Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Ústecký kraj vysoutěžil firmy na půlmiliardový obchvat Chomutova, začne se stavět příští rok

Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy
Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy

Společnosti Eurovia a Herkul získaly největší část prací ve třech soutěžích na úplně novou silnici mezi Chomutovem a Otvicemi. Nová, přes tři kilometry dlouhá spojka, má ulehčit především obyvatelům Otvic. 

Ústecký kraj zakázku rozdělil na tři části, s vítězi každé z nich už podle registru smluv podepsal smlouvu. Největší z nich, která pokrývá 3. etapu stavby, získalo sdružení firem Eurovia, Herkul, SMP a Silnice Group za 373 milionů korun. Druhou etapu za 62 milionů získala samotná Eurovia, první etapu za 38 milionů Herkul. Jde o ceny bez DPH. 

Podle mluvčí Ústeckého kraje Magdaleny Fraňkové proběhne příští týden s firmami první schůzka, na které si potvrdí harmonogramy prací pro jednotlivé etapy a domluví se předání staveniště. „Samotné práce ovšem určitě začnou až příští rok, tedy podle etap v únoru, březnu a dubnu. Dokončení je plánováno, i kvůli přijetí a zúčtování dotace, na březen 2022,“ dodala.

V rámci akce dojde v 1. etapě k rekonstrukci ulice A. Muchy  od křižovatky s Vinohradskou ulicí  zakončené okružní křižovatkou v části Zadní Vinohrady (ul. V. Nezvala). Na ní naváže nová silnice od kruhové křižovatky Zadní Vinohrady po stávající silnici III/00732 u Otvického rybníka kde bude zakončená okružní křižovatkou Otvice – západ. Třetí etapa je také nová silnice od okružní křižovatky Otvice – západ podél Otvického rybníka s přemostěním Hutního potoka a mostní estakádou přes trať ČD až ke stávajícímu přemostění silnice I/13 u chomutovského dopravního podniku. Trasa měří celkem 3,4 km.

Trasa nové spojky v Chomutově (zeleno-modrá barva). Foto: Ústecký kraj
Trasa nové spojky v Chomutově (zeleno-modrá barva). Foto: Ústecký kraj

Otvicemi denně projede až 15 tisíc aut, které si tak zkracují cestu do Jirkova. Stavbou obchvatu by se měly dostat auta mimo obec. Měla by také odklonit tranzitní dopravu ze středu Chomutova.

Pro budoucí rozvoj Otvic a život občanů v obci je silnice zásadním zlomem. Doprava zatěžující obec každým rokem stoupá a vybudováním nové komunikace dojde ke snížení počtu projíždějících vozidel a umožnění zákazu projíždění těžkých nákladních aut. Otvice si tak po dokončení obchvatové silnice oddechnou od množství hluku, prachu i nebezpečných dopravních situací,“ uvedl obecní úřad na svých stránkách. 

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vendelín

Zato na sídlišti Zadní vinohrady si to pak obyvatelé užijí. Trasa vypadá, že bude mezi panelákama,

Tomáš

A nebyla uz nejaky ten patek (rok) zanesena v uzemnim planu? To by byl protiargument.

JirkaM

Vůbec to nedává logiku, normálně to měli vést Mosteckou a pak to uhnout do obchodní zóny, tohle akorát uleví pár lidem aby další stovky naštvali. Nepochopitelné.

Jindra

Deset baráků a dvě hospody v Otvicích si oddechnou a vše bude jezdit přes sídliště Písečná!!!Paráda.Již se
nemohu dočkat.