cargo

Tramvaje míří do Sherwoodu před vchod do nádraží, schválila Praha 1

Tramvaj T3 v zastávce Hlavní nádraží. Foto: Jan SůraTramvaj T3 v zastávce Hlavní nádraží. Foto: Jan Sůra

Rada městské části Praha 1 schválila návrh vedení nové tramvajové trati skrze Vrchlického sady, kterým se přezdívá Sherwood. Praha 1

Zpět na článek
124 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
A.R.

Zase jednou zdravý rozum vyhrál. 🙂 Už se těším, až bude hotová. 🙂

Petr Novotný

Byl by hodně velký problém nechat tu tramvaj dole na ulici. Ke vchodu nádraži to není nijak daleko a zachovalo by se i pár stromů…

Jiří Kocurek

Tak schválně, co bude dřív? Tramvaj na Hlavní v režiji Magistrátu nebo pochod z Italské v režiji SŽDC?

Jiří Kocurek

Tramvaj

Jiří Kocurek

Podchod

Radek Janata

Proč tam musí být to esíčko po magistrále a Politických vězňů a nejde to vzít rovnou šikmo přes to parkoviště?

Pražan

IPR to zdůvodňoval tím, že by bylo kvůli výškovým rozdílům zapotřebí vybudovat jakousi nosnou zeď. Je pravda, že to parkoviště opravdu je v „kopci“.

Frantisek

Co třeba přístup do opery? Když to otočím, proč tam musí být ta autostráda? Ovšem, esíčko je hloupé kvůli obloukům, to ano.

Ondros

Nakonec to zařízli památkáři. IPR s DPP udělaly více variant vedení (i s vedením přímo), ale tahle byla snad jediná průchozí. A myslím, že to tak špatné trasováni zase nebude, přcejen je dobré zasahovat do okolí spíše méně než více.

Lemmy

:)))
No v devadesátkách to byl mnohem větší bizár, kempovaly tam cikánské rodiny z Rumunska…

Dushan

Užitečnější pro místní obsluhu by bylo vest tramvaj Opletalovou ulicí.

ngthrn

To je sice pravda, ale místní doprava bude objemem asi celkem zanedbatelná ve srovnání s lidmi jedoucími na nádraží (a ne, určitě se nehodí všem jet C-čkem).

Dushan

Obsluha Opletalové i hlavního nádraží se nevylučuje.

Radek Janata

Jak byste si to představoval?

Dushan

Opletalovou už kdysi tramvaje jezdily.

Radek Janata

To ano, ty koleje tam uprostřed ulice ještě nedávno byly vidět, možná tam jsou dokonce pořád, ale jak chcete vést trať tak, aby vedla Opletalovou a zároveň nebyla daleko od nádraží?

Honza

No, jezdily. Ale tehdy to spíše přeložka kvůli výstavbě céčka, haly a dálnice centrem města, neboť předtím cinkaly přímo před Fantovou budovou.

Frantisek

Přiblížit ji stávající trati v Jindřišské a minout operu? To mi nedává z hlediska pokrytí smysl.

Martin

Az na krizovatku na Vaclavskem namesti…

jirka

ano konečně se nebude muset chodit od hlaváku k nejbližší tramvaji tou uličkou hanby lemovanou bezďáky polehávajících na lavičkách , to Praze to travalo desítky let než se rozhodli s tím něco udělat!
Když jsem u těch bezďáků v šérvůdu, postačilo by jednoduše ty lavičky odstranit a problém by se tím eliminoval, na zemi se povalovat nebudou
Jo a v tom krásným modernizovanym vestibulu bych lavičky na čekání zas přidal, ať se soudruzi jedou podívat do číny kolik tam maj na nádražích sedaček na sezení!!

Ferenc Futurista

já bych nezůstával u odstraně+ní laviček a instaloval bych ještě ocelové hroty a žiletkový drát pod napětím.

Vojta

Vždyť už teď se běžně povalují i na trávě (ale pravda, většinou dál od cesty).

Dushan

Povalování po zemi lze ošetřit v návštěvním řádu parku a vymáháním jeho dodržování ze strany Policie.

Ferenc Futurista

Měli veřejnej prostor a chodili jim tam lidi. Hele, soudruzi, dochází vám, že neexistuje zákonná možnost, jak omezit jakýkoli zákaz na bezdomovce (Židy, chromé, modrooké…), ale že ten zákaz bude plošný a tedy si v tom parku nesedne nikdo?

