V Evropě skončí od pondělí povinnost roušek na palubě letadel, ne však všude

Cestující na Letišti Praha vystupují z letadla. Foto: Letiště PrahaCestující na Letišti Praha vystupují z letadla. Foto: Letiště Praha

Největší evropské aerolinky Ryanair budou roušky vyžadovat u letů do 15 zemí včetně Česka.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka

Ryanair je neinformovaná, v Budapešti buzerace, zabavili nám pasy i letenky, dokud si nekoupime roušku…v letadle ji potom nemel nikdo, ani personál..v Čechách od 16.5. není povinná nikde a tato letecka společnost by se měla informovat a ne nechat buzerovat cestující

Jirka

Já tam taky ČR nevidím

Zeman

No Česko v seznamu jaksi není umíte anglicky?

XYYY

Patologická posedlost představou, že rouška před něčím chrání …

Air Traveller

clovek by cekal, ze po dvou letech s covidem vite, jak a k cemu rouska slouzi dh

Hojakar

No hele Ryanair to možná oficiálně požaduje, ale realita je jiná. Minulý týden, jsem ležel prg-dub-prg a nikdo to nekontroloval a ani nevyžadoval na palubě, takže většina lidí ji nemela

lii

Zajímavé je, že to oznámení Ryanairu je formulováno tak, že roušky jsou na letech do ČR nutné, protože jsou dosud povinné ve veřejné dopravě na území Česka, což není pravda. Ryanair si tedy není schopen ověřit, co české úřady skutečně nařizují…

Vítek

Tady jde úplně o něco jiného si myslím. Viz ta jejich reklama: „Vyhněte se dlouhým frontám v letištních centrech a pohodlně se občerstvěte během letu. Nezapomeňte, že si můžete sundat ochrannou masku a vychutnat si jídlo/nápoje na palubě.“

VíKo

A v jaké luxusní společnosti se nacházíme? Které země stále potřebuji roušky na palubě, kromě nás? Včera jsem letěl z Vídně na Mallorcu. V rakousku jsou roušky povinné v interiérech obecně. Tam bych pochopil rousky. Co ale může vadit na CZ, kde je nákaz tak strašlivě málo, to netuším.

David

Ano, je to volba každého, pro mě osobně, pokud bude jiná možnost tak RYR ne.

Air Traveller

ceska republika zadny rousky na palube nevyzaduje.

je rada zemi, tkere stale chteji hadr v letadle – z tech „nám bližších“ treba Rakousko, Nemecko, Recko

Frantík

A budou mít poté možnost si dopravci o tomto svopbodně rozhodovat (a lidé msvobodně se rozhodnout, zdali služeb využijí a na toto přistoupí) ?

L. Paluzga

Tak těm, kteří Rájenem „cestují“, ten hadr i v této době upřímně přeji 🙂

Honza

A co je prosím na Ryanairu tak špatného? Já s ním nikdy neměl problém, většina problémů vzniká tak, že si daný jedinec nepřečte podmínky a pak se diví, že musí zaplatit. Když si člověk zjistí a dodržuje co má tak nemá absolutně žádný problém. A za těch pár stovek nečekám žádný luxus a po Evropě to stačí.

Adam H

Přesně jak píšete. Mám s Ryanem odlétáno 23 letů a další lety koupené a nikdy jsem neměl žádný problém, a to ať jsem letěl sám, v páru nebo jsem bookoval větší skupinu. Za ty peníze člověk dostane přesně to, co si zaplatí .. a to je přesun z místa A do místa B.

A pak jsou tu jedinci, kteří si nepřečtou jak a kdy se odbavit, jak má být velký kufr, kde vůbec je to letiště na které letí, co můžou mít na palubě, nebo že pokud chtějí sedět spolu, tak si připlatí a najednou je Ryan ten špatný.

L. Paluzga

Je naprosto zbytečné vysvětlovat někomu, kdo 23x dobrovolně sednul do něčeho, co se dá nejslušněji nazvat dobytčákem, že je možno nejen „cestovat“, ale rovněž i cestovat (já zásadně činím to druhé).

Adam H

Pokud jezdím na lehko a neletím dál než dvě hoďky tak nevidím zásadní rozdíl, jestli mám letět Ryanem nebo třeba KLM nebo Lufthansou. Nehledě na to, že často točím destinace, kde ztratím půlden tím, že bych si vzal “lepší” aerolinku. Primárně jdu po čase příletu a odletu, ne po aerolince. Například Londýn raději otočím s Ryanem, protože stejně mám finální destinaci pár mil severně od STN. A tam se opravdu jede líp ze STN než se plahočit kolem Londýna z LHR. Stejně tak Turku, raději si vezmu přímo Turku s Wizzem, než letět do Helsinek a půjčovat si auto nebo… Číst vice »

Air Traveller

a on ten boeing nebo airbus luftwaffe snad neni dobytcak? 😀

vzdyt je to dobytcak uplne stejnej… jenom trosku nalestenej

Y.K.

Luftwaffe má salóny, ne? 🙂

Tomáš

Ta závist je zřejmé hodně velka!
Je přece uplne jednou jestli poletim ryanairem nebo wizzem, nebo Britskou

PetrM

není to trochu pošahané, vidět za vším závist?

David

Přál bych Vám sednou z BA rovnou do RYR.
Zajimalo by mě co byste potom říkal.

Air Traveller

ono se to casto demonizuje, nicmene fakticky rozdíl mezi ryanairem a klasickymi evropskymi aerolinkami na evropskych linkách neni nijak dramatický .. v podstate nulový.

L. Paluzga

A co přesně mi to závidíte?
Senator status u Lufthamsy…?

Air Traveller

😀 tak urcite 🙂

Filip

Já létám poměrně často Praha-Londýn za rodinou a mám vyzkoušené snad všechny dopravce, kteří tam z PRG létají, nebo létali – RyanAir, British Airways, WizzAir, EasyJet. Když porovnám RyanAir s British Airways, tak je jasné, že BA jsou vítězem, ať už jde o organizaci, pohodlí, letadla s wifi atd atd. Na rovinu ale říkám, že velkou roli hraje cena letenky. Ne vždy je Ryan levnější, ale pokud ano, nemám problém letět s nimi. Nikdy jsem neměl jakýkoliv problém. To, co se tam většinou odehrává je z čiré neznalosti podmínek. Často se tam také vyskytují různá individua, která létají právě díky… Číst vice »