LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Ústecký kraj má další důkaz o drahotě svého dopravce. AKV budou na Vejprtsku jezdit o 30 % levněji

Autobus Iveco Crossway společnosti Autobusy Karlovy Vary. Foto: AKVAutobus Iveco Crossway společnosti Autobusy Karlovy Vary. Foto: AKV

Dopravce nasadí do Krušných hor nové autobusy.

Autobusovou dopravu na Vejprtsku bude až do roku 2032 zajišťovat společnost Autobusy Karlovy Vary (AKV). Dopravce podepsal tento týden s Ústeckým krajem smlouvu na zajištění dopravní obslužnosti na deset let od května příštího roku. Cena 32,68 Kč za kilometr je o více než 30 % nižší, než kolik kraj platí své Dopravní společnosti Ústeckého kraje.

Smlouva je již v registru smluv, AKV nabídl nejnižší cenu. Dopravce v oblasti působí již od roku 2019, teď vyhrál novou soutěž o desetiletý kontrakt.

Dopravce má od podpisu smlouvy necelý rok na zajištění vozového parku, provozních a personálních záležitostí. „Podpisem smlouvy se do oblasti vrátí zelené autobusy, které budou nízkopodlažní a klimatizované. Součástí bude moderní odbavovací systém umožňující platbu kartou. Pro Ústecký kraj je toto záruka kvalitní dlouhodobé služby pro cestující, kterou můžeme dále rozvíjet,“ řekl krajský radní pro dopravu Marek Hrabáč.

Podle ředitele AKV Zdeňka Suchana se jako dopravce těší na nové autobusy. „V současné době probíhá výběr výrobce a značky autobusů, která nejvíce splní naše komplexní požadavky,“ řekl Suchan.

Dopravce musí pro oblast zajistit minimálně dvanáct autobusů. U většiny linek dojde k drobným úpravám jízdních řádů. I nadále budou dvě linky z této oblasti jezdit do německého příhraničí (konkrétně do Annaberg – Buchholz a Kurort Oberwiesenthal).

Pro kraj je zajímavá i vysoutěžená cena: 32,68 Kč za kilometr je o 30 % méně než 46,92 Kč, které platí Dopravní společnosti Ústeckého kraje. Tu si kraj založil v reakci na vydírání některými dopravci. Cena za kilometr u krajské firmy je ale výrazně ovlivněna tím, že platí vysoké částky za pronájem, soutěže na dodávky nových autobusů se nepodařilo až na jedinou zakázku dokončit.

Tagy AKV Autobusy Karlovy Vary Dopravní společnost Ústeckého kraje DSÚK seznam Ústecký kraj Vejprtsko
34 komentářů