U Komárna vykolejil nákladní vlak s etanolem, trať je zavřená na déle než den

Vykolejení nákladního vlaku u Komárna. Foto: ZSSKVykolejení nákladního vlaku u Komárna. Foto: ZSSK

Nehoda poškodila trakční vedení, k úniku nebezpečných látek nedošlo.

Provoz na trati mezi Bratislavou a Komárnem bude v úseku Zlatná na Ostrove – Komárno nejméně do soboty zastaven. Důvodem je mimořádná událost, ke které došlo v noci ze čtvrtka na pátek.

Krátce po půlnoci vykolejil v Komárně nákladní vlak, který přepravoval etanol. Strojvedoucí projel návěst stůj a dostal se na kusou kolej. „Nákladní vlak prorazil zarážedlo na kusé koleji. Došlo k vykolejení lokomotivy a dvou cisteren naložených etanolem,“ řekla mluvčí Železnic Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová. K úniku nebezpečných látek nedošlo, příčiny nehody se vyšetřují.

Vykolejený vlak vážně poškodil trakční vedení. Proto ZSSK jako dopravce nasadil zatím náhradní autobusovou dopravu, omezení narušuje provoz na celé trati až do Bratislavy. Uzavřená je i trať z Komárna do Maďarska, nákladní vlaky tak musí odklonem přes přechody Rusovce – Rajka a Štúrovo – Szob.

Vlak patřil společnosti Railtrans International, v čele byla lokomotiva Traxx řady 186 zapůjčená od společnosti Akiem. Další snímky z nehody jsou například na Railpage.net. K obnovení provozu má dojít během soboty.

Tagy Bratislava - Komárno projetí návěstidla Railtrans International vykolejení vlaku
28 komentářů