! cyklostezky k mostu v Řeži.

fous55

54 mega za rozšíření mostu o třímetrový pruh pro chodce a cyklisty? Není to málo, Antone Pavloviči?

Honza V.

Moc nechápu smysl té investice. Most má dva chodníky oddělené od vozovky, vozovka má navíc v obou směrech krajnice, které pro jednostopého cyklistu bohatě stačí. Nebo tam jsou takové davy chodců a cyklistů, že by se nevyhnuli?

Vojta

Protože překonat Labe jakožto cyklista zde momentálně můžete buď“:
1. Po hlavní silnici, kde jezdí auta dost rychle, protože je nová. A zajížďka činí 1 km na severu a 0,5 km jihu.
2. Vytáhnout kolo na severní straně po prudkých schodech a jihu sjet po úzké pěšince.

michal

Tady se to nepovedlo pri rekonstrukci asi 4 rooky zpet, kdy se zapomnelo na to, ze by tam nekdo mohl jezdit/chodit. Ted se vyhodi 50 mega, ale uz to par let mohlo lsouzit, stacilo by, kdyby si tehdy vyndali hlavy ze zadku

Jyřýk

Těch pár metrů přes Labe se vždycky dalo nějak vyřešit, ale zajímalo by mě, kdy bude cyklostezka Nymburk – Lysá.

Martin D.

Chápe někdo ten text z poutače na obrázku? „Stavíme pro Vás lávku, která převede chodce a cyklisty bezpečně přes most.“
Nebylo by lepší např. toto: Stavíme pro Vás lávku, která převede chodce a cyklisty bezpečně přes řeku/Labe nebo případně: Stavíme pro Vás lávku, která převede chodce a cyklisty bezpečně po mostě? Cedule s jednou větou za velký prachy a smysl nedává.

Jiri

Vzdyt tam cesta pro pesi je a od silnice je oddelena dostatecnou barierou. Jen na ni jsou spatne najezdy, respektive stare betonove prudke schody.

Twix

Přesně tak, je tam jakoby chodník po kterém se most dá bezpečně přejít nebo přejet. Spíš mi není jasné co se bude dít s těmi schody, jestli tohle ta lávka nějak řeší.

Filip Jirsák

Když jde o auta: Potřebujeme novou silnici, a další novou silnici, rozšířit silnici, přistavět nájezdy.
Když jde o chodce nebo cyklisty: Co by ještě chtěli, není tam silný proud, tak můžou chodci přeplavat. A cyklista také, kolo bude držet v jedné ruce nad vodou a poplave. Jestli to nezvládne, ať na kole nejezdí. Pořád by něco chtěli.

Kebab

Co je to za nesmysl? Potřebujeme kvalitní infrastrukturu pro všechny druhy dopravy.

Filip Jirsák

Ano, pro všechny druhy dopravy. Ale reálně se investuje hlavně do infrastruktury pro auta a trochu do železnice. A jakmile se má někde malinko investovat do infrastruktury pro pěší nebo cyklisty, vyrojí se kolem toho spousta odpůrců, kterým vadí, že se investuje do něčeho jiného než do aut.

Ondros

Dobré, ale také by to chtělo lávku Křenek – Záryby.

adamgolias

ten pan Borecký je zvláštní člověk. v jedné větě nejdříve vychválí jak plní sliby o bezpečí pro cyklisty , v následující se dozvím , že frekventovanou silnici musím – pojedu li ,, ve špatném směru ,, přejít , a to hned dvakrát , před a za mostem . stoprocentně bez přechodu. co je na tom bezpečného , netuším .

Petr

Superb jen škoda, že ta lávka bude jen páteční, v jiné dny teda zřejmě po silnici 😛 🙂

Feedhunter

Asi jde o páteřní síť, nikoliv páteční. Ale třeba se pletu.