cargo

Třináct let tahanic: Soud dal OSŽ a Jaromíru Duškovi lhůtu ke kompromisu

Jaromír Dušek ve volební kampani v roce 2016. Foto: Facebook Jaromíra DuškaJaromír Dušek ve volební kampani v roce 2016. Foto: Facebook Jaromíra Duška

Odvolací městský soud v Praze dnes při řešení platnosti 13 let starého odvolání Jaromíra Duška z funkce předsedy Odborového sdružení

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dotaz

Jaký právní dopad může mít pravomocné rozhodnutí soudu o neplatnosti odvolání p. Duška na smluvní vztahy a uzavřené PKS napříč subjekty, když by je za OSŽ uzavíralo neoprávněně zvolené vedení? Co další volby vedení OSŽ a dopady na zaměstnance kteří jsou „pod“ PKS, které uzavíralo OSŽ? Co nájemní smlouvy, prodej a nákup majetku, hospodaření OSŽ? Myslím, že soud pouze cítí vážnost současného stavu a ví, jaké dopady může a bude mít takové rozhodnutí. Ustoupení p. Duška by bylo velkým zklamáním pro všechny, kteří při něm stáli a přistoupení na dohodu s OSŽ, které nyní reprezentuje zcela jinou odborovou politiku než… Číst vice »

Eda

Možná jen několik rychlých myšlenek, ale napadá mě
– takže 13 let tahanic a bez šancí se dohodnout a teď když soud řekne, tak se najednou nahonem mají domluvit? :-O
– vypadá to přesto,m že obě strany sice mají svoji pevnou pravdu a ta je rozdílná, ale obě strany jsou asi už schopny ustoupit.. proč ne dřív? proč ne bez rozhodnutí soudu? a dopadne to vůbec?

Spravedlnost

Tenhle xenofobní a homfobní pán je ostudou celé železnice. Komu se to zdá jako pomluva, stačí použít google.

Peeetr

Pokud se nějakého zločinného spiknutí účastní etnické menšiny, feministky nebo homosexuálové, tak je už v dnešní „pokrokové“ době nemorální na to i jen upozorňovat?

Dominik

Snad poslední kloudní radní pro dopravu v pardubickém kraji.

švestka

A taky vzor soudružské odborářské spolupráce a jediné správné dráhy – budou se hádat jak báby na trhu.

svojsin

Dominik: No jistě! Třeba tím, že sejmul veřejnou dopravu těm, kde nemají na výběr vlak/bus kvůli znovuzavedení šotovláčků do Dzbelu apd.

Dominik

Třeba tím, že zatrhl nesmyslné busy, které byly zavedeny jen z rozmaru předchozího radního, který v tom měl prachy.

svojsin

Dominik: Který konkrétní busy?
Konkrétní Linky a spoje????

Třeba ..urvená doprava o víkendu z Letohradu směr Pastviny?

Lopid

Ale prdlajs nesmyslné busy. Ty busy v Pardubickém kraji před jeho zasahem jezdili krásně po celý den. Ten paskvil co potom vytvořil je strašný. Před jeho nástupem jezdili autobusy i večer do obcí a lidé si na to rychle zvykly. A tenhle lokálník. Aby do každé prde… jezdil vlak vše zrušil a zavedl vzduchvoziče

Tomáš Záruba

Leda pro ty, kterým krom „aspoň nějakého provozu na lokálkách“ ve VHD vůbec o nic nejde.

Dominik

No, na druhou stranu osekal nesmyslné busy, které byly zbytečně zavedeny jen proto, že předchozí radní měl peníze v autobusech.

Pepík

Nebýt Duška, tak naše železnice je totálně rozkradená, většina tratí zrušena a na zbytku tratí polovička spojů nejezdí. Jen pár soukromníků, by jezdilo lukrativní spoje a mimo špičku by nejezdilo nic.

švestka

No jo to je kabrňák – po jeho slavný stávce přišly dráhy o desetinu výkonů v cargu ze dne na den, ale jinak dobrý, to nikdo jiný nedokázal.

Oldřich Sládek

To je naprostá pravda. Za týden. Osobně prožito a od té doby mu to vyčítám, že nikdo víc nepoškodil železnici po revoluci, než on.

Od lesa

Hele, ke kupuješ matroš?

tondovo

Obrovská ostuda ta naše justice.

Jan Sova

Na přestupkových komisích se nejvíce táhnou sousedské spory a s tím související bonzáctví. No a na soudech se zase nejvíce táhnou taškařice s ukřivděnými výpověďmi…

JiP

Já ovšem musím trvat na opakování ceremoniálu…..

Od lesa

Duška do muzea, OSŽ do Severní Koreje.
A bude klid.

Erik

At si muzu myslet co chci..po 13letech, bych uz mu dal zapravdu a ukoncil jednani.

Rypal

Není to ten zastánce unitáru?