Unikátní simulátor MiG-21 je hotov. Do kokpitu nemůže každý, zážitek umocňují silné reproduktory

Petr Bílý v simulátoru MiG-21Petr Bílý v simulátoru MiG-21

Ve Vratislavicích z původní stíhačky vznikl unikátní bojový simulátor, proměna trvala přes tři roky.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

Dobrý den, já absolutně nedokážu pochopit negativní názor kohokoliv na tuto věc. Málokdo z nás je v dnešní době tak zručný a tak zapálený pro věc, jako je autor tohoto projektu. A pak ještě ty koule mít a zrealizovat to. Je tam určitě obrovská finanční investice, obrovské riziko, samostudium, čas a dlouhé hodiny tomu věnované. Smekám pane inženýre, před Vaší odhodlaností, výdrží a tahem na branku. Ostatní mohou pouze závidét a psát nesmyslné, negativní komentáře. Já sám jsem profesionální letec a těším se, že si u Vás zalétám na obou typech. Udělal jste úžasnou práci a jste mi inspirací.

Vlastimil Kocurek

Větší blbost by se sotva našla. Česko je mezi poslednimi zeměmi v EU v podávání zlepšováků ve výrobě, realizují se věcmi, které jsou k ničemu. V tom vynikáme.

Vlastimil Kocurek

Možná jsem v Česku jediný člověk, který viděl na vlastní oči dvě havárie tohoto letadla, a ta druhá se odehrála na sídlišti 100 m od mého domu a s velkým požárem. To se srazily dvě tyto stíhačky. Takže k tomuto šmejdu nemám dobrý vztah. Město si každý expert dosadí sám. I ta první havárie se odehrála ne tak daleko, nad stejným městem.
Udělat simulátor na vyřazené bojové letadlo, mi přijde jako komerce za každou cenu, a totální blbost.
Pokud bude komerčně simulátor na gripeny, tak to bych zájem měl.

Pepa

A zpíval jste si tenkrát „mámo táto v komoře je MIG“?

Petr Bílý

Vážený pane Kocourku,

jako autor projektu si Vám dovolím říci, že se neuvěřitelně mýlíte. Blbost to totiž není a věřte, že náš unikátní simulátor udělal a ještě udělá radost nejednomu leteckému nadšenci. A k tomu si dovolím dodat, že i pro mě, jako pilota, je let v simulátoru pokaždé velkým zážitkem. Ať již na simulátoru dopravního letadla DC-9 nebo bojové stíhačky MiG-21.
Po každém letu skláním obdiv těm, kteří s tímto letadlem uměli kvalitně létat.
Pokud mi domluvíte nákup vyřazeného Gripena za rozumných finančních podmínek, velice rád se do stavby simulátoru s kolegou pustíme.

Přeji hodně zdaru.

Petr Bílý

Vojtíšek

Zkusil bych si katapult 😀

Petr Bílý

I ten umíme simulovat. Bohužel jen virtuálně na obrazovce. Až uvidíte nad hlavou velkou hliníkovou kopuli, chuť tahat za katapult táhla Vás přejde 😉

cyklofašista

Zajímalo by mě, jaký simulátor používají. U „Dakoty“ si dokážu představit víceméně kterýkoliv, u Migu mi už některé simulátory nesedí. Osobně tipuju, že používají X-Plane.

Ondřej

DCS

Čtenář

Máte k tomu nějaký zdroj? Nemyslím si, že by používali zrovna Digital Combat Simulator.

Vlastimil Kocurek

A kolikrát jste se tedy katapultoval, když vám to nedopadlo dobře, tak to by stačil jeden. :):)

Petr Bílý

DCS pro soukromé použití
P3Dv5 pro ostatní