Úředníci budou jezdit ve škodovkách, na Hyundai v obří zakázce zbylo 60 aut

Autem roku 2017 v ČR se stala Škoda Kodiaq. Foto: Škoda AutoAutem roku 2017 v ČR se stala Škoda Kodiaq. Foto: Škoda Auto

Ministerstvo financí dokončilo jednu z největších soutěží na nákup nových aut. V soutěži na dodávku osobních aut pro deset ministerstev

Zpět na článek
35 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Roman D.

Jen škoda, že si nevzali Karoqa v 1.0 TSi s tříválcem, to by úředníci brzo hodili ze srázu, co jinýho taky s tříválcem, kterej tam Škodovka začala cpát.

Hlaváč

Tak na téhle zakázce si zase musel někdo namastit kapsy. Proč kupovat hyundai, když můžu koupit o 1/3 dražší škodu ve stejné výbavě. Stát má hold dost peněz na rozdávání i pro lobbisty.

Vejvoda

Chybí mi zde transparentnost centrální zakázky. Škodě někdo řekl ať trochu sníží, jinak to vyhraje hyundai a to by pak znamenalo, že někdo nedostane „odměnu“.

Jan P.

Proč nedopřát úředníkům nějákýho toho luxusu místo holým autům od škodovky ? Aspoň že mají takovýhle obchodníky co nekoukají na to co kupují že ?

Štěpy

No ono v efektu je přece jedno včem uředníci sedí a kolik to stojí jde o to kdo si na tom namastí kapsy a funkčnosti aut a pohodlí nikdo nepřemýšlí

Mančík

skodovce a jejim vysavacum klesaji prodeje mezirocne o petinu prej a tak je schopna udelat pro vetsi zakazku fakt cokoliv, drzi ji ty flotilky sluzebni to jim pak skodovka da kazde ctvrte auto gratis, jinak v cechii je trh s autama malinkej a celklem nezajimavej tady lidi nemaji prachy na nova auta, prumerny vek auta je 14 let

Mančík

škodovce klesají prodeje prej o pětinu meziročně a tak co vím je schopná udělat cokoliv pro větší zakázky, jinak trh v čechii je malej, držej je ty větší flotilky kde pak dají třeba každé 4. auto zdarma…

Rossec

Nějak nerozumím tomu, proč potřebují úředníci na autě tažné zařízení ( možná na cestu s člunem do Chorvatska) a střešní nosiče, možná proto, že pokud by se jim nevešly nějaký dokumenty do notebooku, tak je mohou přepravovat ve střešním boxu v papírové podobě. A verze 4×4 souvisí pravděpodobně s tím střešním boxem, jen místo dokumentů tam nacpou lyže a jupííí na hory….

Tomas

Jsme sice soukromá firma, ale prakticky všichni od středního vedení výš, co mají služební auto jako benefit a sami si ho můžou libovolně v rámci daných limitů nakonfigurovat, to mají taky, jediný rozdíl je v tom, že někdo má passata, někdo Q5 a někdo XC90. Takže mě nijak neuráží, pokud dobrý vyšší státní úředník dostane vybaveného kodiaka, navíc s pořádnou slevou.

Jack Ketch

Mě to teda uráží. Vaše soukromá firma si auta pořituje za své a musí si na ně vydělat. Předpokládám, že zaměstananci jsou zodpovědní za výsledky své práce a pokud by nepracovali pořádně, tak auto nedostanou (pokud je to jinak, je to věc majitele a ne moje, jako daňového poplatníka)
Stát nic z toho nesplňuje. Hospodaří s deficitem a jeho úředníci nenesou žádnou zodpovědnost za svá špatná rozhodnutí. Takže ať si laskavě kupují pěkně vybavená SUV za své a ne za moje peníze

Eda

Víte, co vše patří do státní správy? Patrně ne, protože jinak byste toto nemohl napsat. Ale chápu, ono je snadné si plivnou na státní úřady a ani nevadí, že nic o tom nevím, že?

Jack Ketch

To je podstata problému. Stát si navymýšlí nesmyslné činnosti, najme spousty lidí bez reálné zodpovědnosti, kteří ty činnosti vykonávají a pak jim nakupuje auta u kterých nejde určit, jestli jsou k něčemu nutná nebo ne. To celé financuje na dluh. Další věc je, že takový centrální nákup smrdí nějakými vedlejšími zájmy jako chcíplá ryba. Parametry jsou skoro jistě napsané na míru jednomu dodavateli. Jednotlivé organizace mají svoje specifické požadavky a takový centrální nákup jim pak přidělí auta, na která bude polovina zaměstnanců nadávat. Ceny, které stát takhle vysoutěžil nejsou nic moc extra, když se podívám na poměr ceníkové a vysoutěžené… Číst vice »

Eda

Je vidět, že o tom skutečně nic nevíte. Jednak je tam tolik typů, protože všichni specifikovali své požadavky – co skutečně potřebují a z toho následně vyplynuly požadované skupiny vozidel. Na ty nesmyslné činnosti si třeba stěžujte i v Bruselu, protože hodně z nich je třeba řešit na jejich základě. Ono se snadno říká, že státní správa pučí, ale on někdo ty závazné věci z Bruselu také musí dělat. Níže jsem zmínil, že jsou to třeba i vozidla pro správy parků nebo ČIŽP – do terénu mají podle vás jezdit ve fabii? Hromadný centrální nákup je asi to nejlepší, co… Číst vice »

