Třetí dopravce se pouští na trasu mezi Prahou a Amsterdamem. Vueling nabídne pět letů týdně

Letadlo společnosti Vueling v Praze. Pramen: Letiště PrahaLetadlo společnosti Vueling v Praze. Pramen: Letiště Praha

Letový řád tří dopravců počítá až se 44 lety týdně mezi Ruzyní a Schipholem.

Čtvrtou linku z Prahy otevírá letecká společnost Vueling patřící do skupiny International Airlines Group. Od 3. prosince začne létat do Amsterdamu, kde bude konkurovat KLM a easyJetu.

Start nové linky oznámil dopravce dnes, potvrdila ho mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Vstup třetího hráče na trasu bude znamenat nejspíše další tlak na ceny, i když bude mít Vueling podle plánovaného počtu letů relativně malý podíl.

Letový plán počítá se čtyřmi lety týdně: v úterý a v sobotu s odletem z Prahy v 9:10 (z Amsterdamu v 7:30). V pátek poletí na trase v 19:40 z Prahy (17:30 z Amsterdamu), v neděli ve 20:25 (18:15 z Amsterdamu). Ceny zpátečních letenek začínají lehce pod 1 700 Kč.

Vueling aktuálně létá z Prahy do Barcelony, Florencie a na pařížské letiště Orly, od příštího letního letového řádu začne v Paříži létat na hlavní letiště CDG.

Amsterdam se v září vrátil do čela žebříčku měst, kam z Prahy létá nejvíce lidí. Dominantní podíl na lince mají KLM, které aktuálně nabízí až čtyři lety denně, easyJet dvanáct letů týdně.

„Nové letecké spojení společnosti Vueling mezi Prahou a Amsterdamem nabídne více možností pro české cestující, kteří plánují prodloužený víkend v Amsterdamu, ale také současně podpoří obnovu příjezdového cestovního ruchu. Právě Nizozemsko patří mezi vybrané země, ve kterých se aktuálně soustředíme na podporu incomingu do Prahy,“ říká ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Tagy AMS Amsterdam letiště praha prg PRG-AMS Vueling
10 komentářů