Nováček

Ale existuje, ovšem patrně pouze v normální, nikoli liberální demokracii. Praděda byl policajt a věřte, že těm se tenkrát nikdo do obličeje nesmál, jak jsem byl opakovaně svědkem právě před Wilsonovým nádražím.

Frantisek

Zakažte chudobu a vyřešíte problém. Může se zakázat povalování se po trávníku a jeho znečišťování, pokud jsou poblíž záchodky. Tím asi skončíte.

Ušatá

V běžných městech a kulturních zemích ještě v dávných dobách (nemoderních a nesvobodných) se nesmělo vstupovat v parcích mimo cesty, natož se tam povalovat a pokutovalo se to. Byla také někde praxe, že dotyční museli ještě nějakou dobu pracovat na údržbě parku, úklidu apod. a policie měla nějaké slovo a nepodléhala stupidním názorům jakýchsi ochránců lidských práv, že si člověk může dělat co chce. Výsledkem jsou zdevastované trávníkové plochy, nezasakuje voda, horší se pak prostředí ve městech. Čili je to věc zdravého rozumu a odbornosti, nikoliv nějakých práv a svobod. Tato společnost (nejenom u nás), s prominutím, zblbla. A všichni… Číst vice »

Ferenc Futurista

To jako myslíte vážně, mít v městských parcích zákaz opuštění cestiček? To jako myslíte vížně, že poilicie se nemusí babrat s doržováním zákonů? To myslíte vážně, že poválením se po trávníku je tento zdevastován a přestane se vsakovat voda?
To, co popisujete jako svůj vlhký sen, je normální tak v na severu Koreje, nikoliv jakékoli části civilizovaného světa.
A vrcholem je pak ohhánět se po takové porci bolševických sraček zdravým rozumem. Faktem je, že ste se ve svým exposé minul jak stoletím, tak společenským zřízením, voni rudej ovare.

Ušatá

Vaše vyjadřování a posuzování situace i lidí je nad všechny normy. kdo jste a co si to vůbec dovolujete? Pokud si myslíte, že jste něco víc, že není potřeba mít a ctít zákony, morálku, slušnost apod. bylo by dobré, abyste šel tam, kde to tak probíhá. Tato země byl vždy civilizovaná a lidé byli vzdělaní a užívali rozum i ten selský. To vše ale Vám asi chybí a bylo by dobré, abyste byl zablokován. A o mne si tu Vaši pusinku otírat nebudete a hodnotit mne také nebudete. Pan Sůro, prosím Vás o řešení. Takto nemůže vypadat diskuse na odborném… Číst vice »

Y.K.

Nezblbla, jen chcete něco jiného pro sebe a něco jiného pro druhé. Možná byste se divil kolik pravidel denně sám porušíte a jak by to i na vás dosedlo, kdyby „se s tím aparát nepáral“. Možná až někde přejdete na červenou nebo mimo přechod, by vás mohl policajt zrychtovat pendrekem, protože „autorita“. Práv a svobod si užíváte i sám, tak nemůže chtít asymetrii (takových bylo a nikdy to nedopadlo dobře, jen komunisti a fašisti kolik odpravili svých souvěrců, když je přestali bavit)

Martin

V japonsku mate do nekterych parku/zahrad vstup az od 21 let a jsou i dalsi omezeni…
Nicmene problem je, ze je tam jak mesto, tak i policie toleruje, vcetne drog, pac jinak by je meli v ulicich v centru…
Jinak to byl kdysi nadherny park a nadrazi (stara budova) nez zrusili tramvaj pred budovou a postavili novou halu…

Dushan

Byl jsem svědkem podobného incidentu na Smíchově, kdy policajt opilým fetkám domluval, že zde nesmí konzumovat alkohol, měli z policajta doslova legraci. Police je slabá a nemá naprosto žádnou autoritu pro zjednání pořádku a dodržování zákonů.

Y.K.

Pletete si dojmy a pojmy. Bezdomovec nemá absolutně co ztratit a proto je na něj policie krátká. Jsou na něj krátké zákony, všechno, bezdomovec prostě stojí mimo. Ale taky nic nemá, což je odvrácená stránka mince být zcela mimo systém.

