Tragická nehoda ve Skotsku. Při vykolejení vlaku zemřeli tři lidé

Vykolejení vlaku ve Skotsku. Foto: British Transport PoliceVykolejení vlaku ve Skotsku. Foto: British Transport Police

Při vykolejení vlaku ve Skotsku dnes zahynuli tři lidé, uvedla britská dopravní policie.  Jeden člověk se pohřešuje. Osobní vlak vykolejil

Při vykolejení vlaku ve Skotsku dnes zahynuli tři lidé, uvedla britská dopravní policie.  Jeden člověk se pohřešuje. Osobní vlak vykolejil dopoledne nedaleko města Stonehaven. Podle některých informací je příčinou nehody sesuv půdy. V oblasti přes noc silně pršelo.

Britská dopravní policie na twitteru uvedla, že ji na místo nehody u Stonehavenu na severovýchodě Skotska přivolali v 9:43 místního času (10:43 SELČ). Podle stanice BBC vyrazily k vlaku tři desítky sanitek, vrtulník a hasiči. Na záběrech pořízených z dálky bylo vidět stoupající oblak kouře. Vykolejený vlak měl šest vagónu a vezl jen 12 lidí, šest cestujících a šest členů personálu, uvedla britská televizní stanice Sky News.

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová neštěstí označila za „mimořádně závažné“. Jak uvedla, nehoda se odehrála na velmi nepřístupném místě. Záchranáři se tak k vlaku velmi obtížně dostávali. Účast postiženým vyjádřil už i britský premiér Boris Johnson a ministr dopravy Grant Shapps.

Město Stonehaven leží na železnici, která spojuje Aberdeen s Edinburghem a Glasgowem. V oblasti v noci na dnešek silně pršelo. Skotské dráhy ráno varovaly, že kvůli tomu mohou mít vlaky během dne zpoždění.

Agentura AP upozornila, že tragické železniční nehody jsou v Británii velmi vzácné. Naposledy si podle ní vykolejení vlaku lidský život vyžádalo v roce 2007.

ČTK

Tagy Skotsko Stonehaven Velká Británie vykolejení vlaku
45 komentářů