Umbrella nabízí Jablonci provoz MHD o 15 % levněji, než dosud jezdí BusLine. Jezdit chce s mercedesy

Autobus BusLine MHD Jablonecko v Jablonci nad Nisou. Foto: FB Jablonce nad NisouAutobus BusLine MHD Jablonecko v Jablonci nad Nisou. Foto: FB Jablonce nad Nisou

Umbrella v Jablonci nad Nisou nabídla pro dvouletou smlouvu nejnižší cenu.

Společnost Umbrella Coach & Buses nabídla Jablonci nad Nisou a okolním obcím, že od února bude provozovat systém městské hromadné dopravy za 44,56 Kč za každý ujetý  kilometr. Jde o částku o 15 % nižší, než za kolik dosud MHD provozuje společnost Busline MHD Jablonecko.

Vyplývá to z materiálu pro mimořádné jednání zastupitelstva, které bude ve čtvrtek 5. listopadu řešit smlouvu s dopravcem, který provozuje MHD například v Hamburku. Umbrellu radní doporučili na základě přijatých nabídek v poptávkovém řízení.

Jablonec se dostal do časové tísně s výběrem dopravce, soutěž na desetiletý provoz musel zrušit. Na začátku října nakonec vypsal poptávkové řízení na dvouletou přechodnou smlouvu, do které přišlo celkem osm nabídek. „Na základě kontroly a hodnocení došlých nabídek se jako ekonomicky nejvýhodnější jeví nabídka společnosti Umbrella Coach & Buses s.r.o. za cenu 44,56 Kč/km nabízené výše kompenzace,“ uvádí se v materiálu. Cena je v tzv. netto režimu, k ceně dopravního výkonu se připočítávají tržby z jízdného. Umbrella chce v Jablonci jezdit s autobusy Mercedes Benz – Citaro a Sprinter z roku 2013 a 2014, součástí nabídky jsou i výrobní čísla.

8 různých nabídek

Podle seznamu nabídek se trestně stíhaná společnost BusLine MHD Jablonecko ani do poptávkového řízení nepřihlásila. Skupinu Busline holding zastoupila společnost BL 14. Vozidla Busline MHD Jablonecko nabídla převzít společnost Autobusová doprava Podbořany. Ta první soutěž napadala a zdržovala u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. BusLine Holding opakovaně tvrdí, že s podbořanskou společností není nijak propojený. Zájem měly ještě společnosti About Me (vítěz zrušené soutěže), Autobusy Karlovy Vary, Autobusy VKJ, Enjoy Europe a JamiBus.

Umbrella byla podle předloženého seznamu nabídek výrazně nejlevnější, všichni ostatní zájemci nabízeli přes 50 Kč za kilometr. Dosud se v Jablonci jezdí za cenu 53 korun.

Umbrella Coach & Buses je z Česka známa jako jeden z největších partnerů FlixBusu na dálkových linkách. Loni vstoupila také do segmentu městské hromadné dopravy, v Hamburku zajišťuje několik linek.

Tagy Jablonec nad Nisou MHD Jablonec MHD Jablonec nad Nisou Top Umbrella Coach & Buses
37 komentářů