V Jihlavě se srazily dvě „laminátky“, provoz na Brno stál 11 hodin

Srážka dvou lokomotiv řady 230 v Jihlavě. Foto: František DobrotaSrážka dvou lokomotiv řady 230 v Jihlavě. Foto: František Dobrota

Srážka dvou lokomotiv se obešla bez zranění, příčiny nehody se vyšetřují.

Ke srážce nákladního vlaku s lokomotivou došlo dnes ráno v Jihlavě. Nehoda se obešla bez zranění, strojvedoucí narazil do odstavené lokomotivy a před nehodou stihl vyskočit. Provoz ve směru z Jihlavy na Brno byl přerušen do 17:15.

Vlak projel návěst zakazující jízdu a srazil se s odstavenou lokomotivou. Obě lokomotivy vykolejily. Provoz je částečně zablokován,“ řekl Jan Kučera, generální inspektor Drážní inspekce. Do odstavené lokomotivy řady 230 ČD Cargo narazila „slovenská“ laminátka řady 240, kterou má dopravce CityRail v pronájmu od ZSSK Cargo. „Příčiny nehody se vyšetřují. Šlo o náš vlak, který jel ve směru od Dobronína,“ řekl člen představenstva CityRail Jan Hruška. Podle něj nebyl nikdo zraněn, strojvedoucí stihl vyskočit a ke srážce došlo v relativně malé rychlosti.

V důsledku srážky byla odstavena lokomotiva posunuta o zhruba 94 metrů. Škoda na místě mimořádné události byla vyčíslena celkově na 7 300 000 Kč (5 miliony odstavená lokomotiva, 2 miliony nákladní vlak, 300 tisíc trať).

Podle dobře informovaných zdrojů strojvedoucí vyjel s nákladním vlakem a lokomotivu neměl připojenou k brzdovému potrubí, čímž neovládal vlakovou brzdu. Samotnou lokomotivní brzdou nemohl soupravu zastavit.   Kvůli tomu nezvládl v Jihlavě zastavit před návěstidlem.

Lokomotivu řídil strojvedoucířídil strojvedoucí, který je jinak zaměstnancem Českých drah a řeší bezpečnost provozu. V době nehody měl u ČD dovolenou.

Srážka dvou lokomotiv řady 230 v Jihlavě. Foto: František Dobrota

Srážka dvou lokomotiv řady 230 v Jihlavě. Foto: František Dobrota

Tagy 230 CityRail Jihlava projetí návěstidla srážka lokomotiv srážka nákladního vlaku
155 komentářů