Umbrella má další úvěr se státní garancí, použije ho na rozvoj

Autobusy Umbrelly pro provoz v Jablonci nad Nisou. Foto: UmbrellaAutobusy Umbrelly pro provoz v Jablonci nad Nisou. Foto: Umbrella

Umbrella chce peníze použít na rozvoj firmy, lákají ji krajské autobusové soutěže.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gwann

statem garantovaný úvěr na rozvoj firmy…protože COVID. to je moc hezké…

a kdo by si to nevzal, když banka se zárukou EGAP dá…

Jsem zvědav, kolik toho stát vylepi za podobné úvěry.

na kancelářské svorky za 5 mio musí být VR. k úvěru na 100 mio…schvaluje neveřejné EGAP.

Vlk

To se musíte smát, co se dnes všechno děje……kdejaký audsajdr jde ještě vozit lidi, který nemá žádnou minulost a ještě mu dají peníze……..kolik těch peněz zkončí tam kde nemá……To člověk jenom kroutí hlavou.

Kubrt

Tak znova ty audsajdre, Umbrella má v autobusové dopravě dost zkušeností. Že o nich ty nevíš, je jen tvůj problém, nikoliv jejich.

X 1

Vlku, jedinej outsider jsi tu ty!
Pokud vystrčíš hlavu ze svého pozadí a rozhlédneš se kolem, zejména do zahraničí, tak uvidíš že Umbrella má s dopravou mnohem víc zkušeností, než Busline. A to jak s dotovanou dopravou, tak i na komerční bázi.

Pe.tr

Primárně ti banka musí úvěr poskytnout . EGAP je jen záruka . Proto za stávajícího stavu by SW na úvěr dosáhnout neměly , tudíž ani záruku. Zatím to nevypadá na černou díru .

Kubrt

EGAP neručí za celý úvěr, i úvěrující banka nese část rizika..

ABC

A banky se prý zrovna nerozdávaj i přes egap

Gwann

EGAP určí 80 nebo 90% dle ratingu úvěrovaný platí za ručení poplatek, od 0,5% po 2% ročně dle délky záruky jen nechápu proč by měl EGAP komukoliv ručit za úvěr na další rozvoj a jmenovitě to nechápu u dopravců. ano, dokázal bych pochopit ručení provozní úvěr, co banka chtěla sklopit kvůli zásahu EGAPem, ale ne toto. jsou to další dárky pro ty, kdo v tom umí chodit. Nesnáším různé ty ICOMy, BusLine aj. ale představte si, až tam pro úvěr dojdou tito hoši. Hlavně zdejší oblíbenec Vařil. To budete řvát, že? Obdobně nechápu úvěr RJ s rčením EGAP. Na další… Číst vice »

Jiří Kocurek

Jasně, přijde chlápek do banky, že chce 5 mega na kancelářské sponky. A banka mu ty peníze prostě dá. Určitě. Protože musí. Určítě?

Gwann

výběrové řízení ve státní správě na sponky za 5 mio

a jiná státní instituce dá 80 či 90% záruku za komerční subjekt na jeho další rozvoj podle jakých kritérií?

ta disproporce je dost velká, ne?