LOT 3a leaderboard

Ústecký kraj našel náhradu za TD Bus, v pondělí vyjedou všechny linky až na jednu

Autobus SOR v barvách pro linky v Ústeckém kraji. Foto: Kr-ustecky.czAutobus SOR v barvách pro linky v Ústeckém kraji. Foto: Kr-ustecky.cz

Ústecký kraj na poslední chvíli odvrátil hrozící kolaps veřejné autobusové dopravy na Chomutovsku a Vejprtsku. Přes víkend našel dopravce pro

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
A.R.

Mistře Sůro, na to, že se dopravě věnujete už několik let, bych čekal orientaci v zásadních pojmech, jako je spoj a linka. Nadpis hovoří o vynechaném spoji, ale v článku už je bez obsluhy celá linka 583. Tohle není Mladá fronta, kde takovým pojmům diskutéři nerozumí. Sjednoťte si prosím terminologii.
A teď k článku. Předpokládám, že uvedené řešení je jen dočasné a situaci, jak mít stabilního dopravce na uvedených linkách, usilovně řeší. A taky doufám, že se z tohoto nechvalného příkladu poučí a podobný případ se bude jen těžko opakovat.

A.R.

Díky za opravu a velmi omlouvám se za tu jízlivost, nebylo to myšleno ve zlém. 🙂

Ondřej

Tak hlavně bude jezdit místo td busu z části ad Podbořany, které patří nebo aspoň patřily Busline, to je fakt vtipné.

DPDP

jelikož jednatelka ADP je stejná osoba jako vedoucí TD BUS,prov. Podbořany, tak ty vazby jsou stále aktuální. Na Podobřansku si tedy ani nevšimnou, že je něco jinak, přijede obvyklý zelený bus Busline-TD BUS, jen za jiné peníze od kraje. Věřím ale, že na kraji to udělali jen, aby lidi nemuseli pěšky a toto provizorium s ADP rychle ukončí.

PetrB

Autobusova doprava Podborany patri Ing. Janackove. Dolejsi, ktery vlastni TD Bus, byl dle rejstriku vymazan v srpnu 2018 ze spolecnosti Autobusova doprava Podborany.

petr.r

Cestující budou rádi, neradi a vzteky bez sebe budou asi odpůrci soukromníků. Doufám, že zlínská rada zítra rozhodne a nenechá se zastrašit čd.

Patrik

Určitě dalo spoustu práce takto narychlo dojednat. Jen by mě zajímalo, jakou měl TD Bus ve smlouvách výpovědní dobu, pět (nebo kolik) dní to snad nebylo?

Jan Pytela

Asi půjde o odstoupení od smlouvy z důvodu porušení podmínek…

Jenda

Výpověď byla s cca roční výpovědní lhůtou vyjednána v loni. Dopravce měl jezdit až do poloviny letošního roku, ale BusLine tuto dohodu nikdy nehodlal splnit, pouze získával čas jak Ústecký kraj podrazit. Proto vznikla firma TD bus, která je v podstatě jen papírová schránka. Ústecký kraj si na ní nic nevezme, žádnou škodu nevymůže, protože té firmě nepatří ani ty autobusy.

Ludvík

Také jsem zvědavý jak to zítřejší jednání ve Zlínském kraji dopadne. Uvítal bych co nejpodrobnější reportáž na tomto webu.

Jan Semela

Jaké zastrašování ČD, vždyť to nechtěly jezdit a musely být na 3x doprošovány, aby podaly nabídku.

Patrik

To trochu nesedí se slovy pana Kupce, ev. tiskového mluvčího ČD, že dávají nabídky do všech soutěží / poptávkových řízení.

Aslanex

To musí tiskový mluvčí tvrdit, aby ČD neztratily pověst. Ale z nadhodnocených cen např. na šumavských lokálkách bylo vidět, že o to víceméně zájem nemají.