Sezóna otvírání dálnic začíná. Známe termíny, kdy zprovozní další úseky D3 a D4

Stavba D3 u Českých Budějovic zhruba před rokem. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářStavba D3 u Českých Budějovic zhruba před rokem. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Na podzim se budou otevírat tři nové dálniční úseky v celkové délce 14 kilometrů. Ministerstvo dopravy přitom dosud neupřesnilo termíny

Na podzim se budou otevírat tři nové dálniční úseky v celkové délce 14 kilometrů. Ministerstvo dopravy přitom dosud neupřesnilo termíny stříhání pásek, vždy se omezilo na konstatování, že se tak stane na přelomu září a října. Deník Zdopravy.cz ale termíny předvolebních dálničních tanců zjistil.

Pásky se budou stříhat na dvou úsecích D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi a také na obchvatu středočeského Dubence, který o pět kilometrů prodlouží příbramskou D4.

Nejprve bude na řadě zhruba šest kilometrů dálnice D3 z Veselí k Bošilci, řidičům by se úsek měl otevřít už příští týden ve středu 27. září. Následovat bude 4. října pět nových kilometrů D4 a nakonec přijdou na řadu 12. října tři kilometry D3 v předpolí Českých Budějovic kolem vsi Úsilné.

Nové úseky přinesou úlevu řidičům i obyvatelům obcí, z kterých dálnice odvede tranzitní dopravu. To se týká především posledně jmenované stavby, díky které se dálnice poprvé dotkne Českých Budějovic. U vjezdu do města se napojí na čtyřproudovou výpadovku na Třeboň. Tranzit se tím vyhne předměstím Borek a Nemanice. Zejména na Borku je vidět, že jej už v předstihu vyklidily firmy, které z dopravy žily. Provozovny nyní zejí prázdnotou. Oddechnou si i obyvatelé středočeského Dubence, kde se pravidelně tvoří kolony.

Letošnní rok tak přinese motoristům v souhrnu zhruba 17 nových kilometrů dálnic (vedle jmenovaných i D11 u Hradce Králové), což je podprůměrné číslo. Průměr od začátku výstavby sítě v roce 1967 činí 25 kilometrů ročně.

Tagy D3 D4 dálnice
11 komentářů