dkv-spojujeme

U Národního muzea vznikne kusá tramvajová kolej a trojúhelník

Úpravy okolí Národního muzea. Autor: IPR PrahaÚpravy okolí Národního muzea. Autor: IPR Praha

S blížícím se dokončením rekonstrukce Národního muzeu se začíná rýsovat i podoba jeho okolí. Největší změnou projde prostor mezi starou

S blížícím se dokončením rekonstrukce Národního muzeu se začíná rýsovat i podoba jeho okolí. Největší změnou projde prostor mezi starou a novou budovou muzea (bývalý parlament), který se svým charakterem má přiblížit náměstí s lavičkami a zelení. Proměnu dnes schválila rada města, informoval o tom Institut plánování a rozvoje Praha (IPR).

„Cílem je toto kulturně, dopravně a historicky významné místo kultivovat ještě tento rok u příležitosti stého výročí vzniku Československa a otevření historické budovy Národního muzea. Řidiči se nemusejí bát, úpravy nijak neomezí provoz na magistrále, chodci se pak konečně dočkají příjemného prostoru,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Z dopravního hlediska je nejzajímavější skutečnost, že do prostoru mezi oběma budovami budou zavedeny tramvajové koleje, jejichž napojení na ulice Vinohradská a Škrétova vytvoří kolejový triangl. Koleje přitom budou kusé, magistrálu ve Wilsonově ulici zatím přetínat nebudou.

Podle mluvčího IPR Marka Váchy jde o přípravu na budoucí prodloužení tratě buď směrem k hlavnímu nádraží nebo na Václavské náměstí. Do té doby bude moci DPP koleje využívat pro manipulaci vozidel, například jako odpočívku pro historické tramvaje.

Z Vinohrad směrem k Václavskému náměstí přibude obousměrný pruh pro cyklisty. Pro automobilový provoz se z úseku stane jednosměrka, auta tudy budou jezdit jen nahoru k Vinohradům.

Tagy IPR MHD Národní muzeum praha tramvaje
4 komentáře