LOT 3a leaderboard

Ústí nad Labem zdraží jízdné v městské hromadné dopravě, roční jízdenka zlevní

Trolejbusy MHD Ústí nad Labem. Pramen: DPMÚLTrolejbusy MHD Ústí nad Labem. Pramen: DPMÚL

Dopravní podnik města Ústí nad Labem (DPMÚL) od 15. prosince zdraží jednotlivé jednorázové jízdenky pro cestování po městě, současně ale

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyněk

Dobrý večer Pane Sůra, zajímalo by mě zda-li jste měl k dispozici dokument viz níže od str. 256, (kdyžtak mě opravte) z něhož vyplývá, že město zdražuje na základě domluvy s krajem protože cena snad už přes rok se drží uměle. Viz: https://www.kr-ustecky.cz/assets/File.ashx?id_org=450018&id_dokumenty=1738375

A.R.

Měsíčník bude stát 585 Kč? V Praze nebo v Brně stojí 550 Kč. Řekne mi někdo, proč bych měl za tak mizernou dopravu platit víc?

Vít Jůza

Nepřiměřené naopak je, že v Praze za tak skvělou dopravu stojí tak málo.

A.R.

To je možné. Ale každopádně jde Pražákům hlavně o to, aby cestovali MHD a vykašlali se na auta. O co jde vedení v Ústí nad Labem?

Anonymus

Ty kraso v Ústí teď platili 4,8tis. Mnohem dráž než v praze

PetrB

Most – Litvínov: 6.000 Kc
Most: 4.000 Kc
Vzhledem k rozsahu sluzeb a kvality take des.

AAA

V Praze se taky platilo 4750 než bylo zavedeno „MHD za 10 Kč na den“

dopravák

Ale jaký je rozsah nabídky MHD v Praze v porovnání s jakýmikoli krajskými městy s výjimkou Brna a Ostravy?

Radek Janata

Z hlediska nákladů není ani tak důležitý rozsah celkové nabídky, jako průměrná vzdálenost, jakou cestující ujede a také obsazenost spojů. Ta je v malých městech o dost nižší, než v Praze.

R2R2

Ja bych spise rekl, ze vcetne Brna a Ostravy. Praha je diky metru naprosto nesrovnatelna s libovolnym jinym mestem v Ceske republice. Pouze o rozsahu nabidky to vsak neni, je to i o ochote a schopnosti daneho mesta MHD dotovat.

Kubrt

Před X lety jsem viděl tabulku, kde byl poměr tržeb z jízdného ku celkovým příjmům jednotlivých DP v ČR; Praha tento měla suveréně nejnižší (25 %), ostatní města byla někde mezi 30-50 %.

Divočák

Nejen ústecký.. Turnov-Jablonec nN IDOL 42 místo 28, už realita .. ( produktivní cestující )

Supidio

Teda ale to, že má Praha s nesrovnatelně rozsáhlější MHD levnější dlouhodobé časové kupony, o vedení města ´ústí leccos vypovídá….Burešovo ANO a sujbekt co se jmenuje „UFO“Víc asi netřeba vědět :)…Ale co si lidi zvolili, to mají, třeba jednou „bude líp“ 🙂

babilon

U zdražení 45minutové jízdenky je nejspíš překlep a má být na 20 Kč.