V Chebu budou jezdit v MHD nové autobusy Iveco Urbanway a midibusy Rošero

Nové autobusy pro MHD ve Valašském Meziříčí. Foto: TQM - HoldingNové autobusy pro MHD ve Valašském Meziříčí. Foto: TQM - Holding

Nové autobusy mají být dodány do konce června letošního roku.

Dopravní podnik Cheb uzavřel soutěž na dodávku nových autobusů pro provoz městské hromadné dopravy. Firma patřící stoprocentně Dopravnímu podniku Karlovy Vary vybrala v soutěži na dodávku devíti dvanáctimetrových autobusů a dvou midibusů společnost KAR Group.

Vyplývá to z registru smluv, zpráva zadavatele dosud nebyla zveřejněna. KAR Group dodá devět dvanáctimetrových autobusů Iveco Urbanway na zemní plyn za 54,4 milionu korun a dva midibusy Rošero za 8,2 milionu Kč. Podle smlouvy má vítěz soutěže na dodávku čas jen do konce června.

Dopravní podnik Cheb převzal v lednu provoz MHD v Chebu. K zakázce se dostal bez soutěže, jen na základě rozhodnutí zastupitelů. Firma patří Dopravnímu podniku Karlovy Vary. Do loňska provozovala MHD ve městě společnost Autobusy Karlovy Vary ze společnosti Z-Group Bus. Nový dopravce v Chebu jezdí zatím na jednoroční dočasnou smlouvu, která počítá s náklady zhruba 12 milionů korun pro městský rozpočet za 450 tisíc ujetých kilometrů ročně. Cena za kilometr tak vychází na 26,78 Kč, tržby z jízdného jsou rizikem a příjmem dopravce.

V Chebu zatím jezdí starší autobusy DPKV. Jde zejména o autobusy Irisbus Citelis 12M CNG.

Tagy Dopravní podnik Cheb Iveco Urbanway KAR Group MHD Cheb Rošero
6 komentářů