Ušatá

Stačí je trestat povinnou prací, kdy si odslouží pokutu a dostane se mu také nějaké výchovy a impulsu, aby si konečně začali zvykat žít jako civilizovaný člověk. Pracovat je pro tyto lidi snad největší trest. Měl jsem možnost se o tom při diskusích s nimi přesvědčit a při doporučení, že by si měli najít práci, pak bydlení atd., tak jsem byl občas rád, že jsem odešel ve zdraví. Vůbec to není legrace! Je samozřejmě rozdíl, kdo ke kdo , ale velmi často jde o alkoholiky, feťáky, lidi, kteří se nikdy nechtěli živit prací.Pak je tam část z nich, kteří patří… Číst vice »

Ferenc Futurista

Problém je čistě v tom, že jako správně kovanej bolševickej zmetek nedokážete pochopit, že tu máme nějaký zákony. A ty zákony mj. definují, co je trestným činem, přestupkem, atd. Nebo že nucené/ veřejně prospěšné práce jsou druhým nejvyšším stupněm trestu po odnětí svobody a neddaj se rozdávat podle toho, jak si vzpomene nějaká tupá bolševická makovice. Co se pa ktoho vašeho ohrožování týče, osobně se necítím jakkoli ohrožen bezdomovci, zato lidi vašeho ražení, kteří by stavěli celý svět do latě ve jménu jakéhosi imaginárního dobra společnosti, ve mě vyvolávaj koncentrovanou hrůzu. Měli sme váma bplševikama před 30 lety dekorovat kandelábry… Číst vice »

Ferenc Futurista

Nejdřív si ujasněte, esli to byl feťák, nebo opilec. A pak se laskavě smiřte se skutečností, že bejt zfetovanej nebo ožralewj není ani v nejmenším trestné.

Dushan

Vy si zase ujasněte, že fetování a alkohol se vzájemně nevylučují, naopak. A dále obecně platí, že alkohol se v Praze nesmí konzumovat u zastávek MHD, na nádražích, na vltavských ostrovech, v mnoha parcích, vnitroblocích domů, v blízkosti dětských hřišť anebo u obchodních center.

Ušatá

Jenže důsledkem této jejich činnosti je činnost trestná, poškozování různého majetku, hygienické a zdravotní problémy (nic si neplatí a platíte to i Vy a v nemocnici byste asi s těmito lidmi nechtěl být nebo jednom pokoji či snad s nimi sdílet WC….). Nemluvě o tom, že stahují k sobě další mladší, chytlavé osoby a hezky to roste. Společnost se tomu neumí postavit třeba už jen pochybným výkladem svobody a lidských práv. Toto nebylo legální ani za Rakouska – Uherska, ani v první republice.

Ferenc Futurista

V kterém to bylo roce?

a8n

Řeč nebyla o sedání, ale o válení se po zemi. A to tam v současnosti nikdo jiný než zmíněná individua dobrovolně provádět nebude.

Ferenc Futurista

Válení po zemi je trestné?

Frantisek

Na tramvaj můžete jít i Jeruzalémskou, je to snad i blíž. Mimochodem, „bezdomovci polehávajícími“, ne „polehávajících“. Zase ta trapná a tak častá chyba. 🙁

ene bene

Ve skutečnosti tomu parku tak nikdo normální neříká. Akorát vždycky když se někdo chce předvést, jako že ví, že je v obraze a dobrej, tak: „šervůd“.

Supidio

Vy snad říkáte „Šel jsem přes Vrchlického sady“ ? 😀 Každý, kdo o tom praku mluví, říká Sherwood…

A.R.

Já to tak říkám. 🙂 Protože se ty sady tak prostě jmenují.

Vojta

Jsem Pražák a Sherwood je nejpoužívanější označení, popř. „park u Hlaváku“. Vrcholického sady bych nejspíše neuměl ani zařadit.

Dushan

Mezi lidmi se většinou hovoří o parku před hlavním nádražím.

Y.K.

Náplavy nebo „cizáci“. 😀
V Praze se tomu už desetiletí neřekne jinak než Šervůd.