Eda

To je vcelku jednoduché – existují třeba organizace, jako jsou správy parků, Česká inspekce životního prostředí atd., které tato auta potřebují. Ono stačí trochu přemýšlet – není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec. A navíc, což sice nevím, ale může to tak být – může se jednat také o nákup aut pro Policii – když zmiňujete člun a Chorvatsko – jak si myslíte, že převáží své vybavení poříční oddíl – patrně na přívěsu, že? Nebo jak chcete převážet koně, vybavení pro pyrotechniky atd. Když ani nevíte, co vše patří do státní správy, tak se k tomu příště radši nevyjadřujte nebo si… Číst vice »

Děčíňan

Je zcela zřejmé a logické, že když už tedy musí český úředník používat vozidlo, pak je správné, že je to Škoda. To je v pořádku. Spíše lituji některé naše policisty, kteří jsou nuceni jezdit v Hnůjdaji. To není moc dobrá vizitka pro naši policii.

Vít Jůza

To nebude pro klasické „kancelářské krysy“, ale pro různé akční takyúředníky úřadující resp. zasahující v terénu. Kancelářští úředníci totiž auto nepotřebují, pro ty, kteří se potřebují pohybovat zvlášť operativně po městech a obcích, a nikoli v terénu, a nedostačuje jim vzhledem ke zvláštní urgentnosti jejich činnosti hromadná doprava, pro ty stát zřejmě v jiném tendru kupuje právě zmíněné škody Citigo.

West

Vite nekdo z diskutujicich, proč si úředníci pořizují Karoq nebo Kodiaq? Chápu, ze stav našich silnic je v tristnim stavu, ale presto to vidim jako rozežranost.

Asdf

Viděl bych to nějak podobně, protože pro to žádný rozumný důvod samozřejmě není. Ještě že si aspoň nepořizují ty nejsilnější verze.

Dejv

Mají tam 2.0, to je třeba pro úředníky akorát. Simply Never.

petr.r

když se podívám na tu cenu kodiaga, která je i s 5 letým servisem, tak se dostávám na cenu dustra co koupil kámoš. Ptám se, jel jste někdy dustrem po dálnici asi tych 110?

Děčíňan

Jeďte se podívat třeba do takové Itálie, jak příšerné tam mají vedlejší a okresní silnice. Dálnice mají celkem v pořádku, ale ten zbytek, je katastrofa. Proto si myslím, že alespoň v tomto, si můžeme gratulovat, neboť stav našich vedlejších silnic, není zdaleka tak špatný, jak píšete.

Panoramix

Netuším, kudy jezdíte, ale co jsem měl možnost zažít při opakovaných výjezdech do Itálie v porovnání s tím, co máme doma, naopak vyvrací vaši domněnku. U nás kamkoliv člověk uhne z nějaké významnější silnice, okamžitě nastává tankodrom, výtluky, záplaty, rozpadlé krajnice, vyjeté koleje, chybějící vodorovné značení… Toho jsem si tedy v Itálii ani na silničkách okresního řádu nevšiml. Taky neměli všechno perfektní, ale rozhodně jsou jejich silnice obecně na podstatně vyšší úrovni.

Petr.R

se divým těm dieslům.

raddie

Já se nedivÍm Pokud ot je pro delší cesty, tak diesel v konečném součtu vyjde levněji než benzíňák.
Škoda naštěstí zatím nedělá elektriky, takže se takhle úchylka úřadům vyhnula.

petr.r

u osobáků s EU6 by se dalo dlouze diskutovat.

Bob

Elektriky jsou náhodou super, ve sdíleném vozovém parku naší firmy jsou to nejoblíbenější auta. Samozřejmě jen na ty kratší cesty (což je ale většina).

Václav Chorlík

No jo klasika! Škodovce klesají prodeje, normální člověk si od nich auto nekoupí, tak musí nějaký „zázračným“ způsobem vyhrávat zakázky! Zajímalo by mě, kdo si na to nahrabal tentorkát!

Eda

A co byste vy dopřál státním úředníkům? BMW, Tesly, Audiny, Renaulty nebo třeba Dacie? Škoda je sice majetkem německé firmy, ale vyrábí v ČR a stejně tak zde odvádí daně, výzkumné kapacity má rovněž zde a navíc vyrábí některé modely i pro další automobilky pod VW. A také je na tuto výrobu automobilů napojeno kvanta dodavatelů, kteří mají fabriky také zde a zaměstnávají lidi a odvádí daně. Nechápu, že si někdo může vylévat žluč na velmi úspěšné tuzemské společnosti. Asi je to v poslední době nějaká móda nebo jakási póza „pseudoodborníků“ vašeho ražení. Nikdo po vás nechce, abyste si Škodovku… Číst vice »

Asdf

Jasně, Škodovku určitě vytrhne nějakých 1200 aut. To množství, které vyrobí během pár hodin….
Mimochodem Škodovce že klesají prodeje? Jen na Karoq je v současnosti čekačka skoro rok. Na Kodiaq je to o něco lepší. V tuhle chvíli máme přislíbený termín začátkem prosince a to jen díky tomu, že máme známého u dielera.

Asdf

oprava: dealera

Tomas

Dřív se takovíhle chytráci vyřvávali maximálně někde v zahulené hospodě mezi svými, dnes mají internet. Inu pokrok.

thegrid

Dokud nepostaví Pražský okruh nechal bych je jezdit ve velorexu

Asdf

Obávám se, že tolik velorexů se do dnešních dob nedochovalo. Jedině, že byste je pro ně znovu vyrobil 😉