V Brně čeká řidiče změna v Žabovřeské kvůli stavbě velkého městského okruhu

Stavba další části brněnského okruhu v Žabovřeské. Foto: ŘSDStavba další části brněnského okruhu v Žabovřeské. Foto: ŘSD

Řidiče v Brně čeká od nedělního odpoledne až do druhé poloviny května změna v organizaci dopravy v ulici Žabovřeská. Důvodem

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Luděk

Celkově to žádná zásadní změna není jen se místo kde se seřadí vozidla do jednoho pruhu posune blíž k Dobrovského tunelu.

M H

Zásadní změna je v opačným směru, kde vozidla od Pisárek a od Bystrce zipují do jednoho pruhu směrem k tunelům. V tom místě je zúžení na 1 pruh z původních 3 pruhů.

Jiří Kocurek

Na tuto zácpu … vám lékař předepíše antidepresiva. 🙁

Luděk

Stačilo by se naučit zipovat a žádná antidepresiva nebudou potřeba

Honza D.

O co dříve by bylo postaveno a předáno do užívání (a nejen zde) nebýt protivného dědka z Tetčic. Jméno a adresu pro zaslání blahopřejných dopisů lze bez problémů najít v rejstříku firem.

mgr.pavel

O co dříve by bylo postaveno a předáno do užívání, kdyby: – povolovací řízení nebyl nejistý běh na mnoho let (a návrh nového stavebního zákona je (autocenzurováno)) – ŘSD mělo podklady pro stavbu v pořádku (evergreen u spousty staveb) – správní orgány dokázaly vyřešit odvolání promptně, a ne v řádu měsíců až let (jak je možné, že jednou stížností se zaobírá úřad dlouhé měsíce? Já nechci tak impotentní stát) On ten pošuk z Tetčic sice svým trollením škodí, ale často jen nastavuje zrcadlo. Tomu, ak je náš stát neefektivní, nekompetentní až impotentní. A přijde mi, že na toto nastavování zrcadla… Číst vice »

M H

Problém je, že na jedné straně stojí profesionální škodiči…kdežto na straně druhé úředníci a soudci, kteří se s velkou stavbou setkají jednou za čas a není to pro ně jednoduché (toto se týká soudů a stavebních úřadů). U ŘSD situace může být klidně podobná, stačí pokud podklady připravují jednotlivé správy a ne jedno specializované oddělení, které by to umělo dobře. Jediná šance spočívá v plné profesionalizaci na straně správních orgánů a ŘSD…jenže to by znamenalo, že o velké stavbě nebude rozhodovat místní stavební úřad, ale centrální stavební úřad pro velké stavby a ten by si už ŘSD a podobné po… Číst vice »

Jiří Kocurek

Že cože? To je za dlouhá desetiletí první velká stavba, kterou posuzoval stavební úřad v Brně? Běžte na Plotní…

M H

Plotní se čirou náhodou v tomto ohledu povedla. Královopolské tunely se ale táhly podobně jako nyní Žabovřeská…takže žádné poučení z „chyb minulých“ a snahu se jim vyvarovat tady nepozoruji.

M H

A nejde jen o Brno…o dálnicích kolikrát rozhoduje úřad v malém městě, pro jehož pracovníky to klidně může být první a poslední stavba takového rozsahu. Pokud by dělali podobně velké stavby pravidelně, byla by naděje, že se poučí a bude to rychlejší a efektivnější.