Ušatá

Špatné na tom také je to, že toto prostředí u nádraží a parcích vyhání lidi z MHD i vlaků. Znám ve svém okolí řadu lidí – v prvé řadě ženy – které odmítají na nádraží chodit, stejně jako do parků a jezdit MHD, protože se bojí a také se bojí, že něco „chytniou“. A plastové sedačky (mimochodem už pěkně zašlé a špinavé s podivným zaschlým povlakem) nic nevyřešily. To je to ustupování zlu a neřešení problému tam, kde jsou příčiny.

Ferenc Futurista

Jasně. Kvůli nějakejm psychicky nemocnejm paním a jejich fóbii z nedostatečný hygieny si tady zavedem polodiktaturu. Esli by neblo lepčí, kdyby si ty paní zašly za psychologem (a vás vzaly s sebou).

JarynJarin

„Šervůd“ tomu říká každý pražak.

Frantisek

Protože málokterý Pražan skutečně zná své město. To je ostuda, ne tomu neříkat Sherwood.

Y.K.

Pche, každý pražák miluje rozhovory typu (afektovaným hlasem): „od železniční stanice Praha hlavní nádraží jsem šel přes Vrchlického sady, kolem Masarykova nádraží a přes Náměstí republiky, následně po Dlouhé třídě až na Staroměstské náměstí“.

Fakticky ne. „Z hlaváku přes Šervůd k Masaričce, pak přes Republiku a Dlouhou na Staromák.“

Jako by jiná města neměla neměla lidový místopis. Třeba Brno, že! Asi to tam chudáci dobře neznají 😀

Y.K.

Pardon, Masaryčce… Ach jo.

Ferenc Futurista

Rebublice se také říká Náměstí Rapu 🙂

Tom

Čím dál tím častěji slýchávám Náměstí Republiky jako „U Paládka“ (Palladium)

Y.K.

Šmarjá, to jsou mi novoty.
Pavlák se také začal před drahnými lety překlápět na Ípák, což mi nešlo přes uši. 😀

Jiří Kocurek

Nenaděláte nic. Když se řekne „drfg „, tak se dá čekat záplava pohanských kledeb v germánštině. Takové „rondo“ zní mnohem lépe.

Honza

Lidé kteří jezdí elektrikou, nejezdí ani na náměstí Republiky, ani „k Paládku“, ale na Josefské náměstí.😜

Jmfjv

A proč to vlastně zmiňuje? Pražané včetně náplav a (mnozí cizáci také) vědí, že z Hlavního na Masarykovo nádraží se chodí přes park.
Obecněji a zpět k dopravě. Je tu možnost, že neschopnost české společnosti vytvořit a provozovat kvalitní hromadnou dopravu souvisí s tím, kolik je v české společnosti lidí, kteří netuší, že řeč je do značné míry něco individuálního, podléhá vlivům doby, místa, sociální skupiny. Takže kategorické výroky typu „každý to říká tak a tak“ zavání stupiditou. A v prostředí, kde se stupidita snoubí s agresivitou, tam se týmovým záležitostem, jako je např. kolejové doprava (tramvaje, vlaky, metro) nedaří.

Y.K.

Pro zábavu? Představil jste si to tím afektovaným hlasem?

Mě je úplně jedno jak tomu parku kdo říká, ale pobavila mě představa, že se tomu údajně neříká „Vrchlické sady“ z důvodu, že „pražáci neznají Prahu“. Přijde mi to jako silně komická představa. Tak jsem trochu zparodoval obvyklou místopisnou mluvu, nemám na to patent, spousta míst má vícečetné slangové názvy, je to tak v každém městě, v každé vesnici, je to tak i v zahraničí.

Ušatá

Ono se tomu tak začalo říkat právě proto, že Češi jsou národ vtipný a docela objektivně a přiléhavě tento prostor pojmenovali v souladu se skutečností – prostě nebezpečný prostor, obsazený lumpy, člověk si tam není jistý ničím.

Ferenc Futurista

Sem myslel, že tuhle představy maj o Šervůdu jen lidé z venkova, co Praze byli naposledy na školním výletě v ropce 1972. Divný, chodím tím parkem 30 let, mnohdy za hluboké noci, a nikdy se mi tam nic nestalo.

Y.K.

Nikdy jsem si nevšiml, že by se tam dělo cokoliv nebezpečného a to tam chodím i v noci. Chodí tam i holky v noci na vlak a od vlaku a o počestnost nepřijdou. Nevábné to jistě je, ani to není moc reprezentativní, ale nebezpečno tam není. Prostě tam posedávají ztroskotanci.

