Letecké společnosti Letectví

Travel Service má třetí 737 MAX, na léto si půjčil další 4 boeingy z USA

Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha
Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service před přistáním po dodávacím letu ze Seattlu. Foto: Letiště Praha

Flotila Travel Service se na letní sezónu rozrostla proti minulému roku o sedm letadel, firma tak bude provozovat celkem 56 strojů. Nově bude létat například s boeingy 737 americké společnosti Swift Air.

Travel Service dnes zařadil do flotily už třetí Boeing 737 MAX 8, celkem jich má firma objednáno 39. Nový letoun v barvách obchodní značky SmartWings s imatrikulační značkou OK-SWC přistál na Letišti Václava Havla Praha dnes dopoledne poté, co absolvoval přímý let z amerického Seattlu. Průběh letu je možné sledovat na Flightradar24.com. První let s cestujícími má naplánován dnes do Paříže na lince ČSA. Do září obdrží Travel Service ještě další tři nové stroje 737 MAX.

Novinkou letošního roku jsou i čtyři boeingy 737-800 od americké společnosti Swift Air. S ní Travel Service začal spolupracovat letos v zimě, když naopak poslal do USA svá letadla pro lety do Karibiku.

Travel Service bude mít v létě celkem 12 bází (Praha, Brno, Ostrava, Varšava, Katovice, Bratislava, Budapešť, Kanárské ostrovy, Paříž, Lille, Lyon, Tel Aviv) v sedmi zemích. Největší sedačkovou kapacitu nabízí Travel Service na českém trhu, kde bude provozovat 27 letadel Boeing 737, o pět letadel více než loni. Valnou většinu svých letů z českých letišť (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice) provozuje Travel Service jako pravidelné linky pod značkou SmartWings.

K navýšení sedačkové kapacity převážně na českém trhu jsme se rozhodli z důvodu stále rostoucí obliby individuálního cestování a zvyšujícího se počtu takzvaných tranzitních cestujících na našich letech, kteří využívají Prahu jako přestupní bod. SmartWings na tento trend reaguje otevíráním nových leteckých spojů a navyšováním frekvencí letů do stávajících destinací, což cestujícím umožňuje větší flexibilitu ve výběru optimálního leteckého spojení dle vlastních potřeb,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Travel Service.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomas
Host
Tomas

Je to uveden naprosto spravne, celkem 4 letadla budou zapujceny od spolecbosti Swift Air – N276EA, N277EA, N624XA a N917XA

lazan3347
Host
lazan3347

N624XA a N917XA však nejsou od Swift Air, ale od Xtra Airways.

Lucy
Host
Lucy

Ano je to správně. Všechny 4 jsou od Swiftu. Extra nemají nic, natož Airwaves:)

lazan3347
Host
lazan3347

Obávám se, že Travel Service si těžko půjčí čtyři boeingy 737-800 od americké společnosti Swift Air, neb tato společnost vlastní (aspoň dle Flightradar24.com) jen jedno toto letadlo. A to už je tady – právě (17.5. 17:00) letí jako QS4323 z Cagliari do Hannoveru.

Víťa
Host
Víťa

Ovšem ten v barvách Eastern Air Lines s logem a nápisem Smart Wings vypadá dobře 🙂
https://www.jetphotos.com/photo/8954254

Partneři