LOT 3a leaderboard

U Kralup mají vlaky jezdit do oběda, u Domažlic nejdříve zítra večer. Série projetí návěstidel pokračuje

Vykolejení nákladního vlaku v Kralupech nad Vltavou. Foto: Zdopravy.czVykolejení nákladního vlaku v Kralupech nad Vltavou. Foto: Zdopravy.cz

Provoz v Kralupech bude zatím po jedné koleji.

Správa železnic přes noc pokračovala s odstraňováním následků dvou velkých železničních nehod. Na hlavní koridorové trati z Prahy do Ústí nad Labem mají začít jezdit vlaky dnes kolem 11. hodiny, u Domažlic až zítra večer.

Aktuálně dokončujeme opravu železničního svršku, provoz po jedné traťové koleji chceme obnovit kolem 11. hodiny sníženou rychlostí. Pokračovat budou práce i na druhé koleji. Obnovení plného provozu lze předpokládat do víkendu,“ řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Trať je poškozena po včerejším vykolejení nákladního vlaku.

Podstatně delší dobu potrvá odklízení následků tragické nehody u Milavčí na Domažlicku. „Po dokončení šetření PČR a inspektorů DI a Správy železnic na místě nehody zahájili odklízecí práce. V nočních hodinách byly staženy části vlaku a přijela další vyprošťovací technika, která zajištuje odstranění těžce poškozené lokomotivy a části motorové jednotky,“ dodal Gavenda.

Podle něj ještě proběhne kontrola železničního svršku a zjištění rozsahu poškození infrastruktury a neprodlená oprava. „Obnovení provozu budeme průběžně upřesňovat. Aktuální předpoklad je v pátek 6. srpna kolem 18. hodiny,“ dodal Gavenda.

I dnes došlo k projetí další návěsti stůj. V 5:56 ráno projel návěst v Žatci západ rychlík R1081 z Mostu do Plzně společnosti GW Train Regio. Nikomu se nic nestalo, škoda je 20 tisíc korun.

Tagy GW Train Regio seznam Správa železnic
75 komentářů