Honza

To bych netvrdil, že je to příznak vtipnosti, anebo se to o Němcích coby sucharech tvrdí mylně. Spíš je to ve městech zcela normální jev dávat místům a stavbám nějaké přezdívky. Z Berlína mě napadá „těhotná ústřice“ (Kongresshalle), spolková pračka (Bundeskanzleramt)

Franta

Nezdá se mi ta zbytečná klička před Státní operou. Od Národního muzea bych to trasoval přímo Washingtonovou ulicí.

Vnější pozorovatel

Vidím to stejně

Honza

Mám podobný názor. Jen nevím, co na to nosnost stropu metra. Není problém v ní?

Tady na Moravě

Tak nejrychlejší trať to asi nebude, samý oblouk a křižovatka, ale o to v tomto případě nejde. Jde o to nějak civilizovaně a klidně i pomalu dostat lidi před vchod Hl.N., aby nemusela půlka cestujících fárat do Céčka a popojíždět jednu stanici na přestup.

babilon

Nemyslím, že lidi, co chtějí na metro A nebo B, budou na něj jezdit tramvají.

Marian Kechlibar

Záleží na tom, kolik toho táhnete … ty přestupy mezi linkami metra jsou s pořádným kufrem nekonečné.

Frantisek

A zastávka před ní Vám asi také přijde zbytečná… Nejspíš kvůli tomu to tam takhle je namalováno, jinak by se snad snažili se vyhnout zbytečným obloukům (namáhání, hluk). I když do územního plánu byly různé podobné kličky, hlavně ovšem kvůli autům, již nakresleny.

Ušatá

Stále nepochopitelné, proč to není aspoň do roka! Když se tam v minulosti dělaly ta provizoria, bylo to, pokud pamatuji do půl roku. Takže by to chtělo se pochlapit. Jinak mně není jasné, proč se to ohýbá na magistrálu, když by se to rovnou mohlo dostat pod ní a rovně pokračovat před nádraží.

Romanero

To vedení ve směru magistrály mi taky přijde zbytečné. Jestli se kdosi snaží o eliminaci hluku oddálením od zástavby, tak si může být jistý, že ty oblouky jeho snažení úspěšně vynahradí..

Frantisek

To ano, ale zase je tam ta zastávka před operou, obsluhující tu i novou budovu muzea.

Kamui

Je otázka jestli se z Sherwoodu povede vyhnat homelessáky a jiná individua. Tohle je věc se kterou si demokratický systém nedokáže poradit. Za komunistů by ně naběhla VB, naložila do auta (a kdo by se vzpouzel dostal by pár ran pendrekem na zklidnění), odvezla do klánovického lesa, tam vyhodila a nechala svému osudu. Dnes tohle řešení naprosto nemožné.

Ušatá

Bohužel. Nicméně mám ještě jedno řešení. Vždy jim pod dohledem uložit třeba půl roku nucených prací 10 hodin denně a poté nejméně tříhodinové školení o hygieně, povinnostech občanů, slušném chování odvykání alkoholu, drog atd. Myslím, že by to pomohlo, protože by se jim to vůbec nelíbilo a víc jak dvakrát by to absolvovat nechtěli. Navíc podruhé bych dal již rok, potřetí dva roky a pod. Navíc s plnou úhradou toho, co by to stálo. takže by si na to museli vydělat.

Kamui

A jak je donutíte vykonávat tu nucenou práci? Budete je práskat bičem? Nebo jim nedáte najíst? To by dnes neprošlo. A pokud je zavřete do basy, tak to bude jejich vítězství.

Ušatá

Existují dvě možnosti. Jednak práce bez omezení svobody nebo když to neakceptuje, pak po dohledem, což je víceméně jako nepodmíněný trest. To možné už je a samozřejmě se kolem toho chodí jako kolem horké kaše. Čili zavření do basy je nejméně vhodné. To pro ně není trest. To musí být něco jako „skautský nebo pionýrský tábor“. Čili tvrdý denní režim, typu budíček, rozcvička, umývání, úklid prostor, snídaně, nástup do práce a pokud by dotyčný odmítal pracovat, pak musí následovat i další tresty – s tím si i v minulosti dokázali poradit – možností je řada. Po práci jakoby „školení“ o… Číst vice »

Ferenc Futurista

Společnost není nemocná, ty seš nemocnej, když tu chceš rozdávat drakonický tresty, aniž by došlo k porušení jakýhokoli zákona. A za přestupek se nic z toho, nad čím si tu mneš svý povadlý moudí, udělit nedá.

