cargo

Tramvajový svátek v Liberci. Představí se vůz pro Zwickau, do Jablonce vyjede mimořádně T3M

Tramvaj GT6M po modernizaci v Liberci. Foto: Libor Hinčica / CegelecTramvaj GT6M po modernizaci v Liberci. Foto: Libor Hinčica / Cegelec

Modernizace tramvají do Německa běží v Liberci od konce loňského roku, na kolejích se objeví další německé vozy.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda

mě by jen zajímalo, co je na tom vyjímečné…

Jindra

Určitě se s legendární tyristorkou T3M 8106 i s tédvojkou č. 17 setkáme na ikonické tramvajové tratí Liberec – Jablonec i po změně rozchodu na standard.

Rochličák

Možná i jednou, nebo dvěma soupravami standardních zrychlovačů. Jen už to předpokládám nebude s kvílejícími dvoustupňovými převodovkami, které rovněž patří k zajímavým atrakcím meziměstské trati. A jednou bych se moc rád dočkal toho, že nesmrtelná T3 č. 44 nebude pouze statickým exponátem.

Alexandr Mikulka

Takhle kdyby si u DÚ vyřídili povolení na jízdu GT6M s cestujícími…

PvvS

Tahle bude teprve na reko. Nejspíš nebude pojízdná.

Jenki

Pojízdná nebude, ani kdyby byla hotová. Tramvaje totiž chodí do Liberce na jalových podvozcích bez motorů, kardanů a brzd. A třeba taky bez pantografu. Zavázání GT6M na dynamicky otočné podvozky je navíc docela složité. Takže i kdyby to někdo všechno do Liberce dovezl tak by to ještě neznamenalo, že se to povede správně poskládat.
Samozřejmě se nad tím uvažovalo (a to i ve Zwickau, mají tam pro takové nápady pochopení), ale bylo by to fakt hodně divoké.

Jindra

Těším se.