V Kunovicích začíná velké omezení na I/55, do konce listopadu projedou jen autobusy

Rekonstrukce průtahu Kunovicemi začíná před křižovatkou se silnicí I/50. Foto: Google Street ViewRekonstrukce průtahu Kunovicemi začíná před křižovatkou se silnicí I/50. Foto: Google Street View

Omezení může pomoci veřejné dopravě, autobusy budou moci do Kunovic dál zajíždět.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Tak to dopadlo, jak se dalo čekat. Sice tam dali semafory (výjezd v Míkovicích), ale v 7 hodin ráno cesta z Kunovic po tento výjezd 50 minut (cca 2,5km), momentálně na obchvatu směrem na Slovensko kolony 3km, provoz na objížďce raději ani neukazují. Kouzelné. Odpoledne se půjdu podívat, jestli se tam maká nebo se tam dva dělníci šťourají v zubech.

Jakub

No to bude masakr !!!!
Už jenom to jak zavřeli obchvat a jezdí se přes st.město jedním směrem je šílený a teď ještě toto?
No tak to jsem zvedav jak tohle bude😁

Nyvlt

Obchvat zavřeli proč? Na stavbu D55 jezdí Tatra za Tatrou??? Samozřejmě že nejezdí a navíc tam vede účelovka i s mostem přes 1/50, stačilo snížení rychlosti.

Michal

Hlavní je, aby si železničáři v tu dobu nevymyslely zase nějakou rozežranost jako před několika lety, když se vyměňoval silniční koberec.

Jiří Kocurek

Máte na mysli výluku na dráze, jako když se opravovala D1 mezi Brnem a Vškovem spolu se starou „císařskou“ II/430?

Michal

Promiňte, myslel jsem samozřejmě tenhle úsek. Před asi 6 lety probíhala kompletní výměna asfaltu (začínalo to v Kunovicích a pokročovalo po 55 až téměř do Veselí), takže auta jezdily v jednom pruhu – kolony od nevidím do nevidím. A v tu dobu si nádražáci vymysleli, že se bude rekonstruovat nádraží v Lázních, což pochopitelně trvalo delší dobu, tudíž bylo lepší jezdit na kole po cyklostezce.

Petr

Samozřejmě, že je výluka na trati. Naštěstí (snad) jen do pátku.

Michal

Máte pravdu. Murphy je hrozný. Paradox je, že si to ČD a Arriva řeší po svém.

Ludvík

Ta akce má i vlastní web https://www.prutahkunovice.cz/ .

No bude to drsné. Také já vidím jako jeden z problémů ono křížení silnice Míkovice – Vésky s I/50.

Jinak začínají v době, kdy má hodně velkých firem celozávodní dovolenou, takže onen úvodní kolaps dopravy bude o něco menší, než jaký by byl normálně. Ovšem do konce července budou muset hodně věcí dořešit, včetně slíbeného poslední MHD.

Frantík

S těmi autobusy? Výluka je napsána v novinkách na webu id-zk.cz , ale tu pasáž o posílení dopravy už tam nenajdete 😀 😀

Dušan

jak bude řešena doprava do zaměstnání v rámci podniků v Kunovicích? Kde je odstavné parkoviště, kyvadlová doprava autobusy (např LET, Ramet, Evektor)?
nebo jako obvykle – občane poraď si?
Jak bude řešen most přez Olšavu který se přestavoval před cca 14 lety?
Proč se toto všechno neudělalo když byly před 6 lety zavřené Kunovice?

Petr

Proč se to nedělá za 3 roky, kdy už (snad) bude dodělaná dálnice a tranzitní doprava se přesune tam? Proč napřed neudělají obchvat Kunovic, o kterém se mluví už roky?

Petr

Jak přesně zúžení silnice pomůže plynulosti provozu? K čemu budou dvě cyklostezky na každé straně silnice, když o 100m dál je cyklostezka za tratí, která je na jedné straně napojená až na Strážnici, na druhé končí v poli u Olšavy? Jak přesně pomohou oblíbenosti dopravy, když zrušili pouličky a nechali jen přetížené dálkové autobusy které jedou cca 1x za hodinu? Když pošlou na objížďku přes Míkovice 11000 aut denně, místo, kde se kamion nevytočí, kde stále něco jede po výpadovce na Slovensko a nedá se dobře přejet, co čekají, že v Míkovicích nastane?

Nyvlt

Nejen Míkovice se zašpuntují a nechci vidět ten chaos a kolizní situace s I/50. V článku píšou o kolonách a bezpečnosti a souvislosti v tom nevidím páč tam jezdím cca 30 let a žádná z oprav a úprav nikdy nic nevyřešila. Aut je víc a víc a křižovatky není kam nafukovat a nějaká jejic synchronizace je v trojsouměstí stále neznámý pojem.

Jiří Kocurek

Co čekají? Jízda na kole je přece zdravá a každý může jezdit na kole cestou z a do práce. Ikdyby celý den lítal po střeše v Hodoníně kvůli opravám. Udělá něco pro zdraví, prohlásil cyklokoaktivista a odešel z kanceláře. A mumlal něco o tom, že i pozednice může přece jezdit na kole.

Co dostanou? Dopravní zácpu.

Jaaa

Vaše nenávist k cyklistům je na doktora.

P73

Obzvlášť v téhle lokalitě…

Frantík

Naštěstí to přiznávají v projektové dokumentaci, že opatření není schopno vyřešit situaci v Kunovicích (to je úkol D55 nebo západního obchvatu). Nicméně aspoň se chodci a cyklisté vlezou na sirsi chodníky, když už musí jít podél aut.
Parkovací místa jsou řešena nešťastně, jelikož jim chybí nějaký vyřazovací klín (aby bylo jak najet do prvního).

Nyvlt

Tak si tu šarádu mohli nechat až bude D55

Frantík

Mohli, ale i tahle stavba má „zpoždění“, už se to mělo udělat dávno.