Y.K.

Normální lidi a Správnočeši. Z toho se mi vždycky ježí chlupy.
To co popisujete měl Stalin na Sibiři a protože mu to nestačilo, začal tam posílat všechny názorově nepohodlné a v podstatě zlikvidovat vzdělanou a osvícenou třídu v Rusku.

Buď musíte přijmout, že mizivé promile lidí je divných a nepřizpůsobí se a nebo je musíte zlikvidovat. Pár režimů co se pokoušeli o to druhé tu už pár bylo a zajímavé na tom je zejména to, že nikdy nezavládlo sluníčkově krásně, naopak.

Honza

Sranda je, že tyto režimy musí mít neustále někoho v opozici, zvláště ten druhý (tedy vlastně od 1917 první), takže i úplnou likvidací současných nepřátel si musí neustále vytvářet nové. Je tím posedlý a bez toho by nepřežil.

liberal shark

Na základě kterého zákona ? Napřed byste je musela usvědčit z trestného činu, odsoudit a teprve pak jim můžete uložit trest.

Ferenc Futurista

Něco jako zákonné postupy, to je nad chápání zkurvených bolševiků.

Dushan

Požívání alkoholu na veřejnosti, znečišťování veřejného prostoru, veřejné pohoršení…

Ferenc Futurista

To je ovšem něco trošku jinýho, než je v souladu s přáními místních frustrátů všechny naložit do antonu, zmlátit a vyhodit někde v lese jen proto, že nevypadají jako socialistický člověk.

Ušatá

Skočte si k lékaři, menší vyšetření určitě najde problémy a pokusí se Vám pomoci (třeba si můžete popovídat o kapitalistickém člověku – určitě se Vám uleví). Navíc by Vám pomohlo se zapojit do řešení těchto problémů a dostat se do praxe s nimi a pomáhat. Třeba je umývat, živit, přesvědčovat, že není slušné chodit na záchod za lavičku v parku a že i prací se dá uživit a ne jen žebrotou. Přejděte od slov k činům a i od ideologických nesmyslů k faktům. Navrhněte místo toho konkretní řešení a diskutujte. Na Vaše ideologické výplody skutečně není nikdo zvědavý. Zejména když… Číst vice »

Ferenc Futurista

Zamyslel jste se někdy nad tím, že to napadení ve vašem případě může být docela dobře způsobeno tím, že jste tak nějak celkově na pár facek?

Honza

No ono Česko opravdu není jen Praha, natož „park před hlavním nádražím“ a takové pochcané, poblité a všeobecně nějak zaneřáděná prostranství jsou takovým českým koloritem, zvláště o vikendu všude. Nebo tato sorta – vy byste je pravděpodobně nazvala „řádně pracujícími občany“ – má o víkendu (za týdenní zásluhy) nějaké výsadní právo dělat totéž? Tohle je prostě patologický jev všech velkoměst odjakživa

Honza

Tyto existence právěže vypadají jako člověk pozdního reálsocialismu. Ale pokud mě nějak neomezují, nic neničí, ať si mají na hlavě klidně džber dehtu.

Jiří Kocurek

A za tohle 10 roků galeje. Co potom za podříznutí? Ceslou rodinu pachatele do plynu?

Ferenc Futurista

Pro rodinu by snad stačil převýchovnej tábor, sme lidi, ne?

Honza

Ano, tábor. Ale hezky vz. KLDR, a pykat tři generace.

