Hra o vliv na železnici začíná: Odbory vyberou předsedu na další čtyři roky; jde i o režijky

Logo Odborového svazu železnic, foto: OSŽLogo Odborového svazu železnic, foto: OSŽ

Takovou zápletku neměl sjezd Odborového sdružení železničářů posledních deset let, tedy od odvolání předsedy Jaromíra Duška. Nadcházející ostravská sešlost 220

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Otmar

Pravděpodobně hovoříte o odborech OSŽ. Souhlasím, že tam nejsou věci úplně v pořádku. Ovšem generálně říct, že jsou odbory k ničemu? To je věc, se kterou nebudu nikdy souhlasit. Odbory jsou důležité a vidíme to na příkladu Německa kde je odborová angažovanost zaměstnanců přes 80%. Právě tyto odbory převážně v 80.letech minulého století vyjednaly mzdové podmínky, od kterých se odvíjí i dnešní mzdy v Německu. Vzpomeňme, že to bylo i za cenu stávek, které tady byly komunistickou propagandou překrucovány. Nejsem příznivcem stávek. Je to vždy až krajní řešení. Nicméně ne vždy se dá jednáním docílit kýženého výsledku a selžou-li všechny… Číst vice »

jofrey

klíčové nejsou režijky, ale působení některých kamarádu z Agrofertu a.. p. Feranec, spolužák p. Faltýnka p.Drmola na SŽDC a neskutečná partyzánština ohledně pravidel pro podnikaní ve veřejné dopravě..a bohužel od dob p.Duška ani jeden z kandidátů nenabízi , že by se něco mohlo změnit

Chachar Budvar

Od odchodu Duška jsou OSŽ slaboučkým odvárkem, na vše rezignujícím čajíčkem. O ostatních „odborových centrálách“ raději nemluvě. Bohužel. Chlapi rozum do hrsti, přece nechcete dopadnout, jako řidiči!

Otmar

A co Sosad a ADP? Druhá a třetí nejpočetnější odborová organizace.

K.S.

Protože je to přežitek minulého a předminulého století, stala se z toho akorát tak zpolitizovaná organizace a výtah do politiky. Takové organizace fakt nejsou třeba. Ale ony si ani v dnešní době nemohou vyskakovat, už i na dráhu si brousí zuby lidi od automatizace a autonomních systémů.

Takže žádné pitomosti, jo? Jinak to začnou jezdit automaty. Na královské zaplacení pár maníků na CDP a pár lidí s ovladačkama k posunovadlům bude. Ještě autospřáhla konečně a není co řešit.

Otmar

Pán K.S. bude asi fantasta anebo nějaký papaláš z GŘ, který by pochopitelně odbory raději ve firmě nebyl. Nicméně každý rozumný člověk ví, že odbory jsou jedinou zárukou toho, že máme relativně přijatelné pracovní podmínky. Nakonec pohled na západ ukazuje pane K.S. že nejsou odbory žádným přežitkem. Naopak např v Německu je podstatně vyšší procento zaměstnanců v odborech než u nás a také je to vidět na jejich mzdách.

K.S.

Pane Otmare, Buď budeme mít kontrolu podmínek ze strany státu, nebo odborů, ale ne oboje naráz, bohužel názor že podnikatel je zloduch se stále více mezi lidmi šíří, asi tak od krize r. 2008. To je velmi nebezpečný názor, který může ohrozit samu společnost a její další fungování. Jednak to nikdy nepostihne velké korporace, ale zato to spolehlivě zničí střední vrstvu, což je z hlediska společnosti největší problém, protože silná stření třída je schopná tlumit úchylky na obě strany. Toto by neuvážené požadavky odborů mohly vážně narušit a ohrozit. Výše mezd a další věci se odvíjí od obecné mentality lidí,… Číst vice »