Trolejbusový happy end. Před rokem je chtěli zrušit, teď Chomutov kupuje nové

Škoda Electric dodá do Chomutova a Jirkova deset osmnáctimetrových kloubových trolejbusů typu Škoda 27 Tr (na snímku) a pět dvanáctimetrových trolejbusů typu Škoda 26 Tr. Foto: Škoda ElectricŠkoda Electric dodá do Chomutova a Jirkova deset osmnáctimetrových kloubových trolejbusů typu Škoda 27 Tr (na snímku) a pět dvanáctimetrových trolejbusů typu Škoda 26 Tr. Foto: Škoda Electric

Patnáct nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric koupí Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Zaplatí za ně 170 milionů korun.

Zpět na článek
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal Skala

S ohledem na nedávné vyhlídky systému chomutovsko – jirkovských trolejbusů se jedná o velmi pozitivní zprávu, protože rušit elektrickou MHD, pro kterou již byla vybudovaná infrastrukturta je zločin. Nicméně tato zpráva ve svém důsledku až tak dobrá není. Budou dodána vozidla sice modernější, jak většina těch, které v Chomutově dnes jezdí, ale jedná se o vozidla koncepčně stará a výběhová. Zejména do chomutovského provozu nepořídit tzv. parciální trolejbusy, čili trolejbusy kombinované s elektrobusy, schopné jezdit významnou část trasy mimo trolejbusové vedení, je dle mého soudu krátkozraký a ekonomický hazard, protože právě zde ohromné souběhy autobusů s elektrifikovanými trolejbusy velmi významně… Číst vice »