Ušatá

Právníků je v této zem i víc než dost, tak ať se snaží a dál je to věc politiků. Byli zvoleni k tomu, aby tuto zem obhospodařovali, řídili tak, jak je potřeba. Jinak je zbytečné je mít a platit. A jen tak mimochodem. Jak nazývat šíření nemocí, neplacení zdravotního zabezpečení, ničení majetku, požívání drog, škody z alkoholismu, výchovný dopad na mládež, nemožnost používat řádně a bezpečně veřejný prostor, veřejnou dopravu, kdo a za co bude po nich napravovat škody, tito lidé neplatí daně, nemocenskou atd. Není problém, pokud toto vidět nechcete a budete jen slovíčkařit, co je co. Je tu… Číst vice »

Honza

To že člověk milostivě jednou, dvakrát ročně zvedne prdel a jde volit z něho ještě nedělá občana. Občan se má také sám snažit o zlepšení stavu ve svém okolí, zajímat se i o politiku, dokonce se stát i členem nějaké strany. V sousedním Rakousku je 14 % obyvatel straníky tamějších 2 nejsilnějších stran, v ČR je to necelé 1 % všech stran. Bohužel, lidé ještě za 30 let nepochopili, že vláda není totožná s ÚV KSČ a musí se o vše postarat – toto kritizoval u
v závěru 80. let i šašek Jakeš.

Ferenc Futurista

dobrá sbírka bolševickej ch zmrdů tady. jiné označení pro lidi, kteří nostalgicky pláčou nad dobami, kdy moh jakejkoli esenbék komukoli poladit vizáž pendrekem a vyhodit ho někde v lese, použít nelze.
A ještě obludnější je, kolik dalších ubožáků rtakovýhle kecy lajkuje…

Dushan

Nikdo nenabádá ladit vizáž pendrekem tomu, kdo dodržuje zákony.

Ferenc Futurista

a tohle je jako co?

„Kamui

Je otázka jestli se z Sherwoodu povede vyhnat homelessáky a jiná individua. Tohle je věc se kterou si demokratický systém nedokáže poradit. Za komunistů by ně naběhla VB, naložila do auta (a kdo by se vzpouzel dostal by pár ran pendrekem na zklidnění), odvezla do klánovického lesa, tam vyhodila a nechala svému osudu. Dnes tohle řešení naprosto nemožné.“

Jan Sůra

I když s vámi v 99 % názorů souhlasím, prosím opravdu jen lehce slušnější slovník.

Ferenc Futurista

Omlouvám se za expresívnější výraz, ale co má jeden dělaz, když narazí na tupu bolševbickou lůzu ještě dříve, než si stačol dát ráno kafe? 🙂

Ušatá

Prosím ,abyste se nálepkoval a zařazoval se Vy sám. Druhým dejte pokoj. Vaše názory jsou jen názory, a bohužel, většinou velmi špatné, což asi nechápete. A někoho nějak nazývat, zvlášť, když je neznáte, je s prominutím, dost drzost. Jsou to dost závažné problémy a řeší se desítky let. Důsledky jsou žalostné. Prostě máte jen ideologické vidění. A od takových lidí dál. To je cesta s nimi jen do pekel.

Ferenc Futurista

Vypadá to jako bolševvickej zprd, chová se to jako bolševickej zmrd, kejhá to jako bolševickej zmrd, tak to asi nebude polárkovej dort, žejo…

jirka

hele tobě se to snad líbí ? co kdybys tohle měl přes svým domem? to by jsi jasi měl názor jinej ne?

Ferenc Futurista

Raději mít před barákem bezdomoveckej lágr než pořádek na čínský způsob. Ale to ty asi nikdy nepochopíš.

Nováček

Znal jsem jednoho takového idealistu, jako je zde pan Ferenc. Radikální levičák to byl shodou okolností. Pak realizoval svoji potřebu pomáhat slabým a znevýhodněným prakticky a stal se pracovníkem v azylovém domě. Už dnes nevím, jestli to byla směna jediná, nebo jich potřeboval víc, ale na jeho náhle probuzenou lásku k do té doby nenáviděné „fašounské“ policii do smrti nezapomenu. Možná by se nám pan Ferenc po pár dnech u onoho bezdomoveckého lágru také tak „pěkně“ radikalizoval 😀

Ferenc Futurista

Jasně. Každej, kdo by nemlátil lidi za to, že jsou na ulici, je naivní ultralevičák, kterej prohlédne okamžitě poté, co se s bezdomovci poprvé v životě reálně setká (do tý doby je totiž znal jen z instriktážních videí od Sorose).
Inu, svět je jednoduchý, jste-li jednoduchý sám, žejo…

Nováček

Víte, pro normálně uvažujícího člověka existuje jistý podstatný rozdíl mezi mlácením na potkání pro nic za nic a mezi fatální neschopností zjednat pořádek.

