Třetí výpadek v řadě. Ztrácíme v nový systém důvěru, oznámilo sdružení řídících letového provozu

Dispečerské pracoviště. Ilustrační foto. Autor: ŘLPDispečerské pracoviště. Ilustrační foto. Autor: ŘLP

ŘLP o situaci s dodavatelem jedná, žádá větší garanci spolehlivosti.

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
medvěd

Takže plán na řízení letového provozu po Evropském nebi bude stát „něco navíc z našich kapes“ . Merci.

Czechpilot

Tohle uz se fakt neda cist, ze ja sem vubec lezu. Vazeny pane a to, ze RLP do statni kasy po dlouha desetileti odvadelo miliardy Vam evidentne nevadilo. A krom toho asi neumite cist. V clanku se pise, ze si na to RLP pujcilo od bank ackoli to puvodne chteli zaplatit, ale kuli korone na to nemeli, takze Vas osobne to nebude stat ani koronu.
ps. Tim nijak neobhajuju zakoupeni tohoto shitu na ktery ridici nadavaju jiz od prvniho dne a samozrejme to je otazka male domu od vedeni. To je ale jina pisnicka.

Jeffer

Systém v najlepšej francúzskej tradícii má zabudovaný pravidelný automatický štrajk?

Tak snáď ho úspešne odladia – pár rokov pred uvedením vyzeral celkom pekne. (Btw: na ilustračnom obrázku je starý Eurocat 2000.)

Franta

A nemají v tom prsty Miškin a Čepiga?

Gwann

Thales…není to ta firma co dodavala termovize do ruských tanku? Snad s podobným výsledkem…

Ten Onen

Předpokládám, že byla uplatněna smluvní pokuta a náhrada škody. A pokud byla vina i na straně ŘLP, tak že odpovědní pracovníci neměli prémie. A to jak v případě zpoždění dodávky tak i v případě výpadků.

Aha, on je to státní podnik, takže nic…

Air Traveller

a jako proc?

vy si snad myslite, ze v privatnim korporatu nekdo prijde kvuli necemu takovemu o premie?

ach ta zavist

***** Petr

Klidně i o místo .

MajsterN

Jojo, vyhodit si hyperkvalifikovane lidi, co to davaji dohromady – tak to urcite. Naopak jako clovek v IT bych se koukal po jinem jobu, kdyby mi nekdo sahl na penize. A firme poprat jedine hodne stesti. Asi nevis, jak to funguje v provozu.

Petr

Blaznite? Jsme v České republice…

Roman osobně

Chyby způsobuje vadná elektrónka z Katódy Holomóc

Karas

“Výměnu systému zdůvodňovalo mimo jiné houstnoucím provozem na českém nebi” Proto ma novy system nizsi propustnost nez predeslej system a tzv spolecne nebe to taky nikdy podporovat nebude. Protoze od Rakusaka az po Francouze si kazdy stejne hraje na svem pisecku. Dulezite je, ze se nekdo napakoval. Statni zakazka je statni zakazka. Neco jako dojna krava…

Tomáš

Zejména se to dalo čekat v případě francouzů, kteří nám svoje nadřazenecké postoje dávají po staletí najevo. Mnichovská zrada 1938, oficiální protlačení nesmyslu, že válka začala až o rok později (do té doby to byla jen speciální vojenská operace, pan Stehlíku?), aby nemuseli zahrnou své spojenectví s Hitlerem.
V Praze francouzské tunelování vodovodů, městský mobiliář, omezování ČSA, když se snažili lépe prorazit ve francii (toto mám jen z druhé ruky) atd.

Jiří Kocurek

A potkal jste někdy nějakého francouze osobně? Jednal jste s ním?

Gwann

Já potkal spoustu Frantiku ale i Italů aj.

Společně měli jedno – nic o nás a naši historii nevěděli, přesto byli chytří jak rádio a ve slušném počtu případů nás měli navic za zaostale divochy. Což vzhledem ke stavu mnoheho v obou zemích…je dost vtipne

Tuaer

Bohužel, jakožto člověk žijící ve Francii musím potvrdit. Povědomí o střední a východní Evropě je zde minimální a určitá část obyvatelstva k nám má neuvěřitelné předsudky. Na druhou stranu je tu i velká část, která je velice vstřícná, záleží na člověku (jako vždy). A francouzský bordel naprosto ve všem radši ani nezmiňuji.

Radek Janata

V roce 1938 se nebojovalo. Takže to nebyla válka. O území jsme přišli bez boje, na základě politické dohody (že tato dohoda byla učiněna pod hrozboou války, na věci nic nemění).

Martin Verner

Druhá světová váůlka stejně začala už v roce 1937, jen my eurocentristé to odmítáme vidět 🙂

Franta

A k tomu hnusný francouzský brambory ve školní jíelně, co?