cargo

Třinec vybírá nového provozovatele na MHD, podmínkou je deset elektrobusů

Elektrobus Škoda Perun v Třinci. Foto: 100projektu.euElektrobus Škoda Perun v Třinci. Foto: 100projektu.eu

Nový provozovatel získá desetiletou smlouvu, hodnota kontraktu je čtvrt miliardy korun.

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Malik

Nadpis je zavádějící. Pokud přečtete podmínky zakázky, za 4 roky kiontraktu se počítá s plnění 328M bez DPH. Za 10 let je to 820M.

Msk

Arriva mi moc chybět nebude. Ty její označníky nesplňují ani standardy ODIS. Název zastávky a čísla linek jsou uvedeny jen z jedné strany a to ještě v opačném pořadí. Stejná situace jako v Třinci je také v Bruntálu a Krnově, lépe už to vypadá jenom v Novém Jičíně. Tam ale například neumí ani psát.. viz názvy Máchová ( s dlouhým a na konci) a tak podobně. Jediné co mohu na Arrive pochválit je její informační systém.

Apollo

Tak podle mě to vyhraje transdev… Arrivacky peruni mají už něco za sebou a jsou značně poruchovy….. Armin jako rodák se určitě postará aby to dostaly zpátky

Nezbedny

Patří k nejvíce elektrifikovaným v Česku? To snad nemyslíte vážně 🤷🏼‍♂️ Když už tak to chce napsat vzhledem k rozloze města jinak to absolutně nedává smysl

Jiří Kocurek

Pokud se započítají i trolejbusy, tak bych si dovolil připomenout Zlín. Autobusových a trolejbusových linek je tam stejný počet. Počtem vozidel vedou trolejbusy.

Nějaké jméno

A trolejbusy a tramvaje se nezapočítávají do elektrifikace MHD?

Dan

V článku píšete „Třinecká radnice přistoupila k vypsání nové soutěže na provozovatele městské hromadné dopravy. Ta patří v Česku mezi nejvíce elektrifikované“. Přídavné jméno elektrifikované se važe k sousloví městská hromadná doprava. Tudíž by mělo být úplě fuk, jestli jde o vozidlo silniční nebo drážní. I jestli jde vůbec o vozidlo. Elektrifikované lodě a letadla, pokud by v MHD byly, by tam klidně mohly spadat taky.

švarc

Tak tady je asi vcelku jasné, kdo vyhraje. Arriva má 10 elektrobusů asi jako jediná firma v republice aktuálně, takže by logicky měla být nejlevnější, pokud tedy město nechce 10 nových elektrobusů.

Ic540

Zdravím.
Proti el busům nic proti…
Ale kdyby si Třinecká radnice raději udělala pořádek s jízdními řády…
Ty současné nic moc…

PetrD

Jak v tom Třincu jezdí ty elektrobusy, jsou spolehlivé?

asddfsadfsa adsfasdf

Takže to zase vyhraje ČSAD Havířov podobně jako v Čes. Těšíně, protože už mají elbusy asi jako jediní v této oblasti aspoň vyzkoušené.

Cyklista

DPO má taky nyní asi 8 elektrobusů v provozu =)

Jižan

Co je to „zájem splnění?“ Nevypadlo tam slovíčko? Takto si nejsem úplně jistý, co musí prokazovat.