Nováček

Jak jste přišel na Soroše? Že vy jste ten pověstný „konspirační teoretik“? 😄

Ferenc Futurista

Co vy můžete vědět o normálně uvažujících lidech? Jinak, pořádek se zjednává na základě porušení zákonů, né podle ksichtu.

Nováček

Kdosi vám tu výše vyjmenoval nejméně tři možné přestoupení, proč mluvíte o obličeji? Mimochodem policie stále pracuje s metodami, které umožňují identifikovat možného pachatele podle charakteristických zločineckých rysů ve tváři. 😉

Nováček

Hluboce se mýlíte. Řešení samozřejmě existuje. Prvorepubliková policie tomu říkala „vzít mezi sebe“. To bylo ovšem zřízení demokratické nikoli liberálně demokratické…

Jiří Kocurek

Jakože feťák, vykradač aut a kapsář v jedné osobě by se stal policajtem? Zajímavá myšlenka, udělat kozla zahradníkem.

Jmfjv

Ten pojem „vzít mezi sebe“ znáte z povídky Karla Čapka nebo se o práci policie zajímáte systematičtěji? Nejsem historik, ale tipuji, že i tehdy to bylo nezákonné. A nemusím být sociolog, abych si uvědomil, že pokud by společnost praktiky typu „vzít mezi sebe“ podporovala, tak bychom se rychle dobrali stavu, kdy by „mezi sebe“ bral kde kdo kde koho. Včetně Vás nebo mě. A to je trochu vysoká cena za absenci nepřizpůsobivých občanů v parku před nádražím.

Železničář z venkova

Příspěvek podporující komunismus. Předán do Haló novin.

Jmfjv

Kdo je a kdo není neužitečné individuum, aktivista, disident a flákač, to budete určovat vy sám nebo ještě k sobě někoho přiberete?

Ferenc Futurista

To by určoval on sám, to je z jeho blábolení dost zřejmý. Počítám, že s nostalgií vzpomíná na krásné časy, kdy moh s podobnejma vepřovejma hlavama z Lidových milicí dát komukoli deku a pak si užít pochavlu velitele před rozvinutou zástavou

Honza

Já si myslím že něco na způsob uličního výboru by to mohlo bejt.

Jiří Kocurek

…. půl roku nucených prací 10 hodin denně

NAHLAS: Ale, soudružko, to by bylo vykořisťování! Jistě moc dobře víte, SOUDRUŽKO Ušatá, že vykořisťování provozují jenom kapitalisti a podobná svoloč! Stejně jako střílení do dělníků, když se jim pracovat nechce!
Potichu: Takové věci, SOUDRUŽKO Ušatá, se mohou říkat jenom tajně, řídícímu dustojníkovi! Je nepřípustné, aby se někdo dozvěděl, že za vlády dělníků a rolníků někjaký soudruh pracuje v lomu bez nároku na mzdu! Leda že by se prokázalo, že jsou to protivládní živly, které protestují na Letné. Frštenzí, soudružko?

(ironie)

Ušatá

Víte, já nemám rád to slovíčkaření. Nemám rád pojem trest veřejně prospěšných prací apod. Prostě selský rozum říká, že dotyčný bude mít trest, který bude spočívat ve vykonávání prací, nuceně, povinně, po určitou dobu, musí tím i uhradit škodu, kterou způsobil, současně to musí být i pro něj určitý výchovný stimul atd. To je celkem logické a to zabalování do různých pojmů a opatrnost je jen důkaz toho, že je to pokrytectví a není ochota něco řešit. A navíc tahat do toho neustále politiku, komunismus a já nevím co, je nesmysl a nelogičnost. To s tím nemá co dělat. Jinak… Číst vice »

Jiří Kocurek

Plácáte nesmysly. Každý (i jeho brácha) přece ví, že za komunistů bezdomovci neexistovali každý měl bydlení a práci. Takže VB nikdy nihoko nikam nevozila.

A nebo je tu druhá moznost: Nejméně jeden z komunistů lže.

Ivan

Ano, radní konečně objevili to, co už tu kdysi bylo.

Ferenc Futurista

A tím se snažíte sdělit co? Že je vlastně všechno špatně?

A.R.

Ne, že nebylo nutné rušit to, co fungovalo.