Tečka za radary ve Varnsdorfu. Město vedené ANO 2011 porušilo zákon, řekl soud

Radary ve Varnsdorfu. Foto: varnsdorf.anobudelip.czRadary ve Varnsdorfu. Foto: varnsdorf.anobudelip.cz

Město Varnsdorf nepostupovalo při pronájmu radarů soukromé firmě podle zákona. Usnesení rady města, na něž navázalo uzavření nájemní smlouvy na

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr 5

Jednoznačne správně. Jen si myslím, že soud se nevyjádřil, že „Město vedené ANO 2011 porušilo zákon“, jak nám to posouvá pan redaktor. Takových starostů a zastupitelů bycom našli víc.

Žlutý klandr

Privatizace systému vynucování práva na kvadrát :-(((.

Eduard

Jednoznačně správné rozhodnutí. Teď by se měli všichni postižení domáhat vrácení svých, neoprávněně zaplacených peněz. A také doufám, že město bude žalovat jak tu firmu, tak i lidi, kteří za něco takového byli zodpovědní.

Halamus

Jak získat zpět pokutu za přestupek zjištěný nezákonným měřením rychlosti?
https://road-fens.cz/jak-ziskat-zpet-pokutu-za-prestupek-zjisteny-nezakonnym-merenim-rychlosti/

Leinad

Město zažaluje firmu, za to že město firmě platilo? 😀

Eduard

Pokud došlo k porušení zákona ze strany té firmy, tak proč ne. Proč by město jako takové mělo nést všechny náklady? Je logické, že bude žalovat jak bývalé své představitele, tak i tu firmu. Ať pak rozhodne soud o míře zavinění. Každopádně jak se automaticky posílali pokuty, tak by se automaticky měli posílat těm lidem zpět. Obávám se, že pokud se Ti lidé neozvou a nebudou se domáhat vrácení svých peněz, tak nedostanou nic. Ale třeba se pletu a pošlou se neoprávněně vybrané peníze zpět tam odkud přišly.

Leinad

Jo pokud bude žaloba na toho, kdo to podepsal za město, tak souhlasím. 🙂
Když se zrušila radarová past v Praze Holešovičkách, vracely se peníze těm, kteří se přihlásili a dodali potvrzení o zaplacení pokuty. Nikomu automaticky.

Martin

První krok, ale aby bylo právu učiněno zadost, měli by vrátit pokuty. Škoda že u nás nefungují hromadné žaloby, dobrovolně to asi nedaji …

mlha

Dokonce i jedno město na jihu Moravy tři roky přispívalo soukromé firmě z pokut

Eduard

Tak doufám, že už ně na ně podaná patřičná žaloba.

mgr.pavel

Které, prosím?

Jiří Kocurek

Zcela souhlasím s navrácením nezákoně vybraných pokut. A jelikož ty radary mívají automatické vyhodnocování SPZ/RZ, tak by bylo velice zajímavé prohrabat se tím, co automaticky zahazovaly. Naznačuju směrem k VIP značkám, zda by se našly nebo ne.

Leinad

Byli tam značky těch, kteří voliči ve Vansdorfu chtěli 🙂

Tuzemák

Ještě Varnsdorfu nařídit vrátit do poslední Kč všechny nezákoně vybrané peníze. To pro výstrahu všem těmhle obecním kamarádšoftům, co si z řidičů dělají jen příjem do rozpočtu a místo mýta vybírají na koncích obcí pokuty za rychlost. I přesto že je byli několikrát na nezákonost smlouvy upozorněni, stejně tvrdohlavě nedbali varování. ANO tak ty prachy strašně moc chtěli. Ve Varnsdorfu jsou na dobré cestě být 2. nejzadluženější obcí v ČR. To by jim ty prachy pěkně zhořknuly. A to Varnsdorf určitě nebyl jedinou obcí, co si tímto způsobem postavila smlouvy na radary. Nejlepší by stejně bylo, posílat příjem z pokut… Číst vice »

Dáda

no, to já už leckde do rozpočtu přispěl, ale plně s vámi souhlasím. Pokuty mají být trestem pro chybující řidiče a jít do státníhoi rozpočtu, nikoliv prostředkem na „vydělávání“ lokálních starostů a spol.

Eduard

V tomto ohledu s Vámi naprosto souhlasím. Pak uvěřím, že stacionární a jiné radary v rukou obcí a jejich akčních šerifů opravdu slouží ke zklidnění dopravy, ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu. Takto ať se na mě nezlobí ale místní lapkové mají nástroj na výběr mýta.

Pavel

Nezávidím novému vedení radnice tuto situaci. Nicméně, pokud se přidají k soudnímu procesu s bývalým vedením, jako poškozený, tak snad něco vysoudí zpátky. Ale asi se ve Varnsdorfu nějakou dobu nebudou opravovat chodníky.

Jiří Kocurek

Což je jeden z důvodů, proč by obecní úřad neměl podnikat. A už vůbec ne na hraně zákona a ve velkém.
Pronajmout obecní plácek pod lesem včelařovi, budiž. To beru.