LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Ústecký kraj rozjíždí svého dopravce, už vybírá 49 autobusů pro Děčínsko a Ústecko

Autobus SOR v barvách pro linky v Ústeckém kraji. Foto: Kr-ustecky.czAutobus SOR v barvách pro linky v Ústeckém kraji. Foto: Kr-ustecky.cz

Ústecký kraj pokročil ve svých plánech na přesun veškeré autobusové dopravy, kterou platí, pod svoji firmu. Po založení nového dopravce

Ústecký kraj pokročil ve svých plánech na přesun veškeré autobusové dopravy, kterou platí, pod svoji firmu. Po založení nového dopravce už začal vybírat i autobusy. Zatím jen na operativní leasing.

Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) už vypsala dvě veřejné zakázky na pětiletý operativní leasing autobusů. V listopadu nejprve na 29 alespoň částečně nízkopodlažních autobusů pro dopravu na Ústecku, v prosinci pak na celkem 20 autobusů pro Děčínsko.

Obě zakázky jsou rozděleny na dvě části podle typu poptávaného autobusu: krajská firma chce dvanáctimetrové a patnáctimetrové autobusy. Autobusy mají být nové, kromě klimatizace budou mít například i zásuvky na USB dobíjení. Leasing firma zvolila kvůli tomu, aby hned na úvod neměla tak vysoké jednorázové náklady s nákupem nových autobusů.

Nový dopravce by měl převzít první linky k červenci 2019, ve skutečnosti bude ale možné, že dopravu převezme už dříve. Záležet bude i na tom, zda dopravci neskončí dříve. Ústecký kraj je jedním z prvních, který měl provoz krajských autobusů vysoutěžený. Někteří dopravci ale výrazně podhodnotili své ceny a dnes přiznávají, že je pro ně provoz ztrátový.

DSÚK od listopadu vede Milan Šlejtr, bývalý technický i dopravní náměstek ředitel ústeckého dopravního podniku. „V přípravě jsou personální věci a další technické vybavení,“ uvedla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Tagy Dopravní společnost Ústeckého kraje Ústecký krajj
10 komentářů