Letecké společnosti Letectví

Travel Service má třetí 737 MAX, na léto si půjčil další 4 boeingy z USA

Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha
Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha

Flotila Travel Service se na letní sezónu rozrostla proti minulému roku o sedm letadel, firma tak bude provozovat celkem 56 strojů. Nově bude létat například s boeingy 737 americké společnosti Swift Air.

Travel Service dnes zařadil do flotily už třetí Boeing 737 MAX 8, celkem jich má firma objednáno 39. Nový letoun v barvách obchodní značky SmartWings s imatrikulační značkou OK-SWC přistál na Letišti Václava Havla Praha dnes dopoledne poté, co absolvoval přímý let z amerického Seattlu. Průběh letu je možné sledovat na Flightradar24.com. První let s cestujícími má naplánován dnes do Paříže na lince ČSA. Do září obdrží Travel Service ještě další tři nové stroje 737 MAX.

Novinkou letošního roku jsou i čtyři boeingy 737-800 od americké společnosti Swift Air. S ní Travel Service začal spolupracovat letos v zimě, když naopak poslal do USA svá letadla pro lety do Karibiku.

Jak se vám líbí ?… dopoledne dostal první z na léto pronajatých amerických B737-800 od Swift Airu nápis smartwings.com. Momentálně se lepí stejný nápis na druhý, "modrý", registrace N276EA.

Gepostet von Centaureax am Mittwoch, 16. Mai 2018

Travel Service bude mít v létě celkem 12 bází (Praha, Brno, Ostrava, Varšava, Katovice, Bratislava, Budapešť, Kanárské ostrovy, Paříž, Lille, Lyon, Tel Aviv) v sedmi zemích. Největší sedačkovou kapacitu nabízí Travel Service na českém trhu, kde bude provozovat 27 letadel Boeing 737, o pět letadel více než loni. Valnou většinu svých letů z českých letišť (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice) provozuje Travel Service jako pravidelné linky pod značkou SmartWings.

K navýšení sedačkové kapacity převážně na českém trhu jsme se rozhodli z důvodu stále rostoucí obliby individuálního cestování a zvyšujícího se počtu takzvaných tranzitních cestujících na našich letech, kteří využívají Prahu jako přestupní bod. SmartWings na tento trend reaguje otevíráním nových leteckých spojů a navyšováním frekvencí letů do stávajících destinací, což cestujícím umožňuje větší flexibilitu ve výběru optimálního leteckého spojení dle vlastních potřeb,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Travel Service.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas

Je to uveden naprosto spravne, celkem 4 letadla budou zapujceny od spolecbosti Swift Air – N276EA, N277EA, N624XA a N917XA

lazan3347

N624XA a N917XA však nejsou od Swift Air, ale od Xtra Airways.

Lucy

Ano je to správně. Všechny 4 jsou od Swiftu. Extra nemají nic, natož Airwaves:)

lazan3347

Obávám se, že Travel Service si těžko půjčí čtyři boeingy 737-800 od americké společnosti Swift Air, neb tato společnost vlastní (aspoň dle Flightradar24.com) jen jedno toto letadlo. A to už je tady – právě (17.5. 17:00) letí jako QS4323 z Cagliari do Hannoveru.

Víťa

Ovšem ten v barvách Eastern Air Lines s logem a nápisem Smart Wings vypadá dobře 🙂
https://www.jetphotos.com/photo/8954254